[131]Moje auto po lakierowaniu - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
auto chwilowo stoi bez mostu- wyjalem go gdyz wymaga dospawania mocowania drazka poanharda, wymiany lozysk polosi, poskladania hamulcow , malowania i prau innych drobiazgow. Przy okazji wyujalem stabilizator z przodu (z tylu tez mam- od argenty) i posciagalem z niego tulejki, resztki gum itd- a nei bylo to latwe bo wszystko sie ze soba zespoilo z duzym udzialem korozji... Wkrotce ciag dalszy
  
 
Cytat:
2005-10-01 19:22:40, kosa131 pisze:
a nei bylo to latwe bo wszystko sie ze soba zespoilo z duzym udzialem korozji...



Korozja cos Ty tam zrobił??


[ wiadomość edytowana przez: mar125 dnia 2005-10-01 20:02:12 ]
  
 
wczoraj wzialem sie za spawanie do mostu mocowania drazka panharda - postanowilem zamniast szpilki 14 utwierdzonej do mostu dac ucho (wykonane z odcietego mocowanai dtrazka reakcyjnego z innego mostu), przyspawane do mocowania drazka reakcyjnego mostu od Argenty. Uznalem, ze przy tej konstrukcji szpilka moze miec mniejszy przekroj (taki jak przy mocowaniu panharda do nadwozia). Przez ucho to (zamkniete z dwoch stron- jak zrobie fotki to bedzie cos widac...) przechodzic bedzie sruba M12x1,25, wkrecana w przyspawana od drugiej strony nakretke. No i tu pojawil sie problem- nakretke oczywioscie sciagnelo po spawaniu a ja nigdzie nie moge znalezc gwintownika M12x1,25:/

Przy okazji dokladnych pomiarow okazalo sie ze most od argenty jest szerszy o 2cm od mostu ze 131.

P.S.

czym pomalowac most? Chodzi mi o jakas dobra antykorozyjna farbe, ktora mozna nakladac na nie do konca oczyszczone podloze (nie chce mi sie wiezc mostu ponad 50 km w jedna strone zeby go wypiaskowac, a w szczecinie kosztowaloby to zbyt wiele).
  
 
HAMERAIT - MRuk wym wszystko maluje w MC i jest gicio
  
 
Cytat:
2005-10-05 10:14:36, spawn666 pisze:
HAMERAIT - MRuk wym wszystko maluje w MC i jest gicio



dokładnie hammerait jest ales gut.
  
 
wybralem Corrine - most pomalowany, ucho przyspawane, oddzielnie pomalowane tarcze kotwiczne i oslony przednich tarcz hamulcowych (tarcze kotwiczne i oslony po piaskowaniu). Oddzielnie pomalowalem takze drazki reakcyjne oraz stabilizator tylnego zawieszenia. Pozatym pomalowano mi dzis plastiki (oba zderzaki, wszytkie nakladki na nadkola, spoilerek pod zderzak i lusterka vitaloni california. Jak jutro uda mi sie wziac Adriana z cyfrowka to beda fotki.
  
 
brawo
widze że autko nabiera ksztaltow. czekam na rozwoj sytuacji i zdjecia
  
 
most wstawiony, zalozony tylny zderzak, przy okazji wyszlo pare drobiazgow (linka recznego nie pasuje, lozyska na polosiach nadaja sie do wymiany, kupilem za malo srub i nakretek do drazkow itd. Porobilem zdjecia, mysle ze wieczorem uda sie je opublikowac
  
 
zdjecia beda niestety dopiero jutro, gdyz Adrian wraz z cyfrowka pojechal do pyrzyc Dzis zamontowalem stabilizator z przodu (na nowych gumach oczywiscie) i drazek panharda z tylu - z tylu niestety trzeba bedzie troszke wklepac pokrywe tylnego mostu, bo lekko ociera o drazek panharda. No i nie wiem czy nie trzeba bedzie jescze raz mostu wyciagnac zeby obciac mocowania od drazkow reakcyjnych od argenty, bo obawiam sie ze moga wadzic o wydech. Ale to sie zobaczy jak zamontuje tklumiki (udalo mi sie kupic dwa orginalne, aluminiowane wloskie tlumiki do 131 z niecierpliwoscia czekam na powrot Adriana i na zdjecia
  
 
Cytat:
z niecierpliwoscia czekam na powrot Adriana i na zdjecia



My też czekamy !!!!!
Ciekawe jaki bedzie efekt końcowy....
Pozdro. Piotrek.
  
