Tuba z PCV, opinie i podpowiedzi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moge miec kawalek rury do rurociagow gazowych o srednicy 25 lub 32 cm.I tak sobie pomyslalem zeby z tego sklepac tube.Nadaje sie to wogule?nie bedzie jakiegos negatywnego efektu?Obic to czyms w srodku.Prosze o opinie na ten temat.
  
 
Oczywiscie da sie z tego zrobic suba ale zdecydowanie lepszym materiałem jest mdf ew. płyta wiorowa ( ok 18mm ). Ale jakbys nie robił nie mozna zapominac ze dany głosnik powienien pracować w optymalnej dla siebie objetosci ( dobranej wg parametrow TS glosnika np w Winisd- jest to wazniejsze nie materiał obudowy-choc w kazdym przypadku musi ona byc maksymalnie sztywna i bezwzglednie szczelna) i ew. strojeniem bass reflexem co wynika z TS glosnika
  
 
rury z rrociagu bym nie polecal bo dzwiek bnedziesz mial juz inny najlepsza jest plyta MDF ( ale jest strasznie groga) ale podobna technicznie jest plyta wiorowa obydowe musisz zrobic pod glosnik ( oibliczyc ile ma miec litrow z danych technicznych) dobry jest program box calc
 
 
a plyta OSB 25 mm sie nadaje do budowy suba?
  
 
OSB nadac sie raczej nada bo jest bardzo wytrzymała, problem moze byc jedynie z obrobka (np. estetyka, choc pokrycie tego np. jakims materialem tapicerskim zalatwi sprawe) bedzie to na pewno lepsze niz rura PCV i mysle ze w porownaniu do mdf-u raczej nie gorsze, jak nie lepsze bo zc 25 mm to juz bardzo mocna skrzynke zbudujesz
  
 
to super, bo taka plyte mam nawet w piwnicy.Do obrobki mam pelno maszyn i narzedzi wiec jakos sobie poradze.Podjade jeszcze so jakiegos salonu car audio i pomierze profesjonalne suby wzgledem wielkosci do parametrow glosnika i bass reflexu.Pozdrawiam.