Chciałbym żebyśmy się poznali trochę bliżej... - Strona 42

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-05-19 13:48:54, kseru pisze:
Witam wszystkich! Chciałbym was powitać gorąco ze Skierniewic W posiadaniu Samarka 2109 otrzymana od dziadka. Chciałbym bardzo postawić ją konkretnie na nogi bo ma kilka poważnych wżerów rdzy. Mechanicznie sprawna ale stara Mam ją od jakiegoś roku, ale czas nie pozwala na poważniejszy remont. Teraz wakacje, więc czas ruszyć z pracą!



Witaj Powiedz jak tam Klasyki się trzymają w Skierkach?? Muszę się kiedyś do was wybrać Aron działa coś przy swojej Siódemce?
  
 
Witam wszystkich.

Jakiś czas temu zachorowałem na Ładę. Chciałem się wyleczyć, ale okazało się, że nie da rady.

W związku z tym mam parę pytań (dot. 2107):

1. z tego co mi wiadomo 1.3 jest na pasku a 1.5 ma lancuch. czy to az tak wielka roznica w eksploatacji i awaryjnosci?

2.czy nie ma problemu z przegrzewaniem silnika?

3. po ewentualnym zakupie rozumiem ze trzeba wyregulowac zawory i gaznik tak? (w sumie pytanie retoryczne )

generalnie szukałem auta z klimatyzacja, ale nie mogłem zdecydowac sie na konretny model i nagle przez przypadek na monitorze poajwile sie siedmiorka
Lada mam zamiar jezdzic caly rok. Czy nie ma problemów z odpalaniem na mrozie ?

aha...

jeszcze jedna sprawa czy moze ktos mi wytłumaczyc jak korzystac z ssania? (tak dla bardzo poczatkujacego)
czyli kiedy wlaczac (przed rozruchem silnika czy od razu po)
i kiedy nalezy wylaczyc bo nie wiem
pytania z serii: "co za debil pyta", ale ja naprawde nie wiem....

z kupnem az tak mi sie nie spieszy daje sobie tak ze 2-3 miesiace.

z gory dziekuje za pomoc.
  
 
No z tym mrozem to pojechałeś - sprawna Łada z dobrym akumulatorem będzie ostatnim autem które sprawi jakiś problem nawet przy 30 stopniach mrozu.
Co do reszty pytań - to stare auto dla kogoś kto lubi podłubać. Nie dzieje się nic poważnego, zawsze dojedzie do domu, ale co chwilę trzeba coś pomajsterkować.
Jak tego nie lubisz to odpuść sobie Ładę, jak to lubisz to autko polecam.


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2014-08-06 21:28:43 ]
  
 
Panowie a co powiecie na taką interaktywną mapkę na naszej stronie klubowej ?

>> KLIK <<

Tak to wygląda u naszych przyjaciół z WKP. Moim zdaniem fajna sprawa, pozwoli na lepszą integrację.

A na forum można zrobić po prostu temat z podziałem na województwa, kto skąd i czym jeździ, ewentualny kontakt. Co wy na to ? Rzucam luźno propozycję.
  
 
Mapka jest ciekawym pomysłem, strona by się też trochę rozrosła.
  
 
i co dalej ?
  
 
A reszta zechce się wypowiedzieć ? Czy już zapadła w sen zimowy.
  
 

jestem za mapką.
poza tym jeśli można ją "zaprogramować" aby np. forumowicze mogli wejść i widzieli by ukryte informacje , takie jak. tel. kontakty gg /skype - wówczas można by w razie potrzeby pomocy (awaria samochodu itp.), szybko odnaleźć najbliższego forumowicza.
  
 
Jestem za zrobieniem mapki i tak jak napisał bartixr najlepiej gdyby były jakieś dane kontaktowe wraz ze zdjęciem auta
  
 
Mi się pomysł podoba.
  
 
Wołga Klub Polska ma taką interaktywną mapkę, wejdźcie i zobaczcie jak to wygląda. Tylko podstawowe pytanie - mamy tu speca od komputerów ?

