Jak uzyskać SWR 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam ALAN 109 z anteną SIRO THUNDER umieszczoną na balustradzie balkonu (II piętro) w odległości ok 2 m od narożnika bloku. W opisie ww anteny jest, że można ją zestroić na SWR=1.5, a ja w żaden sposób nie mogę zejść z SWR poniżej 2. Kabel antenowy ma obecnie długość 5.8 m po kilkukrotnym przycinaniu. Jest to kabel RG 58, w środku linka składająca się z 11 drucików, w podwójnym oplocie (gęsta siatka miedziana pocynowana + folia aluminiowa), myślę więc, że jest to chyba dobry kabel. Czy ostatecznie można nadawać z takim SWR=2, czy jest jakaś możliwość żeby go zmniejszyć, jeżeli tak, to w jaki sposób ? Jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje, czytałem w różnych miejscach o wpływie długości kabla na SWR. Jedni piszą, że długość powinno się dobierać wg długości fali pomnożonej przez współczynnik skrócenia, inni z kolei wypowiadają się, że długość kabla nie ma żadnego znaczenia. Co koledzy sądzą ntt. Czy uchwyt tej anteny może być zmasowany z balustradą balkonu, czy uchwyt jej powinien być odizolowany od balkonu - pytam, bo być może ma to wpływ na jej SWR ? Dodam jeszcze (bo może to ma też jakiś związek z SWR), że przy naciśnięciu gruszki wskaźnik nie świeci na full tylko na +7.
  
 
uchwyt zmasowany, a balkon powinien byc wtedy uziemiony.

Moim zdaniem dlugosc kabla raczej ma drugorzedne znaczenie, raczej sproboj pokombinowac cos z lokalizacja anteny, wydaje mi sie ze jest zbyt blisko sciany budynku, stad to swr.

-----------------
Sprzedam chlodnice do Samary 1,5 jak nowa, oraz kierunki biale przod i bok - info PW.
  
 
Jeśli będziesz miał zbyt blisko sciany antene to swr bedziesz miał za wysoki poza tym to ja bym osobiście sprzedał tą sirio a kupił sirio signal keeper bo zdecydowanie przy tym miejscu skutecznie osiągniesz mnieszy swr z przeciwwagami. To są antenty typu balkon spełniające swoją rolę. Więc sprzedaj a kup tą co ci napisałem wcześniej a zobaczysz różnicę. Pozdrawiam
  
 
zmień na signal sirio keeper i bedziesz miał po problemie .