Najtańsze ubezpieczenie OC - Strona 12

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-11-13 18:13:48, mariusz_u pisze:
Nie cieszcie się za bardzo, bo od 2010 roku OC skokowo będzie drożało, bo ta j...a UE zarzuciła nam, że mamy za małe kwoty w porównaniu z resztą krajów UE. Szkoda, że nie pomyśleli o porównaniu zarobków. SPRAWDŹ TU



tak z tego co wczoraj poszło w eter to przynajmniej dwukrotnie pójdzie w górę bo jak mówią Helmut płaci rocznie średnio 1300 zł za swoja furmankę a my ledwie po 400 zł - to jasno widać ,że coś tu jest nie tak. Przynajmniej pewnie tak to wyglada z poziomu tych wyalienowanych biukratów w ich centralkach w Brukselkach, Amsterdamach, Berlinach i Paryżach gdyż pewnie usłyszeli, że Polacy z ich czołową gospodarką europejską to już paniska i zarabiają po 2-3 tys./mies. ale nie wiedzą pewnie, że nadal tylko złociszy a nie eurasków.
Pozostając w tych tak modnych obecnie złowieszczych klimatach dodam, że drogi też "bendom" płatne - przynajmniej te zdatne do jazdy, podniosą o kilkadziesiat % akcyzę na paliwa i może jeszcze wprowadzą drastyczne opłaty ekologiczne np. 3-4 tys.zł rocznie za auto spełniające ledwie normę euro 1 lub 2 tj. tak jak nasze esperaki - wiadomo lobby globalwarmingowców domaga się haraczu i niewątpliwie je wydębi w ten czy inny sposób a najłatwiej od tej ecozmory czyli kierowców.
I w końcu posiadanie auta zacnego ale dość leciwego (typu siermiężne espero) będzie znowu wielkim luksusem - tak jak za niedawnych, nie-dobrych czasów, chociaż z zupełnie innych powodów.


[ wiadomość edytowana przez: rudi dnia 2009-11-13 21:48:40 ]
  
 
Czy macie namiar na jakąś tanią ubezpieczalnię?
W tej chwili mam 60% zniżek i jakieś tam ,zależące od firmy.W PZU wyliczyli mi OC na 520 zł a w Allianz-ie na 560.
W ubiegłym roku płaciłem 400 a rok wcześniej 350 właśnie w w/w Allianz-ie.Ku... a w głowach im się poprzewracało.
Podobno w Awiwie jest taniej.Kolegi żona ubezpiecza ,więc tylko postaram się o kontakt w celu doradztwa .Podobno są jakieś sposoby na dodatkowe zniżki?


  
 
Ubezpieczenia ostatnio zdrożały - trąbili o tym wszędzie.
Wszyscy teraz płacimy więcej niż w zeszłym roku.
  
 
Cytat:
2011-05-04 12:01:50, gafcio pisze:
Czy macie namiar na jakąś tanią ubezpieczalnię? W tej chwili mam 60% zniżek i jakieś tam ,zależące od firmy.W PZU wyliczyli mi OC na 520 zł a w Allianz-ie na 560. W ubiegłym roku płaciłem 400 a rok wcześniej 350 właśnie w w/w Allianz-ie.Ku... a w głowach im się poprzewracało. Podobno w Awiwie jest taniej.Kolegi żona ubezpiecza ,więc tylko postaram się o kontakt w celu doradztwa .Podobno są jakieś sposoby na dodatkowe zniżki?


Sprawdź t.u. UNIQA

(ogólnie tow.ubezp. ostro odbijają sobie powódź itp. straty "żywiołowe" tudzież wszelkie możliwe straty ostatnich lat , tym razem /jak nigdy/ skrzyknęli się wszyscy, więc bez umiaru , ograniczeń można ludziom bezkarnie dowalić! - nawet ślepy zauważy , że to tzwn. "cicha zmowa" ale na widać tyle cicha , że ani urząd antymonopolowy ani prokuratura nie bardzo się ma jak dorwać im do dupy )


P.S. ciesz się że tylko tyle podwyżki !..niektóre stawki ubezp. wzrosły nawet trzykrotnie!
  
 
Taniej jak w mBanku nie będzie nigdzie. I nie jest to reklama, bo już mnie z nimi nic nie łączy od pewnego czasu
Dla przykładu - w 2010 zapłaciłem za OC 404 zeta, a teraz 575 ( obydwa razy w pakiecie z AC ). Szkód nie było.
  
 
a ja polecam AXA

tyle, że ja normalnie na start miałem 30 % zniżki oraz współwłaściciel ma 60% zniżki i wyszło mi tak:

Pierwszy rok w pocztowym płaciłem ok 800zł,
teraz Axa 400 zł wraz z ubezpieczeniem wszystkich pasażerów na 50 tyś zł.
  
 
Ja mam w mBanku i przy 40% zniżce płacę 63,60 na miesiąc.
  
 
A nie łaska TU sprawdzić?
Ja korzystałem już 3-krotnie i ani razu nie znalazłem nic tańszego niż oni.

Pzdr.
  
 
A ja polecam uniqa, ubezpieczam się już ładnych parę lat u nich, i mimo że co jakiś czas sprawdzam czy ktoś inny nie będzie tańszy, to albo nikt, albo różnica jest dosłownie paru złotych, dla których nie chce mi się lecieć po świch że ileś tam zniżek. Co nie zmienia faktu że w innym mieście, innym samochodzie itd inni nie będą znacząco tańsi.

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Z wyliczeń ze strony podanej przez ronald66 wynika,że najkorzystniejsze warunki cenowe są w ofercie MTU.Wyszło mi 393zł za OC.
  
