Podświetlany włącznik - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Też kombinowałem z podgrzewanymi lustrami, ale Robreg wytłumaczył mi krok po kroku jak to zrobić. Klik, klik.
  
 
Według mnie pomysł jest ciekawy, zwłaszcza że elektrycznie ogrzewana tylna szyba, i podgrzewane lusterka to "ta sama parafia", używa się ich najczęściej chyba jednocześnie więc sensownie jest mieć je pod jednym przyciskiem, jeśli jeszcze założysz na włącznik górę z oryginalnym obrazkiem podgrzewanej szyby, będzie genialnie. Jeśli dobrze rozumiem to włącznik tylnej wycieraczki podaje plusa po stacyjce na tył, bo jeśli zgasimy silnik kiedy wycieraczka pracuje, to staje w miejscu. W sumie można by to sprawdzić na schemacie. Ale to tu chyba jest mniej istotne, to od Ciebie zależy jaki kabel podłączysz do włącznika, sam włącznik po prostu zwiera ze sobą dwa styki, nieważne z czym.
  
 
Fajne. Ale...
Jeśli masz włacznik wycieraczki z czasówką to go nie wykorzystasz. Ale za pomocą zwykłych dwóch (szyba i wycieraczka) pewnei cośby sie złożyło. Ale podświetlenie pewnie trzeba puścić osobnymi przewodami - wykorzysta sie zbyt wiele styków.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Nie wiem jak wygląda w środku włącznik tylnej wycieraczki z czasówką - ten który mam jest taki całkiem zwykły. Podświetlenia chyba nie trzeba ruszac, z tego co wiem to te dwa najniższe styki nie były wykorzystane we włącznikach bez podświetlenia, chyba nie sięga tam języczek dociskający blaszki do styków.
  
 
Skoro masz zwykły to jest szansa na zrobienie takowego.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."