Jak wyjąć przednią boczną szybę?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Przymierzam się w weekendzik do przyciemnienia szyb.Tylnej raczej nie będe wyciągał.Tylne boczne powinny dać sie łatwo odkręcić.Mam natomiast problem z przednimi bocznymi.
Chciałbym je wyjąć do oklejenia folią ale chciałbym to zrobic tak aby się ich przez przypadek nie pozbyć.
Możecie doradzić jak bezpiecznie wyjąc te szyby?
Czy wystarczy samo wyjęcie uszczelki, czy trzeba na coś specjalnie uważać?

Pozdrawiam
  
 
Wyciągałem szyby ale to już dawno temu było...
Ściągasz całą tapicerkę drzwi. Wyciągasz listwę ozdobą pomiedzy szybą a drzwiami. Lusterko pewnie też trzeba będzie odkręcić.
Szybę radzę obkleić jakąś folią ochronną (grubą) żeby przypadkiem nie porysować szkła. Potem odkręcasz (najprawdopodobniej) 2 śruby mocujące szybę do prowadnicy i wyciagasz szybę

Pozdrawiam
  
 
Ale uwazaj bo przednie boczne musza mieć przepuszczalność powyżej 70 % a Policja ma urządzenia do pomiaru przepuszczalności. Widzialem kiedyś na TV4 jak gościa zlapali przed wyjazdem za granice i musial odklejać przednie boczne bo chcieli mu zabrac dowod rejestracyjny.
  
 
Folia kupiona na Allegro.Najjaśniejsza jaka znalazłem.
W razie czego będe odklejał
Tez widziałem taki program, była taka całodniowa akcja, łapali wszystkich z ciemnymi szybami
Misiek, dzięki za instrukcję.Mam nadzieję że uda mi się wyjąć szyby bez ich uszkodzenia, bo wtedy to będe mógł sobie folią co najwyżej zakleić okno po szybie

[ wiadomość edytowana przez: kitza dnia 2005-09-28 13:01:06 ]
  
 
Weź jakiegoś kumpla do pomocy .. będzie bezpieczniej
Tylko się nie śmiejcie za dużo bo będzie tragedia

Powodzenia
  
 
jak ci sie uda samemu elegancko zrobić to mozesz myslec o robieniu tego za kase czekamy na rezultaty


[ wiadomość edytowana przez: Yaryś dnia 2005-09-28 14:26:51 ]
  
 
Nie zrobiłem jeszcze szybek, pogoda nie pozwoliła.
Nie chcąc robic nowego tematu mam kolejne pytanko odnośnie szyby, tym razem tylnej bocznej.
Myślałem że wyjmę ja raz dwa le po dokładniejszym jej obejrzeniu okazało się że nie będzie to jednak sprawa taka prosta.
Pytanie jest raczej do użytkowników Starletek i Corollek hatchback.
Wyciagał ktoś może tę tylna uchylną szybkę??
Jak ją wymontować z tej listwy przy drzwiach??