Antena Hustler dł. 100cm.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich. Kupiłem zestaw Unidena PRO 510 XL z anteną magnesówką Hustler 100cm. Wiem że U510 na początek jest niezłym radyjkiem, ale nie wiem nic na temat anteny którą polecił mi sprzedawca, czy ktoś może coś mi napisać na ten temat ?

  
 
Cytat:
2005-08-27 21:53:09, vw1 pisze:
Witam wszystkich. Kupiłem zestaw Unidena PRO 510 XL z anteną magnesówką Hustler 100cm. Wiem że U510 na początek jest niezłym radyjkiem, ale nie wiem nic na temat anteny którą polecił mi sprzedawca, czy ktoś może coś mi napisać na ten temat ?



Bardzo dobrze sie stroi, magnesik mocny nawet do sprawdzonych 190 km/h, co do zasiegu polecisz nawet na odleglosc 15 km-18km.
Dobry zestaw za rozsadną cene.
  
 
18km z 100cm antena ???
  
 
Cytat:
2005-08-28 09:10:45, pyza27 pisze:
... co do zasiegu polecisz nawet na odleglosc 15 km-18km. Dobry zestaw za rozsadną cene.



Hehe, to oze w przyszlym tygodniu sprobojemy za asfaltem mam do debicy 15KM,w lini prostej jakies 10-12km w sam raz na testy.
  
 
Cytat:
2005-08-28 10:27:16, mario24 pisze:
18km z 100cm antena ???


Ano w dobrych warunkach wiem ze dolecisz i ciut dalej , a odbierzesz no coz to jzu zalezy od instalacji rozmowcy po drugiej stronie mikrofonik.

Z mobilkami na autostradzie po 160km/h gdzie fala sie szybciej "gubi" rozmawaic mozna bylo z tirkami oddalonymi o 15 km (sprawdzone kilometrarzowo)

73!
  
 
Dzięki za opinie i odpowiedzi, w tym tygodniu będę stroił i zobacze co z tego wyjdzie. Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2005-08-28 19:53:10, vw1 pisze:
Dzięki za opinie i odpowiedzi, w tym tygodniu będę stroił i zobacze co z tego wyjdzie. Pozdrawiam


Witam
Napisz jak ci sie ten zestaw sprawuje, bo mam zamiar kupic taki sam, jakie masz odczucia, jaki zasieg itp.
Pozdrawiam
  
 
Niestety nie miałem jeszcze okazji przetestować sprzętu, jedynie odpaliłem go na swoim osiedlu na próbę (nie strojone) i złapałem czysto mobila na obwodnicy w odległości około 4 km. , myślę że w takim terenie to dość dobry wynik, a na trsie będzie napewno lepiej.
  
 
Mialbym jeszcze prosbe do uzytkownikow akurat tej anteny bo mam zamiar taka kupic, slyszalem ze podczas rozmijania sie z tirem podmuch moze strącic antene, czy to prawda i czy akurat tej antence cos grozi, bo jednak magnes jest niewielki.
Pozdrawiam



[ wiadomość edytowana przez: Mortek dnia 2005-09-07 00:32:33 ]
  
 
Magnes trzyma się SUPER
A czy antence coś grozi ciężko napisać , bo podczas jazdy ciężko wychylić głowę koło przejeżdzajęcego tira
  
 
Kolego, bez obawy, antena trzyma się baaardzo dobrze. Magnes jest bardzo mały ale zaje.... mocno trzyma, porównywałem z antenką ML145 która ma magnes 16cm i Hustler jest o niebo lepszy. Pozdrawiam.
  
 
A jek znudzi mi się Hustler to zamontuję Presidenta Alaska i uchwyt bagażnikowy ( do hetbecka )
  
 
Cytat:
....w tym tygodniu będę stroił i zobacze co z tego wyjdzie.....



A po co stroić? Wsuń pręt do oporu i zablokuj.

Strojenie tej anteny mija się celem, a to dlatego, że wystarczy byś zmienił połozenie kabla antenowego , byś zmienił połozenie przewodu mikrofonowego i .... SWR zmienia się od 1 do 1,8 .

Ta antena ma za małe sprzężenie pojemnościowe z karoserią.... dlatego wystarczy ewentualnie sprawdzić w jakim przedziale zmienia się SWR.

Dodam, że zbliżenie mikrofonu do kierownicy powodowało wzrost SWR do wartości = 2

pozdrawiam!
  
 
Witam wszystkich!!!
Mam do kupienia antenke Hustler ale w miejscu gdzie jest regolacja bacika tam sa 2 srobeczki no i jegna gosc zgubil i wkrecil jakas inna wyglada to troszke malo estetycznie ale nie o to chodzi. Czy ta inna nie orginalna srobka ma wplyw na parametry tej antenki? tzn. czy oplaca sie kupic cos w tym stanie.
Ps. mialem ja na sprawdzenie przez chwile no i 12km poleciala, ale to chyba max jeszcze nie byl.
Pozdrawiam