Jak używać matcher !!!!!!!!!!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam . Zakupiłem na allegro matcher niestety bez instrukcji a poprzedni właściciel również nie wie jak z niego korzystać.
Posiada on dwa pokętła, z lewj strony load a z prawej tune. Z tyłu ma dwa wyjścia ale nie opisane więc nie wiem gdzie podłączyć antenę a gdzie radio. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie.
Przy okazji zapytam, do mobila jaka będzie lepsza antena 5/8 czy 7/8 fali.???????


[ wiadomość edytowana przez: JUBY111 dnia 2005-11-16 11:14:58 ]
  
 
A ja znalazłem taki opis;Matcher jest urządzeniem pozwalającym na "sztuczne" dopasowanie anteny do wyjścia nadajnika. Fabryczne urządzenia tego typu mają zazwyczaj dwa pokrętła oznaczone jako TUNE i LOAD. Pokrętło TUNE znajduje się bliżej nadajnika i służy do wstępnego dopasowania. Dokładne dostrojenie odbywa się za pomocą pokrętła LOAD. Trzeba powiedzieć, że matcher umożliwia lepsze dopasowanie nawet zupełnie przypadkowych anten. Poza tym zmniejsza niebezpieczeństwo powstawania zakłóceń i uszkodzenia nadajnika. Po zestrojeniu anteny za pomocą matchera warto sprawdzić moc przekazywaną do anteny, gdyż nieraz zdarza się, że urządzenia te znacznie ją ograniczają. Aby tego dokonać trzeba podłączyć reflektometr między wyjście matchera a linię zasilającą.
  
 
Cytat:
2005-11-16 11:11:27, JUBY111 pisze:
Przy okazji zapytam, do mobila jaka będzie lepsza antena 5/8 czy 7/8 fali.???????



Na to nawet nie patrz, mozesz to traktowac jak chwyt marketingowy
Najwiecej daje fizyczna dlugosc anteny, reszta to dopasowanie elektryczne cewka