Najtańsze ubezpieczenie OC - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Full Oc+AC+NW za 1.5glx =898zł w Ptu max zniżki plus kontynuacje,
meldunek Warszawa.
Ps
Dla ciekawych Ford Transit 2.0 OC=450zł. w PTU zniżki 60%+5%kontynuacja+5%drugi samochód
  
 
PZU ma teraz zniżki 20% dla Toyoty i Renault.

U mnie komplet (30% zniżek, jedna wpłata, jeden kierowca) za Toyotę Corollę hb 1,6 2004r. płacę ok. 3000zł. (normalnie ok. 4 tyś. zł.).






[ wiadomość edytowana przez: -JACO- dnia 2006-06-12 09:41:22 ]
  
 
Tak krzyczycie... AC taniej... AC taniej... a zapominacie o tym, że w AC zwykle są różnorakie haczyki. I im niższa stawka, tym więcej haczyków. Z OC to wsjo rawno.
  
 
Cytat:
2006-06-12 09:40:02, piotr_ek pisze:
Tak krzyczycie... AC taniej... AC taniej... a zapominacie o tym, że w AC zwykle są różnorakie haczyki. I im niższa stawka, tym więcej haczyków. Z OC to wsjo rawno.



Generalnie jeśli chodzi o AC to najlepsze jest PZU, ale jak zwykle to co dobre tanie nie jest
  
 
Ponieważ kończy mi się ubezpieczenie , a kalkulatory na stronach ubezpieczycieli (jeśli wogóle są) przeważnie wyliczają inne kwoty ubezpieczenia niż potem faktycznie jest do zapłacenia więc obdzwoniłem ubezpieczycieli uznawanych za najtańszych.

Wyniki mogą być zaskakujące

Założenia:
Espero 1,8 rocznik 1999
samochód zarejestrowany w woj.świętokrzyskim
60% zniżki za bezszkodową jazdę
samochodem nie jeżdzi osoba poniżej 24 lat
do skończenia 28 lat brakuje mi około 5miesięcy
tylko OC bez żadnych dodatków typu NNW czy auto-szyby

Wyniki:

Hestia - 368zł - do 28lat jest zwyżka, ale ponieważ brakuje mi mniej niz pół roku obeszło się bez zwyżki

Allianz - 388zł - jako jedynym wyszło to samo co w kalkulatorze na stronie

Uniqa - 498zł - do 28 lat zwyżka 80% , ta kwota wyszła im przy uwzględnieniu zniżki 60% i zwyżki 80%

Link4 – 506,21

Warta – 529

Compensa - bardzo ciężko dodzwonić się, jak mi się w końcu udało to na infolinii nie uzyskałem żadnej konkretnej informacji
  
 
Po południu mogę Ci MTU wyliczyć i to w sposób 100% wiarygodny i obowiązujący (+2,50 za przekaz). Podaj kod pocztowy.
  
 
A JA POLECAM GENERALI 27lat, bez zniżek bo co pół roku jakoś wychodzi, że samochód zmieniam :/ 3500zł - nie pomyliłem zer
  
 
Cytat:
2006-10-03 11:06:47, dESPEROl pisze:
A JA POLECAM GENERALI 27lat, bez zniżek bo co pół roku jakoś wychodzi, że samochód zmieniam :/ 3500zł - nie pomyliłem zer



ale... zniżki nie są przypisane do auta tylko do kierowcy... wiec jeśli masz kilka lat bezszkodowego ubezpieczenia to zniżki się chyba należą jak psu buda?
  
 
tak ale trzeba było jakieś pisemka załatwiać z ubezpieczalni w tym jeden samochód był służbowy, więc się za niego nie należy. Jednak teraz mojego espero nie sprzedam przed upływem roku
  
 
Cytat:
2006-10-03 13:08:48, dESPEROl pisze:
tak ale trzeba było jakieś pisemka załatwiać z ubezpieczalni



Jakie? Zapewne umowę o polisę, gdzie wszystko jest czarno na białym napisane, a taki L4 to na słowo wierzy. Zresztą do roku to żadnych zniżek chyba nie ma.
  
 
pismo o bezszkodowej jeździe, a że w nosie miałem 10% zniżki to i mi się nie chciało do UNIQUa jeździć
  
 
Cytat:
2006-10-03 14:05:31, dESPEROl pisze:
a że w nosie miałem 10% zniżki to i mi się nie chciało do UNIQUa jeździć



A od młodego kierowcy 10% zniżki to i 100 zł może być... szczegół!
  
