Resetujacy sie komputer omega b 1996r 2.5td

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam od wrzesnia posiadam omcie i zauwazylem ze co jakis czas resetuje mi ustawienia komputera tzn: po odpaleniu zamiast byc np dzisiejsza dara i czas to mrygnie i pokazuje 1:1:1993 i czas 0:00 ustawie na nowo i jest ok ale za jakis czas przy odpaleniu to samo sie dzieje. zna ktos przyczyne? mial ktos do czynienia z takim przypadkiem?
  
 
czasem się to zdarza, zazwyczaj też znacznie zaniża wskazania kompa pod względem zużycia paliwa.



a serio, zerknij na stan akumulatora - coś czuję, że wkrótce może paść przy uruchamianiu auta.
  
 
Cytat:
2011-11-21 21:45:38, 7gsi pisze:
czasem się to zdarza, zazwyczaj też znacznie zaniża wskazania kompa pod względem zużycia paliwa. a serio, zerknij na stan akumulatora - coś czuję, że wkrótce może paść przy uruchamianiu auta.



tak jak przedmówca sprawdz akumulator, mi tak sie działo w A z radiem że w zimę traciło ustawienia aż pewnego dnia do pracy solaris zawiózł
  
 
Panowie akumulator mam moze 3 tygodniowy nowy na gwarancji i to raczej nie jest tego wina... co jakies dajmy np 30 uruchomienie silnika nastepuje reset ustawien komputerka (zegar i data oraz spalanie i ile przejade) bezpieczniki mam wszystkie cale i odpowieniej wielkosci... czekam na pomoc
  
 
A radio tez sie resetuje? Gubi stacje ustawione np w FM? Jak nie, to moze nie styka Ci zasilanie wtyczki w wyswietlaczu?
  
 
radio wszystko ok... czasem bywalo ze klima sie wlaczyla na auto i wtedy tez resetowalo (klime zawsze wylaczam przed zgaszeniem silnika) a ktos mial z tym przypadek? co spr? akumulator i kable idace masa i plusy ok...
  
 
Wykręć licznik i zobacz czy przypadkiem wtyczki od wyświetlacza siedzą dobrze na swoim miejscu. Bo innnego wytlumaczenia na twoja przypadłość zbytnio nie ma.
  
 
dobrze sprawdze to... to sie dzieje co jakies dajmy 15 odpalenie to mozliwe ze wtyczka? homer171 sprawdze Twoja podpowiedz...