  
 
Witam,
Na imię mam Przemysław, lat 27, mieszkam w
Warszawie, od września jestem posiadaczem Lady 2107. Motoryzacją interesuję się od zawsze i po przygodzie z Hondą Civic postanowiłem spróbować czegoś zupełnie innego. Póki co tyle o mnie.
Pozdrawiam
  
 
No to witamy Przemku
  
 
Witam,

Do Łady wracam po (wielu) latach.
Onegdaj miałem dwie 2105, ale to dawno było, oj dawno!
Kilka dni temu nabyłem ( a właściwie zadatkowałem) Łajdaczkę 2107 z potężnym silnikiem 1300.

Ogólnie lubię stare graty, zwłaszcza szybko jeżdżące- w 2012 roku nawet coś tam moim Golfem mk1 wygrałem. Ale Gofer był tak nudny w prowadzeniu, że nawet Puchar CA Cup za klasę nie był jakoś szczególnym osiągnięciem...

Nie będę ukrywał, że na forum trafiłem głównie po śladach kolegi Andrzeja z Krakowa, posiadacza Łajdaczki z motorem 1,6 Rovera- z którym znamy się z forum Youngtimer Racers Club. I nie tylko z klubu, z treningów na Miedziance również ;-P

Pozdrawiam!
  
 
P.S.
Postaram się nie używać określeń trudnych do zaakceptowania, więcej po mój ulubiony zwrot "Łajdaczka" nie będę sięgał. To taki nawyk z luźnego forum YTRC
  
 
Witaj !

A z Krakowa było i jest tutaj trochę więcej osób.
  
 
Cześć!
Mam na imię Łukasz, mam 34 lata i jestem z Knurowa koło Gliwic. Autami zabytkowymi interesowałem się odkąd pamiętam, stąd gdy nadszedł odpowiedni moment mogłem wreszcie spełnić marzenia od dwóch lat jeźdzę Datsunem 240Z z 72 roku, jednak jest on dwuosobowy i pojawił się przez to mały problem aby razem z rodzinką śmigać na zloty. Wtedy zacząłem się rozglądać za drugim autkiem ale tym razem czymś typowo komunistycznym. Wybór był pomiędzy 125p, Borewiczem, Dacią, Trabim albo Ładą. Ostatecznie trafiła się całkiem przyzwoita Łada 21072 z 88 roku, w której zresztą od razu się zakochałem Dostała imię Wiera i obecnie jeżdżę nią wszędzie gdzie się da Jako że jest na podtlenku LPG to nawet tankowanie stało się przyjemnością (przynajmniej w porównaniu z Datsunem). Co do Wiery to planuje ją lekko obniżyć i utwardzić, bo dla mnie za bardzo buja, może coś z silnikiem pokombinować, na pewno szersze koła i opony a dalej to zobaczymy. Chciałbym spróbować poszaleć nią w CA Cup ale przede wszystkim zamierzam zabierać nią rodzinkę na zloty. Mam nadzieję że uda się również spotkać z Wami na niejednym zlocie i spocie.
Pozdrawiam!
  
