Jakie tarcze i jakie klocki :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, poniewaz mam zamiar wymienic tarcze i klocki w moim essim przyp. 1.6 16v 93 r. prosiłbym o opinie na temat "cześci jakich producentów założyć a jakich się wystrzegać".
Na początek powiem ,ze ostatnio założyłem klocki firmy Kager i są do bani w moim bynajmniej przypadku.Piszczą ,ze aż niemiło sie robi.
Wczesniej miałem założone Raicamy i wszystko było w porządku.
Dodatkową ciekawostką jest fakt , iż gdy przyjechałem moim autem z Włoch miał on założone jak się wydaje klocki od nowszego rocznika ,ponieważ posiadały one blaszki ( aby nie latały w blokach ).Według polskich katalogów takowe klocki mogą miec wscorty od 97 rocznika.Czy przypadkiem bloki nie są takie same zarówno w mk6 oraz mk7?
Firmy produkujące ,które aktualnie mam do wyboru to: Delphi, Jurid, Brembo, Ferodo.

Pozdrawiam
  
 
A moze ATS power disc??
Dosc tanie(jak na nacinane) i dobre.Pare osob ma je moze one sie wypowiedza??
  
 
Ja osobiście mam teraz założone tarcze Delphi i klocki Icer'a.Trochę piszczały na początku,teraz jest w porządku.Takie moje spostrzeżenie: Icery sa stosunkowo miekkie i dość szybko się zużywają.Nie mam zastrzeżeń co do tarcz.
  
 
Świetna cena!
Takie na przykład
  
 
Cytat:
2005-06-26 16:58:03, Seba pisze:
A moze ATS power disc?? Dosc tanie(jak na nacinane) i dobre.Pare osob ma je moze one sie wypowiedza??



Powiem tak. W tym przedziale cenowym ATE Power i tylko ATE Power. Nie ma lepszych. Na inne szkoda kasy, no chyba że ktoś nie dba o swoje zdrowie i życie.
  
 
Tarcze mikoda , badz Pilenga. Klocki Icer
  
 
no ja tesh sie przymierzam do wymiany hamów i co powiecie o oryginalach Motorcrafta za 280 zl komplet tzn tarczki+klocki???
  
 
Cytat:
2005-06-26 20:44:31, rostek pisze:
no ja tesh sie przymierzam do wymiany hamów i co powiecie o oryginalach Motorcrafta za 280 zl komplet tzn tarczki+klocki???


średnia jakość za średnią cenę.... ale jak się mocno nie rozpędzasz i nie szalejesz za dużo to hamuje wystarczająco
Gorzej jak będziesz się szybko zatrzymywał z 150km/h
a w sprawach ceny to albo kolega slawas1 albo sklep klubowy
  
 
Cytat:
2005-06-26 17:21:31 WilK pisze: Powiem tak. W tym przedziale cenowym ATE Power i tylko ATE Power. Nie ma lepszych. Na inne szkoda kasy, no chyba że ktoś nie dba o swoje zdrowie i życie.




Właśnie taki zestaw założyłem do swojej kombicy. Jak narazie super.



[ wiadomość edytowana przez: matibond dnia 2005-06-26 21:22:08 ]
  
 
Jeśli tarcze to polecam brembo na allegro, 156zl za komplet, wentylwane, doważane... dałem je teraz do przefrezowania i w następnym tygodniu zobaczymy... Jesli klocki to niech ktoś na własnym życiu oszczędza, mam ferodo i są dobre, jeśli ktoś chce wyczynowe (nie sporotwe tylko wyczynowe) to ferodo DS 250zł...niestety i krótko zyją ale autko staje ponoć w miejscu. Znajomi startują w rajdach i mówią, że to poprostu przepaść.....mieszy zwykłymi ferodo, które są bardzo dobre a DS. Prawie wszystkie rajdy A i N grupowe jeżdźą na ferodo DS. Chyba są najlepsi i najkosztowniejsi...

Przefrezowane brembo będą chodziły lepiej od brembo max za 400zł...
Seicento sporting na seryjnych hamuje ponoć na 42metrach, a na brembo z DS na 38m, 4 metry to tak w sam raz żeby wjechać pod Tira na skrzyżowaniu....

Polećcie amortyzatory, najlepsze co znalazłem to bilstein za 204 za sztukę do MKVII
  
 
Otrzymałem propozycje kompletu Jurida Tarcze plus klocki za 180 zł.Czy warto?

Pozdrawiam
  
 
a kiedy nalezy wymienic tarcze?
jaki ma byc rant? albo min. grubosc?
chodzi o wentylowane tarcze.
  
 
Cytat:
2005-06-27 22:29:07, szopen_maciek pisze:
a kiedy nalezy wymienic tarcze? jaki ma byc rant? albo min. grubosc? chodzi o wentylowane tarcze.



2mm poniżej nominału.
  
 
a po czym poznac używane tarcze Motorcrafta? Maja gdzies to napisane, czy jakiś numer?
  
 
moze ktos jednak wie po czym?
  
 
mają napisane, tam gdzie nie widac jak już są stare, czyli na zewnętrzynym rancie (prawdopodobnie mocno zardzewiały będziesz miał)

zobacz tu (po lewej stronie mały znaczek forda):

  
 
Ja używam w mk IV tarcz i klocków lucas i sa wystarczajace autko dużo jezdi i sprawowaly sie dobrze
  
 
takie tarcze jak na zdjęciu master pokazuje sa mi potrzebne Gdyby ktos mial takie cos w rozsadnej cenie to piszcie na priv
  
 
brembo a co powiecie o czymś takim??
  
 
o co powiecie o taki zestaw który sprzedaje nasz kolega slawas1