CB RADIO - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-01-30 23:44:59, yankie pisze:
No pewnie, ze przyjade a meterek sie wozi w esperaku



no to super
  
 
Cytat:
2006-01-30 22:53:46, Navi pisze:
A ja sobie pozwolę na mały OT. Szukam zdecydowanie radyjka z anteną i cotamjeszczetrzeba. W rozsądnych pieniądzach. W sklepie pytałem za 300 zł mogę mieć nowy komplet to może za 150 coś używanego? jakbyście coś wiedzieli - dajcie znać... kupiłbym nowy sprzęcik ale ostatni mnie złomak trochę kosztował...



Tylko uniden 520XL
  
 
Cytat:
2006-01-30 23:17:31, teltom pisze:
ja też sie ostatnio napaliłem z tym tematem zamawiam sobie właśnie unidena 510 xl i antenke midlanda 65cm, pytanie moje ile może kosztowacx takie zestrojenie antenki, bo narazie jestem na etapie poszukiwań fachowca od tego w mojej okolicy



NIE BIERZ TEGO

Lepiej dołożyć 50 - 60 PLN więcej i wziąć Unidena 520XL

Może ma niewiele więcej funkcji ale docenisz je jak będziesz śmigał na 510 z jakiś miesiąc

Cytat:
2006-01-30 23:44:59, yankie pisze:
No pewnie, ze przyjade a meterek sie wozi w esperaku



to będzie jakiś zlocik
  
 
Cytat:
2006-01-31 19:35:38, krzychu_ch pisze:
to będzie jakiś zlocik




przydałoby się nie???
  
 
to moze 3city group tez sie jakos spotka ??
  
 
Od 21 do 1 w nocy jestem wolny.

Potem idę spać
  
 
Koliber powiedz mi jak ty wpakowales to radyjko w ta mala szczeline wiedze ze to chyba aln plus mam takiego samego no i za cholere niechce mi wejsc tam gzie i tobi podaj patent na to jak mozesz
  
 
Ja w swojej esperynce taż mam CB - Alan 100 wygrzebany ze swoich starych rupieci. Zamocowane równiez po lewej stronie pod klapką od bezpieczników. Mi to miejsce bardzo pasuje. Poza tym nic nie trzeba było wiercić i wycinać bo tam jest otwór na śrubę i prosto o masę. Antena to 180 cm "bat" zamocowany na stałe na środku klapy tylniej od strony tylniej szyby.
Jak ktoś zoboczy złote espero z naklejką klubową na blendzie wyglądające z tyłu jak jeż to ja.
  
 
Cytat:
2006-02-07 11:36:06, draco_pl pisze:
prosto o masę. Antena to 180 cm "bat" zamocowany na stałe na środku klapy tylniej od strony tylniej szyby.


Draco jak ty klape otwierasz??? Ja u siebie widzialem juz tak zamontowana antene i widzialem jak gosc pod Hipernorą pakował zakupy
  
 
Spoko. Antena przy otwieraniu klapy kładzie się na dach. Trzeba tylko to delikatnie robić, coby nie poobijać dachu. Przyjrzyj się jak otwierasz klapę - rant bagaznika jest na wysokości dachu
  
 
ja mam lamerskie pytanie czy nie produkuja anten telskopowych do cb..? cos takiego jak mamy do radia..zeby sie chowalo tylko sie nie smiac
  
 
Cytat:
2006-02-07 14:25:00, qbaj pisze:
ja mam lamerskie pytanie czy nie produkuja anten telskopowych do cb..? cos takiego jak mamy do radia..zeby sie chowalo tylko sie nie smiac


Raczej watpie, zeby taka antene wyprodukowali (chociaz kto wie ) wyobraz sobie, ze antena sie nie wysunie do konca, zasyfi sie etc. etc. to juz Ci sie zmieni tzw. SWR i chodzi tu dokladnie o mm a uzytkowanie radyjka ze zlym SWR pow. 3 (1,1 jest ideal) grozi uszkodzeniem koncowki mocy
  
