Skrzynia V od tavrii do samary?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie wszystkich, bo to moj pierwszy post jako klubowicza.
Mam nadzieje ze potraktujecie mnie wyrozumiale jesli sie okaze ze moje pytanie nie jest za madre
Otoz chcialem zmienic skrzynie w Samarze 1,5 na V. Dalem ogloszenie i mam oferte tyle ze dotyczy ona skrzyni od Tawrii 1,1. Sprzedawca sugeruje ze byc moze ona pasuje do Samary. Co wy na to? Ma szanse pasowac?
A przy okazji zna ktos dobry warsztat gdzie robia szlif silnika, w okolicach Warszawy, Grojca?
dzieki, pozdrawiam
paratom

[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2005-01-13 17:23:48 ]
[ powód edycji: korekta tytulu ]
  
 
Witam!
Najprawdopodobniej skrzynia ta nie pasuje. Ma pewnie inne mocowanie, sterowanie zmianą biegów i sprzęgłem, napęd prędkościomierza, podejście półosi napędowych itp.
Pozaty nawet gdyby pasowała to niepolecałbym Ci jej montażu, ponieważ:
1. Są inne przełożenia poszczególnych biegów, jak i przekładni głównej.
2. Samara jest mocniejszym samochodem niż Tawrija, co mogłoby spowodować szybkie zużycie skrzyni.
3. Generalnie podzespoły Tawrji są mało trwałe, stąd mogły by wyniknąć problemy.
Trzeba poszukać używanej oryginalnej skrzyni, nie są one dogie (kilkaset złotych), choć ciężko znaleźć w dobrym stanie.
Jeśli masz doświadczenie, można spróbować z dwóch skrzyni Samarowskich złożyć jedną dobrą ewentualnie dokupując parę części (np. kupić dobrą 5 z rozbitą obudową).
Krajnik
  
 
Witam!
No to wyglada mi na fachowa odpowiedz!! Dzieki wielkie, wiedzialem ze moge liczyc na kompetentne grono.
W takim razie szukam dalej skrzyni V do mojej Samary. Tak przy okazji , gdyby ktos z czytajacych takowa posiadal i chcial sprzedac, zapraszam na priva.
Dzieki!
pozdrawiam
paratom
  
 
Witam nowego klubowicza!
Dobrze, że się odezwałeś Paratom, pytaj śmiało

Jeżeli chcesz coś kupić-sprzedać spróbuj tu na giełdzie LADowej


Pytania czysto techniczne możesz też wstawiać na forum tecnicznym autolady

ps. a co do skrzynki od tawrii, nawet jakby pasowała to nie zakładaj, wiesz jak tam dziwnie zapina się V bieg? hehe
dla niewtajemniczonych napiszę, że tak jak wsteczny w poldku (za czwórką)
  
 
Możesz też poszukać na Allegro
Czasami ktoś wystawia na aukcji

ps. Lewy jak idzie szukanie ?? znalazłeś coś ?? a może już kupiłes
  
 
Witam nowego Ładnego Warszawiaka
Zapraszamy też na spotkanie grupy Warszawskiej. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem.
  
 
nie kupiłem jeszcze, ale wciąż się rozglądam, chociać po około 1500km poszukiwań lipa. teraz rozsądnie ważę każdą wyprawę, ale szukam... jeżeli do zlotu nie kupię to przyjadę zardzewiałą ale kochaną 2108
cały czas proszę o pomoc jakbyscie coś ciekawego ujrzeli koledzy
Mario miał mi o tej 2104 napisać ale chyba nie dokopał się do wątku mojego