Wyjście/ wejście -3dB w zwrotnicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zabrałem się wreszcie za montaż głośników i przyjglądam się zwrotnicy i zastanawiam po grzyba mi wyjście (a może to wejście) z połwą mocy (-3dB). Co się tam podłącza?? Pozostałe:
- IN: wejście z readia (ew. wzmacniacza)
- WF: głośnik midibassowy
- TW: tweeterki
- -3dB: ???




[ wiadomość edytowana przez: Kielek dnia 2005-07-23 12:28:08 ]
  
 
Jakbyś po zmontowaniu wszystkiego dokupy odnosił wrażenie że za mocno Ci naparzają wysokotonówki w stosunku do reszty systemu to do tego właśnie służy to wyjście
  
 
Cytat:
2005-07-23 12:53:34, Shaq27 pisze:
Jakbyś po zmontowaniu wszystkiego dokupy odnosił wrażenie że za mocno Ci naparzają wysokotonówki w stosunku do reszty systemu to do tego właśnie służy to wyjście


No i co się do niego podłącza?? Midibassy?? Plus, minus??
  
 
Nie midibassy, to wyjscie służy do regulacji wysokotonówek. Po złożeniu systemu i umiejscowieniu wysokotonówek na swoim miejscu, może być tak że będziesz uważał że grają za mocno w stosunku do reszty. Możesz wtedy ująć podpinając "+" od tweeterów własnie pod to wyjście.

Najlpiej przed schowaniem zwrotnicy (jeśli ją gdziesz chowasz w niedostępne miejsce) porównaj sobie jak grają w obu pozycjach
  
 
No i piekne dzięki, o to chodziło. Myślałem, że dzisiaj zdążę, ale muszę podłubać przy mocowaniu tweeterków do słupków, bo kąt mocowania gniazd mi nie pasi i do gry musi wkroczyć żywica epoksydowa
  
 


A tak na marginesie to na jakie radyjko się w końcu zdecydowałeś??
  
 
Alpine 9855R - teraz szukam w dobrej cenie z polską gwarancją. Póki co znalazłem za 1600PLN
  
 
Jak z polską gwarancją to wydaje mi ise że ta cena jest bardzo dobra


Zapowiada się jedno z najładniej i najczyściej grających autek w klubie
  
 
a glosniki to jakie?
  
 
Cytat:
2005-07-24 16:00:01, Sergiusz pisze:
a glosniki to jakie?


a takie