"Przedmuch" z korka wlewu oleju ? Corola 1.4 vvti

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
1. Czy normalne jest że przy pracującym na luzie silniku po odkręceniu korka wlewu oleju czuje sie przedmuch przy zatykaniu-zbliżaniu ręki?
2. Czy ktoś z posiadaczy Corolli 1.4 vvti może sprawdzić jak jest u niego???

Według mnie, teoretycznie to nie powinno być
  
 
To normalny objaw.

Dlatego zawsze do pokrywy zaworów jest podłączony przewód odpowietrzający tzw. odma
  
 
Nie jestem expertem ale przy okazji wymiany pierścionków w mojej Starletce, spytałem mechanika o taki właśnie przedmuch.Stwierdził że jest to jeden z objawów nieszczelności na pierścionkach.Tyle tylko, że u mnie jeszcze dodatkowo chlapało delikatnie olejem.
Nie będę się kłócił, bo być może jak napisał lookasch taki przedmuch nie jest złym objawem, byle nie był za duży.
  
 
właśnie.................. oby nie chlapało olejem
  
 
Wedlug mnie nic tam nie powinno dmuchac... to dmucha czy ciagnie powietrze ?? kitza ma racje gdy silnik jest do D... to pryska na zewnatrz olejem - mialem tak w golfie - walil jak spryskiwacz z kolei w mojej Carinie jak sie korka nie zakreci zawsze bedzie pryskac olejem - bo zaraz pod korkiem kreca sie zebatki walkow rozrzadu i chlapia mysle ze to o czym pisze kafar jest niegrozne - moze to ruch powietrza ?? - troszke tych czesci sie pod pokrywa zaworow rusza...
  
 
Żeczywiście trochę tam się żelaztwa rusza w środku i rozumiem że małe rozbryzgi też są dopuszczalne.
Odma ma odsysać dopuszczalne przedmuchy z zaworów do kolektora ssącego.
Czyli nie powinno dmuchać na rękę?
Nie jest to dużo, ale wyraźnie odczuwalne.
W Swifcie nic mi nie dmuchało!
Sprawdźcie u siebie , może" ten model tak ma". 16 zaworów może trochę przepuszczać ale nie wiem czy aż tyle...
Głowica jest po wymianie uszczelniaczy zaworów i zastanawiam się czy nie zacząć się znowu czepiać serwisu?


Dzięki
  
 
Cytat:
Odma ma odsysać dopuszczalne przedmuchy z zaworów do kolektora ssącego.



To też ale głownie jest to odpowietrzenie skrzyni korbowej, ruch tłoków wywołuje takie dmuchanie lub rzadziej wsysanie. Gdyby tego nie było (odmy) to ciągle by wysadzało uszczelniacze wału korbowego lub miski olejowej.