Do znawcow jak poprowadzic dobrze zasilanie do wzmacniacza - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
na jakim kablu sygnałowym do radia??, zrobiłeś zwarcie na kablach głośnikowych czy na rem? w jaki sposób doszło do tego zwarcia??
 
 
nas kablu glosnikowym od radia na tyl poprostu radio wlaczone i + sie zwarl z karoseria bo akt nie mam nic oprocz 2x fotel kierownica i drazek zmiany biegow w samochodzie

  
 
No to najprawdopodobniej pozedł Ci wzmacniacz radia. W zależności od radia naprawa od około 200zł niestety w autoryzowanych serwisach

[ wiadomość edytowana przez: Shaq27 dnia 2005-08-03 21:46:15 ]
  
 
ale jak mogl pasc w radiu wzmak skoro normalnie glosniki graja a nie mam tylko sygnalu na chincze??
  
 
Nie doczytałem dokładnie - rozumiałem że nie gra Ci nic a głośniki sprawdzaleś na innym sprzęcie.
Super dokładnie Ci nie powiem, ale wiem na 100% że to są dwa odrębne układy (wyjście zwykłe i cinch), miałem przypadek w druga stronę, czyli był sygnał na cinchach a nie było na zwykłych wyjściach. W Twoim przypadku może to nie wmacniacz, ale i tak bez wizyty w serwisie się nie obejdzie

Swoją drogą to trochę dziwne. Skoro zrobiłes zwarcie na kablach głośnikowych to po drodze do radia miałeś jeszcze wzmacniacz. Dziwne że wzmacniacz ocalał a poszło na radio
  
 
moze znajde jakiegos magika co to zrobi taniej bo troche pusty jetem...... ale jak sadzisz mi sie wydaje ze to jest jakas pierdola ?
  
 
Trudno mi powiedzieć, nie znam niestety na tyle radyjek od wewnątrz, więc nie będę kombinował. Wzmacniacz to chyba najdroższy podzespół radia, więc jeśłi to nie on to moze faktycznie nie będzie źle

A co do magika to to masz nowy model widze radia. Jeśłi masz gwarancję to stracisz ją jak Ci się jakiś magik do niego dobierze
  
 
kupilem na allegro nowe ale boje sie go odsylac i nie mam zadnego papieru gwary. ehh to jest los
  
 
moim zdaniem jest kilka opcji
1. wysyłasz sprzedawcy, mówisz że grałeś na samych głośnikach i było git, kupiłeś wzmak podłączasz i zonk bo nie działa

2. idziesz do serwisu RTV i mówisz że kupiłeś wzmak i nie działa i chcesz sprawdzić co jest i ile kosztuje naprawa, kolo robi Ci przegląd i wiesz przynajmniej na czym stoisz.

3. kupujesz albo robisz kostkę na high input i podłączasz kabelki do głośników, to chyba najtańsza opcja
 
 
chyba zglosze sie do serwisu a jezeli chodzi o opcje 3 to co to za kostka prosze wiecej info
  
 
Chodzi o TAKIE urządzonko.
  
 
aha dzieki ale to nie przenosi wszystkich pasm moje glosniki sa od 18hz pioneer TS-A6911
  
 
a no i jeszcze jedno, możesz sprzedać radio, większość ludzi nigdy nie korzysta z rca i usterka ta nie będzie dla nich żadnym problemem.

Jaki model wzmacniacza masz jeśli można wiedzieć??
 
 
Denon dca 3180 czy jakos tak nie chce mi sie isc do garazu i go wygrzebywac zebys sprawdzic ale na 95% tak jak napisalem.Za radio zaplacilem na allegro 485zl a w euro rtv agd takie samo kosztuje 729zl moze tu sie ktos znajdzie na to radio to bym jakies lepsze kupil moze.A radio mam miesiac
  
 
Cytat:
2005-08-04 12:22:36, Shaq27 pisze:
Chodzi o TAKIE urządzonko.



Jaka jest jakość takiej konwersji? Dużo się traci?
  
 
Radio wrocilo z serwisu koles powiedzial ze spalil sie jakis tam cycus od sygnalu na chcincze i ze on sobie nie da rady bo nie ma skad tego cycusia wziasc.Powiedzial "pozostaje serwis pioneera".Czy moze macie jakas madra solucje??Moze ktos z was by przygarlnal to radyjko (pioneer DEH-4700mp)? bo ja bez wzmacniacza to sie zle czuje


[ wiadomość edytowana przez: axe_xa dnia 2005-08-09 10:36:55 ]
  
 
a ile byś chciał za przygarnięcie ?
  
 
A któredy poprowadzić przewody zasilające do akumulatora. Po samochodzie poprowadziłem pięknie ale doszedłem do schowka i dupa. Nie za bardzo wiem któredy może jakaś pomoc. Dzięki
  
 
ja mam otwory koło nagrzewnicy na środku, jak najwyżej się dało, a w środku pod listwami