 
Uaktualniam:

MTU - 379zł

Hestia - 368zł - do 28lat jest zwyżka, ale ponieważ brakuje mi mniej niz pół roku obeszło się bez zwyżki

Allianz - 388zł - jako jedynym wyszło to samo co w kalkulatorze na stronie

Uniqa - 498zł - do 28 lat zwyżka 80% , ta kwota wyszła im przy uwzględnieniu zniżki 60% i zwyżki 80%

Link4 – 506,21

Warta – 529

Compensa - bardzo ciężko dodzwonić się, jak mi się w końcu udało to na infolinii nie uzyskałem żadnej konkretnej informacji
  
 
No to PZU ostro sobie poczyna, właśnie dostałem rachunek do opłacenia na nastepny okres ubezpieczenia, moje dane wzięte pod uwagę to:
Espero 2.0 1996r
60% zniżki za bezszkodowość
5% zniżki za kontynuację
10% za jednorazową wpłatę
ubezpieczenie NNW na kwotę 10000.00zł - 66zł

i nalezność za samo OC...868zł

Jutro poszukam czegoś innego, mam jeszcze 3 tygodnie


[ wiadomość edytowana przez: YeLonkoskY dnia 2006-10-04 20:16:38 ]
  
 
Cytat:
2006-10-04 20:15:14, YeLonkoskY pisze:
Jutro poszukam czegoś innego, mam jeszcze 3 tygodnie



Proponuję zacząć od Hestii
  
 
MTU 605 zł (590 ubezpieczenie+15 zł NNW - kwoty nie znam). A PZU to może jest fajne, ale nie do OC, kiedy to nie robi różnicy, gdzie ubezpieczysz.
I co ciekawe - Warsiafka=605 zł, Łolkush=376 zł przy tych samych parametrach.
  
 
A podskoczę do Wola Parku do tych agentów co maja wszystkie oferty, w zeszym roku u nich byłem i dali mi wszystkie opcje dla mojego auta ale nie miałem żadnych zniżek i bylem zdany na PZU a w tym roku już mam 60% więc sam sobie wybiorę to OC bo z AC to chyba zostane dalej tam bo mam dobry układ
  
 
nie dość że drogo, to w pzu panują zwyczaje sprzed 20 lat. Omijajcie tę firmę z daleka...
Ostatnio chciałem zapłacić w siedzibie składkę za ubezpieczenie - pani w kasie się uśmiecha, ale nie - najpierw muszę iść do stolika żeby pani agentka wystawiła kwit. Oczywiście kolejka a obsługa każdego klienta trwa wiekiu - wypełnianie ręczne (sic!) dokumentów, potem jakieś operacje na klawiaturze komputera, znowu jakieś papiery, papiery, papiery.... Jeden klient to około 15 minut!!! I żeby załatwić jedną prostą rzecz, czyli wpłacić do kasy firmy musiałem spędzić w siedzibie ponad godzinę!!! A nie mogłem pójść na pocztę bo byłem zmuszony zapłacić kartą kredytową... Wrrr

Moja Agnieszka ma w pracy ubezpieczenie grupowe w pzu i należy się odszkodowanie (hehe ;-p) za urodzenie dziecka. Oczywiście odstaliśmy kolejną godzinę w siedzibie pzu życie - papiery, papiery, panie z okienka ręcznie wypełniały jakieś formularze, potem (tak mi się wydaje) przepisywały to co wypisały ręcznie do komputera... Myślałem że wyjdę z siebie... biourokratyczny moloch... do tego drogi...
  
 
Cytat:
2006-10-04 20:22:05, YeLonkoskY pisze:
(...) w zeszym roku (...) nie miałem żadnych zniżek i bylem zdany na PZU a w tym roku już mam 60% (...)



w ciągu roku 60% zniżek Ci przybyło??

Cytat:
(...) sam sobie wybiorę to OC bo z AC to chyba zostane dalej tam bo mam dobry układ



przeważnie najtaniej wychodzi kupując w pakiecie OC + AC
  
 
a ja mam w PZU wyszło najtaniej za esperyne bez zniżek, a przepraszam dostałem żniżkę jakąś za to, że to espero(tak mi się zdaje), bo nie przykładam do tego większej wagi, zacznę jak wreszcie będę miał zniżki konkretne