Jak zabezpieczyć radio przed KRADZIEŻĄ?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kopszt takiego alarmu to faktycznie około 250 zł ale firmy MagiCar 440. Co do Policji mam to szczęście że jest za moim blokiem komenda a i po drugiej stronie są kamerki z Straży Miejskiej

A co do tego co pisalem wczesni to moje radyjko prezentuje sie tak



a tak wygląda inaczej ??



pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: lukas_s dnia 2005-07-14 21:41:53 ]
  
 
Czyli zdejmujesz panel i zakładasz panel z bubla?? dobrze zrozumiałem??
Jeśli tak to bardzo pomysłowe.

Widziałem chyba w tv swego czasu jak kolo też zrobił taką bajkę, ale na stałe. Wyświetlacz zamontował we wstecznym lusterku a że miał winde w radiu to bubel uchylał się i zamykał jak oryginalny panel.
Ale to już moim zdaniem mistrzostwo świata.

 
 
Dobrze zrozumiałeś

Teraz planuję wsadzić alarm niestety nie będzie to już MagiCar 440 bo nie ma atestu ubezpieczalni lecz SafeCar + ultradźwięki [droższe - znaczy lepsze i bardziej stabilne - reagują nawet na nacinanie uczszelek w szybie] podłączą mi jeszcze centralny i inny mały tajemniczy bajer i wezmą 300 zł - więc chyba już będzie dobrze

  
 
No i wlasnie wrocilem z montazu alarmu. Zaplacilem 320 zl ale zrobili szybko fachowo. Mocniejsze uderzenie w okno i wyje
  
 
Ja mam inny sposób , niewygody ale pewny.Wyjmuje całe radio z samochodu.Wiadomo ze nie jest to wygodne , bo niejest to mała rzecz i po włożeniu radia tzreba wszystko ustawiac od poczatku.Ale wtedy wiesz ze ci go nie ukradna , a przy okazji nie zbija szyby.Zdjecie panelu ani alarmy nic nie pomoga.Radia krdna bez panelow , a wyjacy alarm czesto nie odstrasza złodzieja , dla ktorego wyjecia radia trwa kilkanascie sekund.Pozdrawiam
  
 
Witam
Można zamontować prawie każde radio w podsufitce. Pomysł i opis jest na stronie:

radio w podsufitce

pozdrawiam
Arturek
  
 
Warto do alarmu dorzucic powiadomienie gsm odrazu wali ci na komore ze wyje.


[ wiadomość edytowana przez: m-chmielo dnia 2006-07-09 23:19:26 ]
  
 
polecam to co mam u siebie - wkleilem je razem z ramka na tytan i poxipol... nie ma szans wyrwac tego :] chyba ze z cala kolumna :]
  
 
Z wyjmowaniem radia (kieszeń) to nie wiem czy to dobry pomył. Miałem radio zamontowane w kieszeni. Jednak jak dowiedziałem się że koledze podprowadzili radio które miał w kieszeni, ale zostawiał je notorycznie pod siedzeniem (żeby nie tachać) stwierdziem że nawet jak zabiorę ze sobą radio to i tak ktoś może pomyśleć że jest pod siedzeniem i narobi mi szkody w postaci wybitej szyby czy wyŁamanego zamka. Najlepiej przekonać zodzieja że w samochodzie nie ma radia. Można je wstawić do schowka, a w miejsce radia dać oryginalną póŁkę (ktoś wcześniej o tym wspominaŁ). GŁośników w drzwiach nie widać (zresztą czy jest czy nie ma radia są montowane fabrycznie), a z tyŁu mam zaślepki, a nie obudowy gŁośników. Oczyiście zaślepki przerobione (zfrezowane i od spodu podklejone pŁótnem). W każdym razie dźwięk przedostaje się przez ten wynalazek. Należy jeszcze w tych rozważaniach przyjąć czy użytkownik przywiązuje wagę do sprzętu. Ja mam radio 4 x 25 W. SŁucham trochę radia trochę muzyki i to mi w zupeŁności wystarcza. Jeżeli ktoś jest fanem muzyki trudno będzie mu ukryć fakt istnienia radia w samochodzie chociażby po samych gośnikach które trudno ukryć bo mogą w pewnym stopniu "stracić parametry".
  
