Najtańsze ubezpieczenie OC - Strona 11

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-10-14 19:42:04, rudi pisze:
... Jedno pytanko na koniec na ile dni jest przed upływem ważności polisy można ją skuteczne wypowiedzieć, w celu znalezienia ofkos tańszej łoferty innego rynkowego potentata?




Coś mi się kojarzy, że musisz najpóźniej 14 dni przed końcem obowiązywania polisy. W ubiegłym roku wypowiadałem umowę i zmieniałem ubezpieczyciela i jakoś dwa tygodnie przed upływem wysłałem wymówienie polisy.
  
 
Cytat:
2009-10-14 19:46:18, Michal7e91 pisze:
Coś mi się kojarzy, że musisz najpóźniej 14 dni przed końcem obowiązywania polisy. W ubiegłym roku wypowiadałem umowę i zmieniałem ubezpieczyciela i jakoś dwa tygodnie przed upływem wysłałem wymówienie polisy.



Ok ale jeszcze jedno ja mam w internetowym Liberty Direct, to ciekawe jak to ustrojstwo wypowiedzieć - da się przez internet czy trzeba tradycyjnie pocztą? Kiedyś w PZU to sie leciało do okienka i paniusia coś tam kazała napisać, przyjęła od razu sparwa załatwiona a przez internet to wiadomo pięknie i szybko się wszystko kupuje ale reklamować, rezygnować to jest koszmar. Powinni chyba to jakoś prawnie uregulować i skoro można coś kupić , otworzć to i z rezygnacją nie powinno być problemu.
  
 
Powiem Tobie tak. Ja podpisywałem polisę dwa tygodnie przed datą zakończenia. Miła pani dała dla mnie do podpisania dokument wypowiadający umowę u poprzedniego ubezpieczyciela. Nic więcej mnie nie interesowało. Nic nie musiałem wysyłać. Ona sam to wysłała. W Twoim przypadku to wydaję mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zadzwonić i się dowiedzieć.
  
 
Umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć nawet dzień przed upływem okresu ubezpieczenia.
A w przypadku OC to szuka się najtańszej oferty. Zmiana ubezpieczyciela, to tylko zmiana jednego złodzieja na innego
  
 
Cytat:
2009-10-14 21:51:45, JaRabbit pisze:
Umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć nawet dzień przed upływem okresu ubezpieczenia. A w przypadku OC to szuka się najtańszej oferty. Zmiana ubezpieczyciela, to tylko zmiana jednego złodzieja na innego



DOKŁADNI! DOKŁADNIE! DOKŁADNIE!

W typowo wirtualnych (Link4, CU, LD) ubezpieczalniach można umowę najskuteczniej wypowiedzieć faxem - nawet dzień przed.
  
 
Jeżeli mnie pamięć nie myli to UWAGA! jak będziesz wysyłał pocztą to nie liczy się data stempla pocztowego, tylko data wpłynięcia pisma do TU.
  
 
Link 4 zrobił się drogi.Poczuli się pewnie na rynku i przysłali mi kwitek na oc na kwotę 575 zł ( przy kontynuacji, maksymalnych zniżkach i silniku 1,6 )
To zmieniłem tego złodzieja na tańszego ( AXA) i mam OC za 440zł
  
 
Cytat:
2009-09-25 20:37:31, slawekk pisze:
W MTU od trzech lat nie zmienili mi stawki za OC. Właśnie dostałem polisę na kolejny rok - tradycyjnie 303zł i tradycyjnie nawet nie zamierzam szukać innego ubezpieczyciela.


Bez urazy Sławciu.To zmień rejestrację TBU ..... na warszawską i wtedy się chwal Jakby Nubira miała rejestrację zaczynającą się na NMR .... to OC wyniosłoby 273zł na rok
  
 
Cytat:
2009-10-15 13:56:57, JaRabbit pisze:
Bez urazy Sławciu.To zmień rejestrację TBU ..... na warszawską i wtedy się chwal Jakby Nubira miała rejestrację zaczynającą się na NMR .... to OC wyniosłoby 273zł na rok



Za mniej więcej rok zmienię tablice na WOT... wtedy pewnie nie będzie się czym chwalić
  
 
Ciekawostka odnośnie tablic. Kraków ma OC wyższe o ok.40% od Wieliczki, która jest kilka km za Krakowem.
  
 
Cytat:
2009-10-15 21:17:00, piotr_ek pisze:
Ciekawostka odnośnie tablic. Kraków ma OC wyższe o ok.40% od Wieliczki, która jest kilka km za Krakowem.


Dokładnie jest tak samo z podwarszawskimi Markami i Warszawą (które graniczą ze sobą).
  
 
Cytat:
2009-09-26 12:01:41, piotr_ek pisze:
Bo kontynuację masz, a to już inaczej liczą. Gdybyś poszedł do agenta to byś dostał "lepszą" stawkę.



Ja bez kontynuacji (zmiana ubezpieczyciela na MTU) za 1.8 na warszawskich blachach zapłaciłam 525 za rok
  
 
Niewiele więcej płacę OC i AC za złomgunę 2.0 - też w MTU, ale z "lepszym" kodem pocztowym.
  
 
a ja koniec końców jednak chyba nie zmienię ubezpieczyciela bo ten mbank niby tańszy ale nie na tyle żeby się fatygować i bawić w takie ceregiele - zakłądanie konta, odsyłanie, potwierdzanie, wypowiadanie - szkoda czasu i atłasu.
  
 
A ja mam taką sytuację - meldunek w W-wie i 60% zniżek na OC, żona meldunek pod W-wą i zero zniżek. Czy kupując nowy samochód i rejestrując go na współwłasność z żoną będę mógł skorzystać ze stawek dla miejsca zamieszkania żony i z moich zniżek?
  
 
Cytat:
2009-10-25 10:04:35, MANIEK15DOHC pisze:
Czy kupując nowy samochód i rejestrując go na współwłasność z żoną będę mógł skorzystać ze stawek dla miejsca zamieszkania żony i z moich zniżek?



Dla 100% pewności powinieneś zarejestrować auto pod adresem żony - oczywiście jako współwłasność. Zakładam też, że żona ma PJ bo jak nie to będzie zwyżka.
  
 
Mi niedawno przyszło wyliczenie Nubiry (2,0) z MTU na następny rok i wyszło 549 zł za OC (zniżki 60% i 50% zwyżki za młody wiek kierowcy) i 603 zł za AC ( 40% zniżek, bo była likwidowana szkoda i 50% zwyżki za młody wiek kierowcy).
  
 
Cytat:
2009-10-25 10:04:35, MANIEK15DOHC pisze:
A ja mam taką sytuację - meldunek w W-wie i 60% zniżek na OC, żona meldunek pod W-wą i zero zniżek. Czy kupując nowy samochód i rejestrując go na współwłasność z żoną będę mógł skorzystać ze stawek dla miejsca zamieszkania żony i z moich zniżek?


Nie . Ale możesz zarejestrować samochód na żonę i siebie zrobić współwłaścicielem.Wtedy żona będzie mogła skorzystać z twoich zniżek.
  
 
Cytat:
2009-10-25 19:52:55, JaRabbit pisze:
Ale możesz zarejestrować samochód na żonę i siebie zrobić współwłaścicielem.



Powtarzasz po mnie!
  
 
Nie cieszcie się za bardzo, bo od 2010 roku OC skokowo będzie drożało, bo ta j...a UE zarzuciła nam, że mamy za małe kwoty w porównaniu z resztą krajów UE. Szkoda, że nie pomyśleli o porównaniu zarobków.
SPRAWDŹ TU