Do znawcow jak poprowadzic dobrze zasilanie do wzmacniacza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przyznam ze nie znam sie za dobrze na elektryce i mam narazie wzmacniacz denona podpiety + od radia a masa do balchy na cienkich kablach wiem ze to nie najlepiej ale nie mialem czasu sie bawic.Teraz chce zrobic wszystko dobrze i tak jak byc powinno ale troszke nie wiem jak z zasilaniem do wzmaka czy od akkumulatora czy moze inaczej prosze o pomoc.wzmak to denon 3180 i wiecej nic o nim nie wiem
  
 
Tylko i wyłącznie od akumulatora.Przewód minimum 8mm, taki sam masujący.Na zasilającym załóż bezpiecznik(ja mam 60A).
  
 
ok myslalem o tym ale jezeli podlacze bezposrednio pod AKU to wzmak bedzie chodzil 24h/doba.Moze ja tu czegos nie rozumiem.....
  
 
Nie będzie chodził 24h na dobę. Do wzmaka oprócz zasilania podciągasz jeszcze od radia kabel "wzbudzający" Wzmak włącza Ci się w momencie włączenia radia
  
 
Dokładnie jak mówi Shaq.Jeżeli nie masz w radiu sterowania wzmakiem, kabelek (remote) podłanczasz do kabla od anteny elektrycznej(niebieski lub biało-niebieski).Wtedy włanczając radio włącza sie wzmak i odwrotnie
  
 
ok radio to pioneer DEH-4700mp jest tam kabelek remote wiec sproboje w ten sposob b na wzmacniaczu mam wlasnie jakby dwa miejsca w ktore mozna + podlaczyc
dzieki
  
 
A jaki masz bezpiecznik na przewodzie zasilającym wzmacniacz???I jakie przewody dałeś ze wzmaka na głośnik???
  
 
Dokładnie tak. Pod jedno podpinasz zasilanie z akumulatora, a pod drugie z radia. Jeśli nie masz opisane na wzmaku które jest które to w większości przypadków wzbudzenie jest ustawione pośrodku pomiędzy + z aku i -
  
 
Cytat:
A jaki masz bezpiecznik na przewodzie zasilającym wzmacniacz???I jakie przewody dałeś ze wzmaka na głośnik???



Co jest najsmieszniejsze nie mam wogle. poniewaz nie mialem czasu i wszystko zrobilem (na odwal sie) w 5 min.Zasilanie idzie z radia od czerwonego kabelka chyba a masa do kielicha amortyzatora z tylu bede w wekend wygluszal bagaznik i robil na dobrych kablach z allegro audio.Aha mam jeszcze jeden problem moja radio sie nie wycisza jak dzwoni telefon (pionek DEH-4700mp) nie wiem czy to moze jakos specjalnie sie podlacza czy ja cos jak zwykle zle zrobilem...
  
 
Cytat:
2005-07-13 11:39:34, axe_xa pisze:
Aha mam jeszcze jeden problem moja radio sie nie wycisza jak dzwoni telefon (pionek DEH-4700mp) nie wiem czy to moze jakos specjalnie sie podlacza czy ja cos jak zwykle zle zrobilem...



Musisz połączyć żółto-czarny kabelek z radia z kablem z zestawu od telefonu (audio mute się nazywa lub jakoś tak)
  
 
Cytat:
2005-07-13 12:19:38, Shaq27 pisze:
Musisz połączyć żółto-czarny kabelek z radia z kablem z zestawu od telefonu (audio mute się nazywa lub jakoś tak)


Wiec musze miec jeszcze jakis bajer od zestawu z telefonem? bo troszke nie zalapalem?
  
 
Musisz mieć zestaw głośnomówiący z funkcją podpiecią wyciszenia do radia
  
 
ok dzieki wam wszystkim dowiedzialem sie duzo lecz mam jeszcze jeden dylemat chce kupic na allegro jakies naprawde dobre kable i nie moge sie zdecydowac.Jezeli chodzi o kwote to szukam do 90/100zl czegos.bede bardzo wdzieczny jezeli ktos by mi podeslal na mail jakis link
  
 
Poszukaj ,byl ostatnio watek o kablach do wzmachola i tam masz link do goscia gdzie ja kupilem podobno dobre kable za 59 zeta,dobre tzn jakos odpowiada cenie i odwrotnie
  
 
Cytat:
2005-07-13 10:25:39, _muzzy_ pisze:
Dokładnie jak mówi Shaq.Jeżeli nie masz w radiu sterowania wzmakiem, kabelek (remote) podłanczasz do kabla od anteny elektrycznej(niebieski lub biało-niebieski).Wtedy włanczając radio włącza sie wzmak i odwrotnie



Dodam że jak podłączysz pod antene sterowanie wzmakiem to lipa będzie ponieważ to jest sterowanie anteną i daje sygnał jedynie przy włączonym radiu, jak przejdziesz na kasete lub cd to wzmacniacz ci przestanie pracować
  
 
Cytat:
2005-07-17 22:55:42, Voodo2 pisze:
Dodam że jak podłączysz pod antene sterowanie wzmakiem to lipa będzie ponieważ to jest sterowanie anteną i daje sygnał jedynie przy włączonym radiu, jak przejdziesz na kasete lub cd to wzmacniacz ci przestanie pracować



To chyba zalezy od radyjka bo u mnie na cd tez jest sygnal.
  
 
Cytat:
2005-07-17 23:00:59, Seba pisze:
To chyba zalezy od radyjka bo u mnie na cd tez jest sygnal.



Możliwe, ja sie spotakłem właśnie z takimi rozwiązaniami, może masz podłączone pod remote wzmaka a nie antene.
  
 
ok wszystko podlaczylem i nawet gralo przez dwa dni.Lecz pozniej zrobilo mi sie male zwarcie.Radio przestalo podawac sygnal na Chinchach nie wiem co rtobic . Normalnie glosniki chodza wzmak tez ale nie mam sygnalu ....prosze o pomoc!
  
 
podłącz do wzmaka inne źródło dźwięku i sprawdź czy to faktycznie radio czy może wzmak nie przetwarza.
Jak nie masz innego żródła możesz odpiąć chinche z radyjka i na właczonym wzmaku w nie delikatnie postukać, powinno dawać na głośniki.

A tak poza tym jak mogło grać i przestać, co to za zwarcie było?
 
 
wmak chodzi sprawdzilem przez akumulator i kolumny w domu. zwarcie byla na kablu sydnalowym od radia na tylne glosniki a tewdy byl podlaczony wmak i grac przestalo....