 
Ja jak sprawdzałem składkę na wspomnianym wcześniej Rankomacie to Benefia była najkorzystniejsza ale składka u nich (Rankomat) nie różni się w zasadzie niczym od tej którą można uzyskać bezpośrednio w danej ubezpieczalni (sprawdzałem bezpośrednio w MTU, Benefia, PZU i Warta). Tak wiec tyle, że masz porównanie w jednym miejscu i jak podasz swój numer telefonu to będą wydzwaniać w sprawie zakupu ubezpieczenia co może być denerwujące.
  
 
Ano właśnie.
Ja miałem inaczej: trzeba było przedłużyć OC autka żony i oferta MTU z Rankomatu była tańsza o bodaj 15 PLN niż bezszkodowa kontynuacja w tymże MTU z maksymalną zniżką 60%...
Auto z silnikiem 1.1 czyli wyszło kilka % taniej

Pzdr.
  
 
Widocznie składka MTU zależy od Pani z okienka na poczcie
  
 
Zrobiłem sobie symulację, i wyszło mi na oc+ac więcej niż płacę. Fuzja jest teraz ubezpieczona w Concordii. Składka jest niższa o jakieś 20 % od innych najtańszych.

Ale miałem okazję ich sprawdzić na ac i nie polecam.

Ktoś mi przetarł drzwi od pasażera, bardzo lekko, pod listwą boczną. Zorientowałem się dopiero po umyciu auta. Zgłosiłem szkodę. Oględziny po 4 dniach roboczych od zgłoszenia szkody. (zgłoszenie w niedzielę przez neta - oględziny w czwartek). Wycena w następny czwartek. Wypłąta odszkodowania - takie sobie - 756 PLN za lekkie prostowanie drzwi pod listwą i lakierowanie (metalik) po 26 dniach od momentu zgłoszenia szkody...

Ale cały pakiet na moich warunkach kosztował mnie 950 PLN. (inne min. 1100 PLN).
  
 
Potwierdzam że w MTU było najtaniej jak jeździłem Espero. Teraz razem z ojcem mamy 3 auta ubezpieczone w BTA (taka nowa firma łotewska) bo tam nam wyliczyli najtaniej. Pojemności silników – 2.0 2.2 2.9 Może między 1.5 a 2 litry też będą mieli najtaniej? W Mbanku masz ten minus ze musisz mieć/założyć u nich konto żeby się ubezpieczyć. Generalnie to najlepiej znajdź w swoim mieście jakąś agencję ubezpieczeniową która ma w swojej ofercie kilkanaście firm. Nie będziesz musiał tracić czasu na szukanie bo oni znajdą za ciebie tam gdzie jest najtaniej a przy okazji jakaś miła Pani się do ciebie pouśmiecha w czasie załatwiania formalności . Mam nadzieje że pomogłem.
  
 
Cytat:
2011-05-04 12:09:03, DeeJay pisze:
Ubezpieczenia ostatnio zdrożały - trąbili o tym wszędzie. Wszyscy teraz płacimy więcej niż w zeszłym roku.


Nie wszyscy, ja w tym roku zapłaciłem 450 złotych taniej niż w zeszłym roku! a zniżek tylko 10 procent więcej mam niż w zeszłym. W Liberty na początku roku była najkorzystniejsza dla mnie oferta, ponad 500 tańsza niż w MTU. Liberty ma jedną wadę która mnie już zaczyna denerwować, ciągle coś chcą mi ubezpieczyć, kogoś w mojej rodzinie. Dzwonią średnio raz w tygodniu...
  
 
Cytat:
Zrobiłem sobie symulację, i wyszło mi na oc+ac więcej niż płacę


Porównywarki takie jak Rankomat są dobre tylko do OC, gdzie zakres ubezpieczenia określa ustawa i cena jest jedynym wyznacznikiem "atrakcyjności".
AC różnią się zakresem odpowiedzialności ubezpieczyciela, udziałem własnym, czasem oczekiwania na wypłatę, sposobami oszukiwania klientów i mnóstwem innych czynników.
W związku z czym nie da się ich obiektywnie porównać.
IMHO czymś takim jak AC nie warto zawracać sobie głowy
  
 
W przypadku Espero AC rzeczywiście jest raczej zbędne, ale jeśli ma się autko o wartości np. (10 do potęgi x)*(wartość espero) to już warto się zastanowić. Osobiście nigdy nie spowodowałem stłuczki (no może raz, ale nie brałem w niej udziału ). Kiedyś jednak może zdarzyć się ten pierwszy raz.
  
 
Cytat:
2011-05-07 09:32:57, robert_or3 pisze:
W przypadku Espero AC rzeczywiście jest raczej zbędne, ale jeśli ma się autko o wartości np. (10 do potęgi x)*(wartość espero) to już warto się zastanowić. Osobiście nigdy nie spowodowałem stłuczki (no może raz, ale nie brałem w niej udziału ). Kiedyś jednak może zdarzyć się ten pierwszy raz.


Jak się ma auto o wartości >10 tyś. i nie ma wolnych środków aby kupić nowe w razie draki, to moim zdaniem warto wysupłać parę stówek na AC, jak to mówią, ch.. nie śpi. Nie tylko chodzi o dzwony powodowane przez siebie ale również o kradzież auta, pożar, wandalizm, potrącenie zwierzęcia czy inne gówna.
  
 
Warto chociażby dla ubezpieczenia "Autoszyby" które to szyby można sobie dzięki tej opcji wymienić na nowe a nie płakać po każdym kamieniu spod kół tira. A co do wandalizmu to jak najbardziej się zgodzę bo jeśli komuś brak argumentów na drodze to najodważniejszy jest w nocy gdy oponent śpi.

Wracając do głównego tematu wątku: Jeśli chodzi o OC to u mnie w przypadku Espero MTU było do tej pory najtańsze.