 
Ostatnio robiłem włama do swojego autka, bo klapunia oczywiście opadła @#$%&() ale bez rozbicia szybki 20 minut kombinowania i minuta roboty na obcym terenie bez sprzętu
pomagał mi tylko jeden "doświadczony" koleś, co akurat siedzial w barze obok

Jeśli nie chcesz żeby Twoje radio zmieniło właściciela, kieszeń to jedyna opcja, kieszenie są też dostępne z własnym zasilaniem, więc ustawienia jakiś czas się utrzymują.

A co do kleju i śrub to juz tez w tym poście było mówione, nie dość że stracisz szybe, to jeszcze wk....ny złodziej popsuje Ci cały środek, deske rozdzielczą itp
 
 
Cytat:
2006-07-09 23:07:59, m-chmielo pisze:
Warto do alarmu dorzucic powiadomienie gsm odrazu wali ci na komore ze wyje. [ wiadomość edytowana przez: m-chmielo dnia 2006-07-09 23:19:26 ]





jak cos takiego zalatwic??
  
 
Sklep, Giełda, Allegro, Paaanie, tego bubla jest od zatrzesienia, możesz sobie nawet GPS zamontować w odudowie radia, i będziesz wiedzial który sąsiad Ci je skroił

Grunt to zapobiegać, a nie leczyć, więc nawet jak alarm zadzwoni Ci na kome, to juz conajmniej nie masz szybki
 
 
Cytat:
2006-07-12 15:33:18, zajob pisze:
Sklep, Giełda, Allegro, Paaanie, tego bubla jest od zatrzesienia, możesz sobie nawet GPS zamontować w odudowie radia, i będziesz wiedzial który sąsiad Ci je skroił Grunt to zapobiegać, a nie leczyć, więc nawet jak alarm zadzwoni Ci na kome, to juz conajmniej nie masz szybki




zawsze jeden bajer wiecej
  
 
Cytat:
2006-07-12 15:33:18, zajob pisze:
Sklep, Giełda, Allegro, Paaanie, tego bubla jest od zatrzesienia, możesz sobie nawet GPS zamontować w odudowie radia, i będziesz wiedzial który sąsiad Ci je skroił



A ja napiszę poraz kolejny zamiast nadajnika gps zamontować 10dkg C4. Koleś z radiem odejdzie na 100m od auta i nie ma rączek ani nóżek
  
 
Cytat:
2006-07-14 09:45:48, Raven pisze:
A ja napiszę poraz kolejny zamiast nadajnika gps zamontować 10dkg C4. Koleś z radiem odejdzie na 100m od auta i nie ma rączek ani nóżek



  
 
Cytat:
2006-07-14 09:45:48, Raven pisze:
A ja napiszę poraz kolejny zamiast nadajnika gps zamontować 10dkg C4. Koleś z radiem odejdzie na 100m od auta i nie ma rączek ani nóżek



ciekawe co na to PZU tak wogóle to radio mozna włączyć do AC?, przykładowo jak alumy??
bo wiadomo że jak oddaja tylko za zbitą szybke to lepiej ją samemu kupić, niz tracić zniżke za bezproblemowość, czy jak to sie tam nazywa
 
 
Cytat:
2006-07-14 09:45:48, Raven pisze:
A ja napiszę poraz kolejny zamiast nadajnika gps zamontować 10dkg C4. Koleś z radiem odejdzie na 100m od auta i nie ma rączek ani nóżek


gorzej jak zapomnisz i bedziesz chcial radio do domu zbrac w chlodne dni