 
Witajcie nie pamiętam czy sie witałem ale jak coś jeszcze raz.
Mam na imię Adrian mam 23 lata i pochodzę z Radomska. Większość osób zna mnie od strony braku interpunkcji w moich postach, niestety jest to spowodowane kilkoma czynnikami o których nie będę pisał.
We wrześniu tego roku urodził mi się syn na imię mu Eryk i waśnie mijają jego pierwsze święta jak i śnieg .
Moja przygoda z ładami zaczęła się od dosłownie małego, moi rodzice kupili pierwszą łade 2107 w wersji belgijskiej z silnikiem 1300, gdy przeszła remont silnika i wymianę sprzęgła był to można powiedzieć śmiało potwór wśród ład, żaden inny samochód marki BMW 1,6 czy fiat polski 125p lub coś innego miało z nią marne szanse bądz wgl. Pewnego dnia tata jechał nią ze znajomym do Częstochowy ale niestety łada skonczyła swoją jazdę w ciężarówce. Do szpitala trafili z lekkimi obrażeniami tata nie miał pasów więc wypadł przez przednią szybę która jak to w ładach bywa wypada. Po kilka latach kupili drugą2107 92 r z silnikiem 1500. Ona również po kilku latach skończyła swój żywot na szrocie. Zdjęcia łady sa gdzieś w autach klubowych. Po kilku latach i waszych zaprzeczeniach że nigdy do łady nie wrócę udało mi się zakupić błękitną 7 z silnikiem 1500 rok 92. Była ona na 2 zlotach jeździło się nią fajnie niestety byłem zmuszony ją sprzedać. W roku 21014 6 stycznia 3 króli zakupiłem granatową 7 z silniczkiem 1,3 która paliła 17l; PB na 100km. Nie mogłem nic zrobić ze spalanie nowy gaźnik i tp ale nic nie dawało rezultatu. Po tym jak się dowiedziałem że moja narzeczona jest w ciąży postanowiliśmy sprzedać ładę bo byśmy z pieniędzmi nie wyrobili szczególnie ze tylko ja pracuje. Łada została sprzedana w maju. Potem przez moje ręce przewinęły się 2x Opel omega sedan kombi( kombi najlepsze silnik 2.0 8v ale cudowna wręcz była) Jedyny samochód który mi się prowadzi tak fajnie zaraz po ładzie duże i przestronne. Biała omege kupiłem za 1300 zł nie jeździła na gazie naprawa gazu 50zł zarobek na samochodzie 1200zł. Potem kupiłem Astre 1,7 TDS fajnie sie nią jeździło miała moc ale diesel jak i Astra nie dla mnie sprzedałem i szukałem łady niestety nie miałem szczęścia nie było żadnych w moim przedziale cenowym miałem już jechać po omęgę gdy pojawiła się na OLX łada z gazem za 2tyś zł. Próbowałem się dodzwonić ale ciężko było telefon cały czas zajęty. Po parunastu minutach pan oddzwonił chciałem pojechać nast dnia ale jego nie było wiec umówiliśmy się na sobotę. Sobota znajomy ustawiony godz 8 rano a my jedziemy do Dębicy 250km po ładzianke obejrzenie jazda próbna troszeczkę gorszy stan jak na zdjęciach ale nie tragiczny warty tych pieniędzy. Gotówka do ręki i podróż do Radomska 250km pierwsza podróż łady po kilku latach postoju. Sprawdziła się znakomicie od kupna zrobiłem nią już ok 2 tyś km bez jakiś tam poważniejszych awarii. Rok ładzianki to 86 najstarsza ze wszystkich ład i wydaje mi się że najlepsza. Do czerwca będzie wyszykowana do zlotów. Chwilowo na 100% będziemy na 2 zlotach,niech każdy wie,że są jeszcze pasjonaci rosyjskiej motoryzacji i łada dobrze się trzyma . Sorki za tak długi post połowa pewnie nie przeczyta a kilka osób doczepi się do interpunkcji. Robiłem co mogłem jak się nie spodoba nikogo nie zmuszam do czytania.



A odnośnie mapy jestem za w nexiomani coś takiego jest i to bardzo pomaga


[ wiadomość edytowana przez: Astro2107 dnia 2014-12-26 10:08:24 ]
  
 
Mapa już jest, na naszej stronie klubowej.
  
 
Witajcie drodzy miłosnicy marki Łada VAZ Nazywam się Michał , nie posiadam jeszcze własnej łady ale chciałbym powrócić do wspomnień mojego ojca który ponoć miał Ładę 2103 , ja bym wolał Ładziankę 2107. Nasuwa mi aczkolwiek kilka pytań odnośnie tego auta , mam nadzieję że udzielicie jakiej kolwiek odpowiedzi
1. Gdzie szukać Łady 2107 ?
2.Jak wygląda sprawa z dostepnością cześci ?
3. Ile trzeba wydac na zadbany egzemplarz ?
Pozdrawiam Was