CB RADIO - Strona 10

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-09-17 22:32:37, Bartek1112 pisze:
Ja wlasnie mam takie radio i co mam zrobic? isc po zwrot kasy do sklepu ze mnie w h... zrobili? wkurzylem sie

Wziąłem decyzję UKE i poszedłem ze swoim Unidenem 520 do sklepu gdzie go kupiłem i zamieniłem na Presidenta Harry 2 Classic. Uniden jak mierzyliśmy a Adamem na zlocie miał 3 watty a President ma 4.
Jak to jest: przy pomiarze SWR ( antena president missouri) na 1 Kanale miał 0,... ( lekko wskazówka drgnęła ) a na 40: 1,1
A druga president ml 145 na 1 kanale 1,1 na 40: 1,3
Czy to możliwe aby było lekko ponad zero?
  
 
Cytat:
2006-09-17 16:56:29, Bartek1112 pisze:
Panowie mam pytanie odnosnie CB radio marki Uniden Pro 510XL i 520XL i jeszcze to przeciesz te radia byly sprzedawane i chyba spelnialy normy az tu nagle niespelniaja norm? i co nagle wszscy musza kupic innej marki? [ wiadomość edytowana przez: Bartek1112 dnia 2006-09-17 16:57:30 ]


Na forum cb nie pamiętam jakim było opisana korespondencja z UKE.
Jakiś importer sprowadził partię z USA i nie przystosował parametrów do przepisów polskich. Poszli po sklepach sprawdzili kilka sztuk i te też były niezgodne z przepisami i taką wydali decyzje.
  
 
Cytat:
2006-10-05 18:38:36, malin2 pisze:
Jak to jest: przy pomiarze SWR ( antena president missouri) na 1 Kanale miał 0,... ( lekko wskazówka drgnęła ) a na 40: 1,1 A druga president ml 145 na 1 kanale 1,1 na 40: 1,3 Czy to możliwe aby było lekko ponad zero?






Za pierona SWR nie może mieć wartości mniejszej lub nawet równej 1
Fizycznie nie możliwe
  
 
swr-ek jest dobry. Testowaliśmy go z Adamem na ostatnim zlocie.
  
 
Cytat:
2006-10-05 19:25:00, krzychu_ch pisze:
Za pierona SWR nie może mieć wartości mniejszej lub nawet równej 1 Fizycznie nie możliwe




Zgadzam się z tobą mnie po wielu próbach udało się osiągnąć SWR od 1,1 do 1,2 niżej jest nie możliwe chyba, że w warunkach laboratoryjnych
  
 
Cytat:
2006-10-05 18:38:36, malin2 pisze:
..."Wziąłem decyzję UKE i poszedłem ze swoim Unidenem 520 do sklepu gdzie go kupiłem i zamieniłem na Presidenta Harry 2 Classic...."


Mocneeee

tyle że na śląsku by Cię wyśmiali ....nikt nie trzęsie dupą bo to jedna wielka ŚCIEMA z tymi unidenami...owszem zniknęly z półek ale to "zasługa" importera ...ale żeby wymienić na zupełnie inny z powodu szemranej publikacji UKE ??

W sumie wyszedłeś pewnie lepiej bo president to jednak president ....

Dopłacałeś coś ??

Pozdrawiam
  
 
Witam, wrócę do tematu unidena 520 Xl - takiego posiadam i wszystko jest ok, w firmie mamy identycznego jest ok za to u szwagra w oplu calibrze dzieją się dziwne rzeczy np. gdy nadaje to mu sie przełącza z gazu na benzynę - przestaje nadawać załacza się gaz.... może jednak cos w tym jest????
  
 
Cytat:
2006-10-06 14:12:28, mgrio pisze:
.. u szwagra w oplu calibrze dzieją się dziwne rzeczy np. gdy nadaje to mu sie przełącza z gazu na benzynę - przestaje nadawać załacza się gaz.... może jednak cos w tym jest????


....oczywista masz na myśli calibrem... ...tam może się dziać wszystko!...

A nie gaśnie mu ta calibra czasem jak zapala papierosa piezoelektryczną zapalniczką ?? ....

Zaraz się okaże że uniden szwagra emituje pole magnetyczne oraz inne radiacyjne aktywa o sile rażenia równej 10% czarnobylskiego nieszczęścia ...w tej sytuacji pozostanie mu tylko wykopać ginatyczny dół i zalać calibrem kilkoma tonami betonu z odpowiednimi domieszkami ...

P.S. te akcje z "nadawaniem na gaz" i odwrotnie to na trzeźwo widziałeś czy tylko Ci opowiadali ??
  
 
Cytat:
2006-10-06 23:54:07, bogdan1 pisze:
... P.S. te akcje z "nadawaniem na gaz" i odwrotnie to na trzeźwo widziałeś czy tylko Ci opowiadali ??





Bez obrazy panie B1 ale może być to możliwe
Załatw se jakieś radyjko CB ale w wersji przenośnej (tzw. ręczniak) i zacznij nadawać w bliskiej obecności włączonego komputera PC
Komputer zacznie wariować

Sprawdzone u mnie w domu z radiem Dragon Pro 200
  
 
Cytat:
2006-10-07 15:20:06, krzychu_ch pisze:
Bez obrazy panie B1 ale może być to możliwe .."


A czy ja powiedziałem w którymś momencie że to NIEMOżLIWE ??? ....