 
Cytat:
2006-02-07 14:25:00, qbaj pisze:
ja mam lamerskie pytanie czy nie produkuja anten telskopowych do cb..? cos takiego jak mamy do radia..zeby sie chowalo tylko sie nie smiac




ale mają około 120cm, złącze tzw.BNC i są dedykowane do ręczniaków
  
 
Cytat:
2006-02-07 09:41:00, kakq pisze:
Koliber powiedz mi jak ty wpakowales to radyjko w ta mala szczeline wiedze ze to chyba aln plus mam takiego samego no i za cholere niechce mi wejsc tam gzie i tobi podaj patent na to jak mozesz



alan 100 +

wystarczy odciąć tylnią ściankę z tej półeczki i radyjko wchodzi "na styk"

nawet nie trzeba mocować bo ciasno włazi
  
 
a moze ktos mi pomzoe skumac poco to jest??bo wiem ze do poruzumiania ale co dalej z tym?
  
 
Cytat:
2006-02-08 20:48:54, patrykowski pisze:
a moze ktos mi pomzoe skumac poco to jest??bo wiem ze do poruzumiania ale co dalej z tym?



Ta taka staroświecka wersja czata
Obecnie popularność wynika raczej z możliwości ostrzegania o radarach lepiej i pewniej niż najlepszy antyradar. Ponadto wiesz o korkach, wypadkach, dziwnych zdarzeniach, możesz dowiedzieć się o najbliższą restaurację czy stację paliw i mnóstwo innych rzeczy.
Najgorsza sprawa z anteną, która najlepiej gdyby była zamontowana na stałe... Dla mnie to już trochę za wiele pieprzenia - karta do radia, odłączyć telefon, palmtopa, odpiąć pasy... Gdybym jeszcze miał odkręcać antenę cb to większość czasu podróży zajmowałoby wsiadanie i wysiadanie wraz z niezbędnymi czynnościami towarzyszącymi
  
 
No i podstawowe zastosowanie to podobnie jak zastosowanie GPS wymaga jeżdżenia po nieznanych terenach, bo na swojej ziemi to ja każde miejsce postoju niebieskich znam.
  
 
ja codziennie robie trase Różyny ( moja wioska ) - Łęgowo ( wioska obok ) - Pruszcz - Gdansk Wrzeszcz ( uczelnia ) raptem jakies 25km a potrafia 3 radiowozy stac.. owszem w miejscach ktore znam ale gdyby mial przez nie jechac ostroznie bez cb to pierwsza polowe trasy bym pokonywal slimaczym tepem.

Dzis smieszna sytuacja byla rano stoi policja na sygnalach swietlnym i nic nie robi.. w cb sie dowiedzialem ze pilnuja dziury w jezdni ( stoja nad nia ) bo juz kilka osobowek sobie zawieszenia rozwalilo przez ta dziure, jak wracalem to dalej stali i rzeczywiscie kawalek obok jakies 5 autek.. wszyscy lewarki wymiana kola a niektorzy oglodaja pogruchotane cale zawieszenie .

Poza tym na cb nieraz mozna sie posmiac... raz stoje sobie w plenerze kolo Cieplewa ( inna wiocha ) na takim polu esperakiem, obok pali sie ognisko kielbaski i znajomi sobie piwkuja ( ja niemoglem i nagle slysze na cb ze burdel na kolkach stoi za stacja Lotosu w pruszczu i zapraszaja na panienki wszystkie cenniki podawali, jakie panienki maja itp. jak wracalismy to tam wrecz kolejka stala


i nieraz cb moze pomoc bo raz zabraklo mi lpg i beny na trasie ( pompa uszla z zyciem ) to mobil z tira mnie podwiozl na stacje a inny mnie odwiozl do samochodu... tak z buta bym mial jakies 20km w jedna strone


[ wiadomość edytowana przez: Outcast dnia 2006-02-09 12:28:23 ]
  
 
Korzystając z wolnego, byłem w garażu modernizować oświetlenie w Esperaku.
Przy okazji zrobiłem kilka fotek jak "to" u mnie wygląda:

- radio



- antena



a tak jest zamontowana



A to już w domu:

- radio


- elektrownia


- tymczasowa antena


Tak to wygląda u mnie
  
 
:o widze ze ty to masz 24 h inforacje na temat stanu na drogach