LPG w Niemczech - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zgadza sie...

a spotkal sie ktos z tego typu publikacja dla stacji lpg we francji?
byc moze bede jechal we wrzesniu do bordeax i warto sie za wczasu zainteresowac...
  
 
Cytat:
2005-06-22 08:52:52, PEPE pisze:
najprościej zatankować na Schell między Braunschweig a Hannover.Stacja jest przy autostradzie nazywa się Raststatte Zweidorfer Holz. Powodzenia.



Potwierdzam jest na tej stacji LPG. Bede przejezdzał tamtedy w środę- moge zerknac na aktualne ceny.
  
 
tylko z ktorej strony autostrady jest ta stacja jadac do czy z Hannoveru ???
  
 
SABLE zerknij i podaj później ceny,zerknij też na PB-dzięki
  
 
oki, spisze ceny wszystkiego co sie da. LIFT tam jest chyba za friko... ?
  
 
te mapki co sa na ftp wystaczają. Korzystałem z nich jadąc w kierunku hanoveru. Mam mały zbiornik (38l) i wzupełności wystarczał na dojazd do kolejenej stacji z gazem. Jedna ważna rzecz : kasjerzy na stacji biorą o ok 20 euro pod zastaw za redukcje.( Pewnie byli już tacy co pożyczali i nieoddawali.) Nie wszędzie to praktykują, ale można się z tym spotkac.
Często na dystrybutorach sa instrukcje w j.. polskim, tak że nie ma problemu z zatankowaniem. Sa też stacje gdzie nie ma potrzeby używania redukcji. Pistolety sa takie same. Ale to żadkość.
I uwaga: zakładając pistolet na korek wlewu uważajcie żeby nie psikonoć sobie gazem na ręce. Pistolet musi być równo włożony w otwór. Bo w skrajnych przypadkach może spowodowac to silne odmrożenie. (wystarczy kontakt ok 10s., ale lekkie psiknięcie już czuć na ręce). wiem bo nie raz miałem okazje to poczuć.
  
 
podepnę sie pod temat i zapytam jak sie ma sprawa tankowania jadąc w kierunku monachium, ma ktoś jakieś ulubione autostradowe stacje LPG?
  
 
Cytat:
2005-06-23 21:48:29, czacha pisze:
Jedna ważna rzecz : kasjerzy na stacji biorą o ok 20 euro pod zastaw za redukcje.( Pewnie byli już tacy co pożyczali i nieoddawali.)


nasi rodacy zapewne...


Cytat:
2005-06-23 21:48:29, czacha pisze:
Sa też stacje gdzie nie ma potrzeby używania redukcji. Pistolety sa takie same. Ale to żadkość.


potwierdzam. zwlaszcza na duzych stacjach sa takie "dualowe" dystrybutory...
  
 
dokładnie jak napisali poprzednicy. przy granicy sie kupuje ksiązeczke za 10 zł. sa w niej naniesione stacje które tankują polskie auta ( maja koncówki). nie ma ich za duzo ale spokojnie mozna se rozplanowac tankowania z małą butlą. na tych tanksztelach jest samoobsługa ale sa naklejki i jest dokładnie po polsku napisane jak tankowac. cena gazu koło eisenah i erfurt to 0.579 eur ( 28.06.05 godz 16) . praktycznie przy autostradzie. w ksiązeczce sa jeszcze godziny otwarcia.
  
 
Koledzy ja nie wydałem 10 zł bo po co dac zarobić komuś kto kseruje ksiązeczkę. Jak ktoś chce moge przesłac foto górnych niemiec gdzie jest gaz. a każdy kto sie zna na rzeczy i nie 1 raz był w Niemczech to wie ze na kazdej stacji jest mapka nieniec z zaznaczeniem gdzie jest gaz. Wiec koldzy po co wzbogacać kogoś kto żeruje na niewiedzy.
  
