CB do esperaka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam zamiar w najblizszym czasie zakupic CB .. w sumie chce żeby było przenośne, żebym mógł w razie czego brać je do nubi........

zastanawiam się co wybrać i jaką antenkę do tego kupić.........

ktoś ma może doświadczenia w tym względzie????

myślałem o antence magnetycznej...... w miarę mocnej decybelowo.. ale równoczesnie nie najdluższej..........

z góry THX za pomoc

pozdro
  
 
Ja mam starego prezidenta ale działa ładnie a antena ma 50 cm i po mieście bez zastrzeżeń. z przenośnych polecam alana jest nieduży i wygodny w obsłudze.dobry serwis jest w gliwicach na chożowskiej. Antene przykręciłem do nadkola równolegle do anteny radiowej.
http://www.radioam.net/sq5rb/adresy.html
pozdrowienia.
Miłych oszczędności na mandatach.
  
 
no w laśnie wczorajszy mandat spowodował to że kupuje CB.....

dzięki.... jadę zarz lookać CB radia....

pozdrówki
  
 
z ciekawosci, ile takie cosik bo tez ostatnio mandacik zalapalem ??

nie orientuje sie w CB kompletnie, stad lamerskie pytanie co i jak, co trzeba kupic i za ile, linki bym prosil jakies orientacyjne jesli mozna
  
 
Cytat:
2005-07-04 14:14:13, Cwikus pisze:
z ciekawosci, ile takie cosik bo tez ostatnio mandacik zalapalem ?? nie orientuje sie w CB kompletnie, stad lamerskie pytanie co i jak, co trzeba kupic i za ile, linki bym prosil jakies orientacyjne jesli mozna



Najtaniej jak znalazłem to FEUVERT na 3-ch Stawach
radio alan 100 -289zł
antena magnesowa dobra -129 zł chyba.......

jade zaraz do feuverta może uda mi się dziś założyć.......
  
 
Na motonews jest 'specjalistyczne' forum CB-maniakow. O tutaj.
  
 
Cytat:
2005-07-04 16:45:03, Kolber7 pisze:
Najtaniej jak znalazłem to FEUVERT na 3-ch Stawach radio alan 100 -289zł antena magnesowa dobra -129 zł chyba....... jade zaraz do feuverta może uda mi się dziś założyć.......



ni zalozyłem to co pisałem wczweśniej tylko że antenka za 149 zł.... w sumie z montażem zapłaciłem 468 zł..... wieczorem jak się uda będą fotki
  
 
no i mam fotki sorki za jakość ... fotki robiłem komem...


















dla zainteresowanych ze Śąska.... całą operację zakupu i zalłożenia przeprowadziłem w FEUVERT w Katowicach na 3ch Stawach...... gosć który mi to zakładał kiedyś robił w DU i nie miał problemu z rozłożeniem deski wyjąciem i przerobieniem półeczki pod radiem... i ofkors podłączeniem tego wszystkiego......

pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: Kolber7 dnia 2005-07-04 20:04:19 ]
  
 
Rany julek a tej antenki od Cb to nie ma krótszej??, że tak powiem nie rzucającej sie za bardzo w oczy? też mnie to bardzo ciekawi i fajnie mieć cibika ale te anteny mnie przerażają.
  
 
są mniejsze i też działają ja mam 50 cm i jest ok na tylnej klapie
  
 
są krótsze...... ale mają ponoć mniejszy zasieg itd itp...... tą kupiłem ze względu na dobre parametry i w miarę przystęną cenę........


a teraz opisze wrażenia po 1000 km trasie z CB........... jest to naprawdę super sprawa..... wiesz gdzie kiedy stoją miśki, gdzie krążą nieoznakowane wozy, gdzie po poboczach idą ładne d..py (slang taki )

ii teraz najlepsze... o 2.00 w nocy wjechałem w centrum Chełma i nie umiałem znaleźć dogi do hotelu...... więc myśłę sobie nie zaszkodzi spytać...... koleś poprowadził mnie przez pół miasta pod sam hotelik (ofkors drogą radiową )

ponadto do tej pory myślałem że kierowcy tirów to chamy itd..... a to naprawdę mili i kulturalni ludzie........ dzięki CB możez poprosić aby ułatwił ci wyprzedzanie.. i robi to bez problemów.......


tak więc wszystkim życzę takiego wynalazku...... i jak to mówią CB radiowcy... SZEROKOŚCI i PRZYCZEPNOŚCI
  
 
Cytat:
2005-07-08 01:26:41, Kolber7 pisze:
...... dzięki CB możez poprosić aby ułatwił ci wyprzedzanie.. i robi to bez problemów.......



Hehe kiedys prulem cala droge z Wawy do Bialego tuz za kierowca Mercedesa z CB i kazdy TIR faktycznie od razu zjezdzal.


