Znalazł się czas -> zrobiło się wygłuszenie :) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dokładnie - ja najpiwerw wygłuszyłem zewnętrzne blachy, potem wenetrzne. Zewnętrzne prawie na całej powierzchni
  
 
Moim zdaniem najwiekszy koszmar przy wygluszaniu stanowia boczne wzmocnienai drzwi... przez ta rure siedzialem nad tym naprawde dluuuugoo...
  
 
Cytat:
2005-09-26 14:30:25, ViKInG23 pisze:
Moim zdaniem najwiekszy koszmar przy wygluszaniu stanowia boczne wzmocnienai drzwi... przez ta rure siedzialem nad tym naprawde dluuuugoo...


nie jest łatwo - najpierw trzeba podłozyc pod rurą centralnie, potem do samego koca na górze i na dole, a potem wypeniać pozostałe przestrzenie. Im węższy pasek tym łatwiej dość do zakamarków.
  
 
Też robiłem Soudalem, ale 1 mata 30cmx10m starczyła mi na przednie drzwi - i zostało tyle co jeszcze może się kiedyś przydać na jakieś łatki itp. czyli niewiele. Wygłuszałem drzwi całe jak leci, od wewnątrz i od zewnątrz nie został chyba 1cm2 bez maty. A od wewnątrz mam strategiczne wycięcie dzięki któremu mogę się dostać do drzwi a które po zakończeniu robót zaklejam dodatkowym kawałekim maty

Acha - i kosztowała mnie ta mata 90zł z małym haczykiem w OBI.
  
 
Viking rodaku, a powiedz mi dokladniej w jaki sposob wyciszales auto? Chodzi mi o to jak i gdzie kleiles te maty? Jesli wygluszales np klape bagaznika, to kleiles wygluszenia na klapie wewnatrz, ale na tej blasze gdzie masz rejestracje przykrecona, czy na tej gdzie jest tapicerka przykrecona? A z drzwiami jak? Podobnie jak koledzy, czyli zalepiales wszystkie dziury w drzwiach? Opowiedz cos szerzej. Ja zaraz sie biore za wygluszanie nadkoli z tylu(jak tylko ojciec skonczy z poldkiem w garazu). Dzieki za wszelkie info.
  
 
Cytat:
2005-09-26 19:00:07, Viking79 pisze:
Viking rodaku, a powiedz mi dokladniej w jaki sposob wyciszales auto? Chodzi mi o to jak i gdzie kleiles te maty? Jesli wygluszales np klape bagaznika, to kleiles wygluszenia na klapie wewnatrz, ale na tej blasze gdzie masz rejestracje przykrecona, czy na tej gdzie jest tapicerka przykrecona? A z drzwiami jak? Podobnie jak koledzy, czyli zalepiales wszystkie dziury w drzwiach? Opowiedz cos szerzej. Ja zaraz sie biore za wygluszanie nadkoli z tylu(jak tylko ojciec skonczy z poldkiem w garazu). Dzieki za wszelkie info.


Dziury w drzwiach - prawie wszystkie: dziury od spodu (trzy) oraz na dole drzwi (tam, gdzie kończy się ta oryginalna gąbka na dole - też trzy) trzeba zostawić, bo są to dziury do odpływu wody dostającej się z szyby.
  
 
Cytat:
Też robiłem Soudalem, ale 1 mata 30cmx10m starczyła mi na przednie drzwi - i zostało tyle co jeszcze może się kiedyś przydać na jakieś łatki itp. czyli niewiele.



Jedna mata na cale drzwi?? Rozumiem, ze wyciszyles dobrze, ale jak to jest, ze np Viking23 zuzyl wezsza mate na cale auto i to kombi? Lacznie z wygluszaniem podlogi(kawal przestrzeni)? Wlasnie ta technika mnie zastanawia. Czy trzeba cale drzwi zawalic ta mata, tak zeby nie bylo widac blachy, czy moze tylko jakies glowne elementy?
  