 
po pierwsze to 10 zł to nie pieniadze.. ksiązeczka jest przejrzysta... stacje sa bardzo dobrze opisane i maja polskie koncowki... nie wiem czy dla 10 zl warto szukac... wiem ze mozna to na mule sciagnac - wydrukowac - ale czy warto? pozdrawiam
  
 
jest taki przepis na stacji Niemieckiej i stosowany wszędzie w całych Niemczech (wiadomośc od kolegi który jest menagerem na stacji Esso) ze jeżeli stacja posiada dystrybutory z gazem musi posiadać odpowiednie końcówki które są używane w państwach Unijnych (w Polsce to sie nie tyczy) wiec Polskie końcówki sa na każdej stacji niemieckiej z gazem. ale przypominam trzeba sie liczyć (bo Polacy oczywiście nie wszyscy, to złodzieje) trzeba zostawiać kaucje za końcówkę. Ceny wahaja sie od 20 do 50 Euro. póżńiej odliczają od gazu.
  
 
[ ze jeżeli stacja posiada dystrybutory z gazem musi posiadać odpowiednie końcówki które są używane w państwach Unijnych (w Polsce to sie nie tyczy) wiec Polskie końcówki sa na każdej stacji niemieckiej z gazem.

pracuje na polskiej stacji i mamy wszystkie dostepne redukcje do zaworu
  
 
no wczoraj to przerabiałem. tak jest jak mówicie z tymi koncówkami co sie nazywaja "adapter" jak by ktos niewiedział jak niemcowi powiedziec. kaucji nie brali odemnie na 3 kolejnych tanksztelach. ceny od 0.58 - bremen do chyba 0.61 na ziesar. nie bardzo zakumałem o co chodzi z tym erd gaz... (gaz siemny) to chyba trzeba inna instalacje... kosztuje 0.49 eur...
  
 
Mam ptanko , czy może ktos mi powiedzieć jakie maja pistolety w niemczech do tankowania. Mam wlew gazu od spodu zderzaka i nie wiem czy mi ich pistolet zatankuje. Jeżeli maja takie same pistolety jak u nas tylko z inna końcówką to OK ale jeżeli nie są one "łamane" to nie wiem czy będe mógł tankować u nich. Wybieram się do Danii i jestem ciekaw jak tam b edzie wygladała dostępność lpg
  
 
Cytat:
2005-07-11 07:54:22, michu808 pisze:
Mam ptanko , czy może ktos mi powiedzieć jakie maja pistolety w niemczech do tankowania. Mam wlew gazu od spodu zderzaka i nie wiem czy mi ich pistolet zatankuje. Jeżeli maja takie same pistolety jak u nas tylko z inna końcówką to OK ale jeżeli nie są one "łamane" to nie wiem czy będe mógł tankować u nich. Wybieram się do Danii i jestem ciekaw jak tam b edzie wygladała dostępność lpg


W Niemczech bez obaw - nie spotkalem innych niz te lamane pistolety.
Nielamane sa we Francji.
  
 
Cytat:
2005-06-22 12:44:36, morion pisze:
Link


Pozwole sobie skomentować jeszcze to info Elpigazu.

Typ 2.

To jest końcówka wlewu (tak zresztą jest też napisane w info Elpigazu)
ale fota pokazuje coś w rodzaju przejściówki. Może to wprowadzić w bład moim zdaniem.

Typ 3.

Nie wiem jak jest w Belgii ale łudząco podobne przejściówki (nie końcówki wlewu) są stosowane w Niemczech:
z tym, że z mniejszym gwintem (tym, którym przejściówkę wkręca się w końcówke wlewu) M10.



[ wiadomość edytowana przez: Szarbia dnia 2005-07-27 08:29:07 ]
  
 
mysle ze temat mozna zamknąc bo kolega go juz wyczerpał tymi zdjeciami... z doswiadczenia potewierdzam... i pozdrawiam
  
 
no to jeszcze podaje stronke do tankowania gazu w niemczech gdzie można znaleśc wiecej stacji niz jest w ksiązeczkach i dokładny opis dojazdów oraz godziny otwarcia.

http://www.autogastanken.de/index.php?session=o0oo53uagmet9qqg5e334p2342&entryid=20


pozdrawiam