Mnie od CB odstraszaja te dlugasne baty. Ale 0,5 m na klape to juz nie jest tak zle.
  
 
Fajna sprawa,
tylko tacena.....................
Z czy ktoś wie po ile chodzą używki?
  
 
Cytat:
2005-07-08 09:20:50, kisztan pisze:
Z czy ktoś wie po ile chodzą używki?



Allegro napewno bedzie wiedzial
  
 
Cytat:
2005-07-08 09:27:53, Dicer pisze:
Allegro napewno bedzie wiedzial




nullCB MIDLAND - ALAN 100 / NOWY

+

Nowa Antena CB ALAN na magnes 1,5dB

Czyli za jakieś 300zeta możan mieć zestaw.
  
 
Kolber7 myślał o przenośnym - kupił "stacjonarne". Ja myślę o przenośnym i MUSZĘ mieć przenośne. Przedwczoraj krajanie moi z Łolkósza skasowali mnie na 200 zł (zamiast 50 jechałem 85). Świnie! To Krakowscy są kulturalniejsi i pogadać można i z ceny zerwać, a Ci moi krajanie to takie świnie... ale wracając do sprawy. Muszę mieć przenośny z wbudowaną oczywiście anteną co by między priv, a służbowym przekładać (dopadli mnie jak służbowym śmigałem). Oczywiście interesuje mnie używka w ludzko niskiej cenie i bez anteny zewnętrznej najlepiej.
  
 
eee czy cb radio w samochodzie jest w pelni legalne?

czytalem ostatnio o jakiejs licencji czy cholera wie czym...
  
 
Szczerze odradzam Alana 38 (za około 100 PLN) - jest duże, małoporęczne, tzw. ceglaste.
Jeżeli masz do wydania około 400 PLN to polecam Alana 42 - malutki, zgrabny, z dodatkowymi pakietami na akumulatorki a co najważniejsze - posiada adapter do samochodu, tzn. odpinamy antenkę i battery pack i w jego miejsce mamy nasadkę z której idzie kabelek do zapalniczki samochodowej i łącze do anteny zewnętrznej.
Jeżeli nie mamy dość gotówki możemy, polecam Dragona Pro200. Jest to bardzo fajne radyjko przenośne. Ewentualnie Dragona SY101 - ma podobne funkcje co Alan 42 ale jest około 150-200 zeta tańszy (też posiada ten adapter).
Jeżeli chcemy kupić radyjko do zabudowy to odradzam (nie obraź sie Kolber) radia typu Onwa, Alan 100, Alan 100+, Alan 199 i inne z tej rodziny. Wszystkie te radia wywodzą sie z radia Onwa Turbo która była najtańszym transceiverem na rynku na początku lat '90. Jeżeli już chcemy zakupić takowe radyjko, to polecałbym rodzine radii Uniden (510, 520, 535 itp.) Radia te pochodzą z rodziny President'a (wszystkie modele Unidena mają odpowiedniki w President'cie) a chyba każdy słyszał o radiach President'a.

Ja osobiście używam w domu Alana 18 (już klasyk) i Dragona Pro200 i jestem zadowolony. Zacząłem na Onwie Turbo (z wiadomych wtedy względów) ale szybko zmieniłem.

Oczywiście to co wybierzemy zależy wyłącznie od zasobności naszego portfela
  
 
Cytat:
2005-08-25 23:34:49, Cwikus pisze:
eee czy cb radio w samochodzie jest w pelni legalne? czytalem ostatnio o jakiejs licencji czy cholera wie czym...


Tak. Od chwili wejścia naszego kraju do unii europejskiej nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty ani zezwolenia

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2005-08-25 23:34:49, Cwikus pisze:
eee czy cb radio w samochodzie jest w pelni legalne? czytalem ostatnio o jakiejs licencji czy cholera wie czym...



Jak najbardziej Tu jest link do URTiP ,w którym jest napisane, że ten Urząd właśnie znosi obowiązek rejestrowania i opłacania radia pracującego na fali 11m (27 MHz - CB)
Gdybyście nie mogli wejść do szukajcie na strone URTiP, zakładka Serwis Prasowy, Archiwum 2004, zmiana z dnia 2004-08-05 pt. Radio CB bez pozwoleń.

Ale U W A G A
Jest wyjątek. URTiP pisze,że nie wymaga pozwolenia radiowego na używanie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych Radia Obywatelskiego wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96 - 27,41 MHz pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM/SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM, oraz z mocą 12 W (PEP) dla SSB. Oznacza to, że wpełni legalnie bez opłat możemy używać tylko nadajników z jedną podstawową "czterdziestką" (tylko 40 kanałów). Tylko takie radia spełniają te wymagania częstotliwości.
Ale i tak wszyscy montują wzmacniacze mocy, żeby sobie zasięg poprawić i kupują radia które mają kilka band (czterdziestek)