Siakoś tak mi siem dziwnie calibra kojarzy ze wszystkim "innym" ...no i stąd sobie pozwoliłem na trochę bredni ... ...poza tym...tak czy siak ...ciężko uwierzyć póki nie zobaczyć

P.S. trzeźwy byłem

Pozdrowionka ze śpiących katowicuf
  
 
Niech ktoś życzliwy mnie oświeci - wiem że po wejściu do Unii użytkownicy nie muszą się rejestrować wymagana jest tylko homologacja sprzętu (czyli homologacją martwi się producent CB radia, a nie ja ? Wystarczy że mam dany model i Policja Inspekcja Drogowa wiedzą że sprzęt jest homologowony ? czy muszę mieć papier w wozie przy sobie lub w domu o homologacji ? Czy ktoś przeszedł taką kontrolę na drodze ??

I ostatnie pytanie co z abonamentem za używanie CB Radia skoro nie trzeba się rejestrować to i chyba nie trzeba płacić ? Ale może się mylę ?

Nie chodzi mi o odpowiedzi typu olej to.. Bo jak jest to wiem ale czy ktoś wie jak jest zgodnie z przepisami (wot eta wopros )
  
 
Cytat:
2006-10-06 01:14:17, bogdan1 pisze:
Mocneeee tyle że na śląsku by Cię wyśmiali ....nikt nie trzęsie dupą bo to jedna wielka ŚCIEMA z tymi unidenami...owszem zniknęly z półek ale to "zasługa" importera ...ale żeby wymienić na zupełnie inny z powodu szemranej publikacji UKE ?? W sumie wyszedłeś pewnie lepiej bo president to jednak president .... Dopłacałeś coś ?? Pozdrawiam


Właścicielka poszła do prawnika i dopiero po tej wizycie zadzwoniła do mnie że mi wymieni na inne.
I niestety musiałem dopłacić róznicę między presidentem a unidenem.
  
 
PONAWIAM PROŚBĘ O ODPOWIEDŹ


Niech ktoś życzliwy mnie oświeci - wiem że po wejściu do Unii użytkownicy nie muszą się rejestrować wymagana jest tylko homologacja sprzętu (czyli homologacją martwi się producent CB radia, a nie ja ? Wystarczy że mam dany model i Policja Inspekcja Drogowa wiedzą że sprzęt jest homologowony ? czy muszę mieć papier w wozie przy sobie lub w domu o homologacji ? Czy ktoś przeszedł taką kontrolę na drodze ??

I ostatnie pytanie co z abonamentem za używanie CB Radia skoro nie trzeba się rejestrować to i chyba nie trzeba płacić ? Ale może się mylę ?

Nie chodzi mi o odpowiedzi typu olej to.. Bo jak jest to wiem ale czy ktoś wie jak jest zgodnie z przepisami (wot eta wopros )
  
 
heheh kontrola radia...

nio jak juz to Cie na granicy czesciej na boczek sciagna...

ogolnie kupujac radio powinno sie miec homologiacje i finito,

a potem to tylko jezdzic i unikac misiow...

a abonament... heheh a jak chcesz go placic? dobre... jak mozna wpasc na taki pomysl wogole nie wiem...

tak na marginesie...wszystko robisz zgodnie z przepisami??
  
 
Cytat:
2006-10-08 08:19:16, ETomek_GT pisze:
a abonament... heheh a jak chcesz go placic? dobre... jak mozna wpasc na taki pomysl wogole nie wiem... tak na marginesie...wszystko robisz zgodnie z przepisami??



Wykonuje zawód zaufania publicznego i nie opłaca mi się nie płacić durnego groszowego abonamentu i po ukaraniu za wykroczenie - przez to stracić prawo do wykonywania zawodu. WIĘC PONAWIAM PYTANIE CZY KTOŚ WIE JAKIE SĄ PRZEPISY , bo to że nikt nie płacił i nie płaci abonamentu za prawo dostępu do eteru to ja wiem, ale może po wejściu do Unii również abonamentu nie trzeba już płacić czy ktoś coś wie na ten temat ?
  
 
NIE MA ABONAMENTU!!!!!!!!!!!!!!

a tak poza tym to >>>KLIK<<<


[ wiadomość edytowana przez: ETomek_GT dnia 2006-10-08 12:10:15 ]
  
 
Cytat:
2006-10-05 18:38:36, malin2 pisze:
Jak to jest: przy pomiarze SWR ( antena president missouri) na 1 Kanale miał 0,... ( lekko wskazówka drgnęła ) a na 40: 1,1 A druga president ml 145 na 1 kanale 1,1 na 40: 1,3 Czy to możliwe aby było lekko ponad zero?


Okazało się, że mój SWR nie ma skali od "0" ale od "1" i jak lekko drgnie to jest "1"
  
 
Cytat:
jak lekko drgnie to jest "1"


to polecam wymiane miernika SWR... 1,1 to najlepsze mozliwe dostrojenie...
  
 
Cytat:
P.S. te akcje z "nadawaniem na gaz" i odwrotnie to na trzeźwo widziałeś czy tylko Ci opowiadali ??



Witam, tak widziałem na ocznie - zmienił radio na inne - włożyliśmy starego midlanda - nie pamiętam jaki to model - i wszystko ok - radio dzisiaj oddał do sklepu i mają mu wymienić na inne - po uprzednim sprawdzeniu czy nie jest uszkodzone. Wracając do kalibry to nie jest to jakiś wiejski festyn - z kupą spoilerów - wszystko w orginale i technicznie sprawne - więc jednak coś w tym unidenie jest
  
 
Cytat:
2006-10-09 14:35:57, mgrio pisze:
Witam, tak widziałem na ocznie ..."


Ciekaw jestem bardzo opinii sklepa...nie chcieli prezentacji ?? ..przy tak cholernie NIETYPOWYCH objawach...to kolejna DZIWNA rzecz...że uwierzyli na słowo

No chyba że faktycznie sprzedają jakieś lewe radyja i dla nich to TYPOWA usterka?

Napisz o wynikach

Pozdrawiam