Ile plynu do chlodnicy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ile wchodzi plynu do chlodnicy do lady samary 1300? P odobno 8 litrow ale nie jestem pewien na 100%
  
 
Cześć. Ja mam Lade Samare 1500 i kupiłem bańke 5 litrów i zabrkło. Musiałem dokupić jeszcze 2 litry i tyle jeszcze wlałem aż do pozimu ok.2 cm ponad maksimum na zbiorniku wyrównawczym. Czyli wychodzi, że należy wlać 7 litrów (silnik 1500 i 1300 jest praktycznie ten sam jeśli chodzi o pojemność układu chłodzenia)
Pozdrawiam
  
 
Wczoraj dostałem ksiązke "jeżdżę samochodem LADA" gdzie opisane są modee 1500, 1500S i 1300S czyli : 2103,2106 i 2105.
Służe więc inforamcjami prosto z książki, którą własnie sobie oglądam
Układ chłodzenia (wraz z układem ogrzewania nadwozia)- 9,85 litra
Tak podaje ksiązka , więc jesli weszło Ci tylko 7 litrów to albo nie spuściłes starego płynu do końca , albo bedzie miał jeszcze dolewanie jak odpowietrzy się układ. Albo będziesz musiał sam odpowietrzyć
Pozdr
Paweł
  
 
Paweł,ale tu chodzi o Samarkę
Mozliwe ze ma inną pojemnośc niz klasyk
  
 
O jasny gwint - znowu to samo - pomyliłem samarę z klasykiem juz nie pierwszy raz(ostatnio na giełdzie)> ja juz chyba całkie zapomniałem o samarach i mam w głowie tylko klasyki!
Sorry Wojtek - zaraz znajdę Ci info o samarze , bo te mam jeszcze książkę
Paweł
  
 
No - Wojtek !
Do układu chłodzenia samary 1,3 wchodzi 7,8 litra płynu .
Więc te osiem wystarczy Ci na pewno
Jeszcze raz sorry za zamieszanie
PAweł
  
 
panowie kolega ma samarke Jacavip, ma 1500 i do jego samarynki weszło 7 litrów płynu chłodniczego.
  
 
7-8 litrów...
Tylko długo schodzi...
Jak pamiętam to na trzy razy nalewałem.
Trza nalać, przejechać się, włączyć ogrzewanko, znowu dolać...