Przekładnia kierownicza - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podłączę sie do tematu z pośba o pomoc. Mianowicie miałem do tej pory luz na przekładni (caro 1995) idelikatne stuki w przekładni. Wczoraj postanowiłem zlikwidować to zjawisko kasując luz. Niestety nie udało mi sie odkontrować nakrętki. Przy próbie jej odkontrowania ruszyłem całość. Dlatego że nie mogłem odkontrować postanowiłem spowrotem dokręcić. Efekt jest taki że dokręcając nie ma zadnego oporu albo pojawia sie bardzo delikatny i kierownica faktycznie ma mniejszy luz, natomiast po kilku ruchach kierownicy luz spowrotem powraca i śruba z kontrą wysuwa się z przekładni na odległość około milimetra. koledzy czy według was przekładnia nadaje się do wymiany czy mozna tu coś naprawic jeszcze?? Pytanie do kolegów z warszawy, gdzie można kupić regenerowaną a może ktos ma z was na sprzedaż taką??? Tak swoją drogą jakie macie metody na odkontrowanie nakrętki?
  
 
Witam,
w którą stronę trzeba kręcic tą srubą regulacyjną na górze przekładni żeby powiększyc luz na przekładni?? (mechanik ostatnio za mocno mi skręcił i trochę za ciężko teraz chodzi) Polonez Atu plus ze wspomaganiem JKC.
  
 
nie wiem jak to jest dokladnie w wersji ze wspomaganiem ale w zwyklym trzeba regulowac delikatnie.czyli skasowac luz niedokonca,jak skasujesz za mocno to przekladnia ci sie rospadnie.napraw to natychmiast.
  
 
Witajcie.
Na czym mocowana jest przekładnia kierownicza do podłużnicy ? To jest na jakiejś śrubie ? Bo u mnie w Atu plusie przy ruchach kierownicą rusza się cała przekładania w miejscu mocowania przy podłuznicy. Miałem okazję to oglądać zebyt krótko na kanale, żeby stwierdzić jak to jest mocowane i jak to naprawić. Może miał ktoś taki przypadek ?
  
 
Albo jest niedokręcona, albo podłużnica Ci zardzewiała w tym miejscu i się ugina...
  
 
Witam.
Rozważam wymianę przekładni kierowniczej i po krótkich poszukiwaniach znalazłem:
allegro - przekładnia

Zastanawia mnie jej oryginalność/pochodzenie. Co o tym Koledzy sądzą?
  
 
Myślę, że warto. Część raczej oryginalna, człowiek ten sprzedaje jakieś zapasy magazynowe.
  
 
Hmm. Właśnie wygląda za ładnie jak na leżak magazynowy. Nie wiem kiedy przestali produkować te przekładnie, ale ta wygląda jakby dopiero z fabryki wyjechała. Były w ogole chińskie podróbki przekładni kierowniczych do FSO ?
  
 
O ile dobrze pamiętam to ten gościu wystawia same oryginalne części...
  
 
No i zakupiłem. Zobaczymy co z tego wyjdzie jak przyjdzie. Dzięki za opinie