Espero czy xantia ? Co mam wybrać.?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam 18 lat i chcę mieć własny duży samochód powiadomiłem o tym mojego ojca i on mi powiedział że co najwyżej espero albo xantie. Prosiłbym o pomoc w rozwiazaniu tego problemu bo wogóle nie mam pojęcia co robić a nie chciał bym jeżdzic żadnym złomem.Z góry dziękuje wszystkim klubowiczom Espero. pozdrawiam.
 
 
Fajnie masz

Jeżeli masz mniej niż 20 tyś. zł to bierz Espero, jeżeli więcej to poluj na Xantie 2.0. Prawie 140 koni i jest naprawdę niezła. Za 15-16 tyś kupisz Espero, a za 2-3 wymienisz zawieszenie i hamulce, to co doprasza się wymiany (ulepszenia) i bedzie ok.

Pozdrawiam.
  
 
No cóż, Xantia jest jednak mimo wszystko nowoczesniejszym samochodem i chyba ładniejszym - to tylko moje zdanie Kilka dobrych lat temu ogladałem xantie w salonie i wtedy byłem zafascynowany tym autem, ilościa miejsca, które oferuje pasażerom szczególnie z tyłu, estetyka deski rozdzielczej, utrzymanej zreszta tak jak całe auto w stylu nazywanym dyskretna elegancją. Pod wzgledem ilosci miejsca takze espero nic nie brakuje.
Wiadomo, że projekt nadwozia espero miał byc najpierw xantią, dopiero później po odrzuceniu propozycji bertone przez Francuzów został wykorzysany przez daewoo. Zastanawia mnie jednak co innego, mianowicie stylistyczne podobieństwo toyoty cariny II szczegolnie liftback i espero, czy zwróciliscie na to uwagę? czy to podobieństwo wiazę się jedynie z okresem powstania obu projektów czy ma jeszcze coś wiecej wspólnego np osobe projektanta?
  
 
Masz 20 tyś i więcej kasy na obsługę (Citroen jest dość drogi i skomplikowany w obsłudze) to bierz Xantię, jeżeli będziesz musiał liczyć się z każdym groszem i masz ok 15 - 18 tyś na zakup auta to bierz w pełni wypasione Espero 2,0 CD, welurek itp.