Kostka stacyjki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich
od pewnego czasu mialem problemy z kostka przu uruchamianiu silnika, troche to dziwne bo rozrusznik zawsze krecil a zawor od gazu podlaczony pod zaplon sie niezawsze otwieral...
dzisiaj wystapil wiekszy problem bo podczas jazdy zapalila sie kontrolka akumulatora zawor sie zamknal co momentalnie zmuliło samochod(dobrze ze nie wyprzedzalem akurat) na szczescie pomoglo przekrecenie kluczyka... zdaje sobie sprawe ze kostka jest na wykonczeniu ale moze komus udalo sie przywrocic jej sprawnosc?
wiem ze jest strasznie droga porownujac do innych elementow...
z gory dzieki za pomoc
  
 
Hej!
Ostatnio miałem ten sam problem, to fakt kostka to nie mały wydatek ale idzie to zrobić, wystarczy rozwiercić te trzy nity i jest otwarta, następnie oczyścić styki, powkładać sprężynki i spowrotem zmontować.Ja to zrobiłem na cienkie śrubki z nakrętkami, natomiast po skręceniu na nakrętki polałem trochę super glue tak żeby się ze śrubkami zakleiły i kostka podczas użytkowania się nie rozpadła.Trzeba też dobrać długość śrubki tak żeby nie wystawała ponad kostke. Osobiście dużo grzebię w instalacjach elektrycznych i mam precyzje i cierpliwość do takiego dłubania, lecz jeżeli nigdy nie robiłeś podobnych rzeczy to nie polecam ponieważ jest to bardzo ważny element elektryczny i jak nie jesteś pewien że zrobisz to dobrze to lepiej kupić nową.
Nie zapomnij też o posmarowaniu małą ilością smaru kostki tam gdzie są te trzy wystające.
Najlepszą metodą na przedłużenie żywotności kostki jest uruchamianie samochodu przy wyłączonych urządzeniach w samochodzie typu radio, czy też dmuchawa ponieważ zasilanie do tych urządzeń przechodzi bezpośrednio przez stacyjkę, nie tak jak w przypadku świateł gdzie kostka od stacyjki zasila tylko wzbudzenie przekaźnika. Chodzi o to żeby nie powodować zbędnego obciążenia kostki podczas włączania stacyjki ponieważ zawsze będzie się to wiązało z malutką iskrą która wypala styki.
Poltek to best auto, mam borka , wójas też miał borka ale tak go zaniedbał że nie ma co z niego zbierać i za to go nie lubie, kupił VW i zdradził Polską motoryzację!!!

Pozdro!!!
  
 
dzieki wielkie
w przyszlym tygodniu jak bedzie troche czasu napewno sie zabiore za naprawe, obawiam sie tylko ze stan stykow moze sie roznic od tych ktore naprawiles ale warto sprobowac
pozdrawiam serdecznie
  
 
Na złomku 10zł
  
 
Cytat:
2006-08-19 16:33:21, Mokry pisze:
Na złomku 10zł



jak znajdziesz to odkupie ja za 20zł