 
Tak jak obiecalem- troszke zdjec:






Zaciski z Argenty:


Chromowane, dalekosiezne Helle - zalozyc czy raczej nie pasuja?


P.S.

Nie czepiac sie do spasowania przodu- zderzak maska i blotniki nie sa jescze na dobre ustawione i skrecone.
  
 
No , teraz to jest wypas , piekna robota... kumpel kiedyś miał na Mirce taką atrapkę... fajnie wygląda... Lusterka wypaśne , spojlerek też elegancki , halogeny zakładaj , będzie bardziej Walter... ciekawe jakie alusie mu zarzucisz... czemu masz nie poskręcane wszystko i niepoustawiane ?? Nie mogłes się doczekać jak bedzie wyglądał ?? Hehe , też bym nie mógł , ale po co robić dwa razy tą samą robotę ?? No chyba , że masz w tym swój cel... pewnie chcesz wszystko popasować jak już będzie wszystko na swoim miejscu... ale może się mylę... Nieważne i tak będzie zajebiście !!
Fiat konkretny - się nadaje Podoba mi się , czekamy na jakiś filmik z pierwszego upalania Tylko te zaciski ... pewnie czekają na odnowienie... tak ??
Dobra robota !! Trzymaj tak dalej !!
Pozdro . Piotrek .
  
 
maski nie ma na razie sensu ustawiac skoro i tak bedzie zdemontowana do wsadzania silnika. Blotniki bylo konserwowane i jescze nie zdazylem ich porzadnie poskrecac, a zdferzak tylko przymierzylem zeby zobaczyc jak bedzie wygladac. A felgi beda stalowe- motylki '14. Zaciski i tak beda sciagane- musze zamontowac oslony przeciwkurzowe tarcz, przejrzec lozyska, itd wiec to tylko przymiarka. Ogolnie z hamulcow na razie zalozone jest tylko servo- ereszta jest do przejrzenia/wymiany. Jak wpadnie jakas kasa to sie zrobi (a propos kasy- znaczki licencja-fiat sprzedam
  
 
uuu brzydko brzydko nie odkreciles amortyzatorow i pomalowales z nakretkami i srubkami, pewnie sie srubki dolnego mocowania amortyzatora nie odkrecaja tak jak u mnie przy ostatniej wymianie:p, ja mysle ze halogeny sa ok ale chrom nijak nie pasuje do reszty auta.... inne zamontuj
  
 
Cytat:
2005-10-11 19:27:53, Bart128 pisze:
uuu brzydko brzydko nie odkreciles amortyzatorow i pomalowales z nakretkami i srubkami, pewnie sie srubki dolnego mocowania amortyzatora nie odkrecaja tak jak u mnie przy ostatniej wymianie:p, ja mysle ze halogeny sa ok ale chrom nijak nie pasuje do reszty auta.... inne zamontuj



hehe, wszystko jak u Ciebie tyle ze te amorki dzialaja z tymi halogenami mam w sumie podobne odczucia, zobaczymy...na razie chyba je zaloze, a pozniej sie zmieni jna jakies bardziej plastikowe. Zastanawiam sie czy nie poszerzyc felg...zobaczymy..
  
 
widze ze nawet przednie kola odwrotnie zamontowales
  
 
Dla takiego efektu chyba warto czekac tyle czasu I mam nadzieje że Ci będzie teraz dobrze służył. A Silnik jak tez może po remoncie jakimś ?
  
 
Cytat:
2005-10-11 23:31:12, Quattro pisze:
widze ze nawet przednie kola odwrotnie zamontowales



przednei kola to smeici sluzace tylko do przetaczania auta. docelowo beda inne.
  
 
Spokojna maszyna. Może za niedługo uda mi się zobaczyć tę 131-ke Szczecińskich dorgach
ps.
Odemnie 5+ za remoncik :]
  
 
Wpadlo troche kasy wiec zrobilem male zakupy- rurki miedziane do LPG, dojazdowka od Tipo, zamowilem linke hamulca recznego. Pozatym zastanawiam sie nad hamulcami- kupic cylinderki z argenty i zrobic uklad na przewodach z drobnymi gwintami (co wiaze sie z zakupem pompy hamulcowej pod takie przewody- a propos- zastosowac pompe jak w argencie z tloczyskiem io srednicy 22 czy standardowa fiatowska pompe z tlokiem 19mm zwiekszajac jednoczenie przelozenie ukladu hydraulicznego). Tak czy owak caly uklad hamulcowy chce miec nowy