 
ja tez znalazlem troche czasu i wygluszylem na szybko przednie drzwi uzylem soundala tylko nie kupowalem go w catoramie(pomimo tego ze tam pracuje ) tylko w leroy merlin (czy jakos tak sie to pisze ) bo tam jest ona tansza.
kupilem 15cm x 10m za 47 zeta.
wygluszylem tylko otwory w dzwiach bo wewnatrz mi sie nie chcialo dlatego ze tam to juz gimnastyka totalna.
zostalo mi jeszcze ze 6 metrow wiec wyglusze tym chyba bagaznik lub tylne drzwi.
efekt wygluszenia : glosniki daja dobre basy bez podbijania ich na radiu a przy podbiciu czuc juz lekkie cisnienie az sie dziwie ze tyle sie da wyciagnać ze srednicy 130 MM. brat posluchał i powiedzial ze jest oki. ale dodal ze bylo by jeszcze lepiej jakbym mial odseparowane wysokotonowki a midbasy byly w dolnej czesci drzwii tak jak to chyba jest w MK IV a wtedy by bas byl jeszcze lepszy.
  
 
Cytat:
2005-09-27 23:27:11, Rick_3 pisze:
ja tez znalazlem troche czasu i wygluszylem na szybko przednie drzwi uzylem soundala tylko nie kupowalem go w catoramie(pomimo tego ze tam pracuje ) tylko w leroy merlin (czy jakos tak sie to pisze ) bo tam jest ona tansza. kupilem 15cm x 10m za 47 zeta. wygluszylem tylko otwory w dzwiach bo wewnatrz mi sie nie chcialo dlatego ze tam to juz gimnastyka totalna. zostalo mi jeszcze ze 6 metrow wiec wyglusze tym chyba bagaznik lub tylne drzwi. efekt wygluszenia : glosniki daja dobre basy bez podbijania ich na radiu a przy podbiciu czuc juz lekkie cisnienie az sie dziwie ze tyle sie da wyciagnać ze srednicy 130 MM. brat posluchał i powiedzial ze jest oki. ale dodal ze bylo by jeszcze lepiej jakbym mial odseparowane wysokotonowki a midbasy byly w dolnej czesci drzwii tak jak to chyba jest w MK IV a wtedy by bas byl jeszcze lepszy.



Nie koniecznie w dolnej części drzwi, ale żeby były odseparowane te głośniczki.
  
 
No i zrobilem, na razie co prawda tylko drzwi kierowcy ( jutro moze uda sie strone pasazera) i jestem zadowolony. Uzylem oczywiscie Soudala bo mat jakos nie potrafilem w Cieszynie wyszperac ( jak pytalem co chce i do czego to sie w sklepach patrzeli jak na kosmite ). Jesli chodzi o brzmienie to jest wyrazna poprawa ( mimo jednych drzwi) przestalo mi wszystko dzwonic w drzwiach, niskie tony staly sie bardziej kontrolowane a dzwiek nieco berdziej przejrzysty ( oczywiscie jak na mozliwosci 17cm Pioneerow za 149 zeta ) efekt finalny powinien ukazac sie jutro. Drzwi zostaly jedynie pokryte tasma od zewnatrz czyli zakleilem wszystkie dziury ( oprocz tych na wode ) bo od srodka to koszmar a i tak przy moich glosniczkach by to nic nie dalo a lepszych nie planuje
  
 
Ja wygluszylem cale drzwi na obu blachach ... z ta wewnetrzna rzeczywiscie bylo sporo problemow, w zwizku z ta rura ktora jest wzmocnieniem bocznym drzwi i ogolnie kiepskim dostepem ... pozniej staralem sie pokryc jak najwieksza powierzchnie tej zewnetrznej blachy od strony tapicerki, a nie tylko same dziury ...
Jesli tyczy sie podlogi to rozebralem srodek auta do imentu i wykleilem cala podloge i tunel. Podobnie z podlogą bagaznika...jedynie miesce na kolo zapasowe pozostalo nie wyklejone ... A klape bagaznika wykleilem tylko na zewnetrznej blasze ( tej od strony tapicerki, starajac sie zakryc jak najszczelniej wiekszosc dziur.
Niestety zdjecia z kacji wygluszania gdzies mi wcielo i zostaly tylko dwa ... oto one :