Problem z ciśnieniem oleju w Polo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kupiłem VV POLO rok 1991, przebieg 134000km (chyba). Po wymianie oleju na Mobil 1 półsyntetyk pojawił się problem z ciśnieniem oleju. Na ciepłym silniku zaczyna świecić mi sie kontrolka oleju przy predkości ok 60 km/h. Jeżeli dodam gazu i puszczę go na luz problem ginie. Również nie ma problemu przy predkości ok 85-100 km/h. Wymieniłem olej ponownie na mineralny lotos city i pomogło to w minimalnym stopniu. Jaka może być przyczyna tego stanu rzeczy? Czy dolanie moto-doktora może pomóc. Zaznaczam że silnik nie bierze oleju i jest suchy.
  
 
Heh chłopie smieszny jestes. przy takim przebiegu ja mam syntetyka (140kkm) ponadto jak Ty chcesz lac motodoktora to od razu wez szukaj kupca na samochod zeby go sprzedac jak najszybciej bo długo nie pociagnie
  
 
Skoro mówisz, że silnik nie bierze oleju, to sprawdź najpierw czujnik ciśnienia oleju i pompę oleju.
  
 
Sprawdz czujnik najpierw, pozniej najlepiej by było zmierzyc mu cisnienie oleju, byc moze pompa oleju nie domaga. Poza tym napisales ze kupiłes wiec skad Twoja wiedza nt brania oleju, moze bierze, a moze silnik sie juz skonczyl. Tak czy siak ja bym mu zmierzyl cisnienie oleju i cisnienie w cylindrach