Moc głośników - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
popatrzcie sobie do instrukcji tam jest napisana moc, mó pioneer moc 4x50 a nizej małym drukiem 4x27 RMS i wszystko jasne
  
 
Cytat:
2005-06-29 19:16:42, seterski pisze:
witam wszystkich, jeżeli można to się podepnę ze swoim pytaniem : proszę doradźcie, czy montować samo radio 4x52 ale wiadomo rzeczywiście duuuzo mniej z głośnikami 16 + cykacze 100w/200w - też wiadomo, że mniej efektywnie na przód...czy jednak kupić jakiś wzmachol i podpiąć te głośniki pod niego ? Proszę o rady, bo już bardzo niedługo będę to wszystko robił, a chciałbym jednak mieć wszystko za jednam zamachem. Jeżeli doradzacie wzmachol to jakiej mocy i ilo kanałowy...raczej nie biorę pod uwagę w przyszłości montowania suba, ale nigdy nie wiadomo... pozdrawiam , Piotr.



Dokładnie tak jak odpisał Ci Farow. jesli nie chcesz za dużo kombinacji to na samym radiu 4x52 zagra to całkiem przyzwoicie.
Sam mam tak zrobione i da się tego słuchać.
  
 
dzięki za podpowiedzi, ale moje pytanko brzmiało : czy jeżeli zamontuje wzmachol to wyciągnę coś wiecej z głosników, które posiadam ( dodam, że nie są to głośniki z niższych półek, a raczej z wyższych... - będę je montował oczywiście po uprzednim wygłuszeniu drzwi matami oraz na dystansach), a radio to sony cdx-m630, może nie to co alpine albo clarion, ale dzwięk też ma niezły...? a jeżeli chodzi o montaż suba to bardzo bym chciał, ale będę montował w kombi, a niestety nie chcę montować skrzyni lub tuby, ponieważ bardzo często będę wykorzystywał cały bagażnik...a specjalnie nie widzę innej opcji co do bagażnika...w takim razie co doradzacie ?
pozdrawiam, Piotr.
  
 
Cytat:
2005-06-30 14:59:56, seterski pisze:
...? a jeżeli chodzi o montaż suba to bardzo bym chciał, ale będę montował w kombi, a niestety nie chcę montować skrzyni lub tuby, ponieważ bardzo często będę wykorzystywał cały bagażnik...a specjalnie nie widzę innej opcji co do bagażnika...w takim razie co doradzacie ? pozdrawiam, Piotr.


aby uzyskać troszke basu w kombi bez tuby to zamontuj elipsy6X9 w nadkolach tylnich lub na osłonie klapy bagażnika którą musisz odpowiednio umocować bo zacznie chałasować, ja obstaje przy nadkolach, pamiętaj że tube łatwo jest odczepić i wyjąć na czas transportu, a tylko ona da ci ten efekt, pamiętaj że bez wzmaka wszystko gra do bani
  
 
Cytat:
2005-06-30 14:59:56, seterski pisze:
(...) dodam, że nie są to głośniki z niższych półek, a raczej z wyższych... - będę je montował oczywiście po uprzednim wygłuszeniu (...)


to znaczy jakie głośniki?? Bo tak ciężko powiedzieć, czy do głośników z wyższej pólki potrzebny jest wzmacniacz. Bo np. Hertze ESK z wzmacniaczem zapewne zagrają znacznie lepiej, ale bez tez dają dobrze radę. Zaś podobno Infinity bez wzmacniacza już podobno grają znacznie gorzej - takie info dostałem od gościa z salonu CarAudio jak kupowałem głośniki.
Gośnik głośnikowi nie równy nawet jak są z podobnej półki
  
 
...są to głośniki angielskiej firmy " DPULSE" u nas bardzo mało znane, ich cena katalogowa ponad 120 funtów, pewnie że nie są to głośniki za ponad 1000 za zestaw albo i dużo więcej, ale powiem szczerze, iż jak je kupowałem, to zawierzyłem na słowo sprzedającemu, że grają nieźle i nie zawiodłem się.....sprawdzałem je "na sucho" podłączając je i tylko trzymając w ręku i stwierdzam, że dzwięk mają lepszy i czystszy niż kolumny od sprzętu, który mam w domu...a są to eltaxy, swego czasu kupione za ponad 2000....ale to oczywiście i tak wszystko okaże się po ich zamontowaniu w samochodzie.....mogą to być moje subiektywne odczucia a realia okaże się zgoła odmienne. choć powiem szczerze, iż nie chciałbym tego...
pozdrawiam, Piotr.
  
 
Cytat:
2005-06-30 19:14:43, seterski pisze:
sprawdzałem je "na sucho" podłączając je i tylko trzymając w ręku



Takie sprawdzanie głośników nic Ci o nich nie powie bo głośnik w ręku nie zagra.... ale skoro twierdzisz że z ręki grały dobrze to na 99% dadzą czadu w aucie
  
 
w domu to wszystko zależy od pokoju.... ja mam B&W 3xx i Marantza SR5400 na 18m^2 i jestem zadowolony i żeby w Essim grało tak jak to, to musiałbym duuuużo wydać.
Najważniejsze, żeby się Twobie podobało. Jak będzie kiepsko, to dokupisz wzmacniacz... Ważne jeszcze, żeby radio łądnie grało i tyle...
  
 
wiem, że takie sprawdzanie " z ręki " to nie daję obrazu...ale też mam nadzieję, że skoro już ten dzwięk był całkiem niezły to dopiero po ich zamontowaniu będzie OK.....a co do wzmacniacza, to macie rację, wpierw zamontuję pod samo radio, a potem się zobaczy. Pewnie jak to zwykle bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc po jakimś czasie i tak będę chciał coś zmienić..... ale to normalka, jeszcze nie dawno to co mam w domu mnie zadowalało, ale teraz juz nie za bardzo...
pozdrawiam i dzieki za sugestie...