Problemik.

  szukane wyrażenia:   poduszke
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Stała się dziwna rzecz. Samochód jakoś chętnie jedzie w lewą stronę. Po przejrzeniu zauważyłem dziwną zmianę w gumowym elemencie wna lewym nadkolu. Pytanie: czy jest to trudne do usunięcia (zakładam wymianę elementu) i ile ten element wraz z robocizną może kosztować.
 
 
jezeli dobrze rozpoznalem to jest to kielich na amortyzator z przodu (czy jakos tak) i jezeli dobrze widze na zdjeciu to wpadl Ci ten kielich razem amortyzatorem nie wiem moze sie myle ale takie jest moje zdanie co do ceny to nie mam zielonego pojecia ile $$$$$$$ naprawa tego moze kosztowac ale ja pojechalbym do a\warsztatu jak najszybciej napisz co to bylo wedlug mechanikow i jaka cena za naprawe Pozdrawiam
  
 
jest to poduszka górna McPersona.
Cena ok 100zł sztuka.
Ja zmieniałem niedawno obie u siebie - niby guma była ok - ale łożysko miało juz luz....

Wymiana tego jest stosunkowo kłopotliwa bo wiąże się z rozebraniem całej kolumny - odkręcniem amorka od poduszki, zdjąciem spręzyny rozpięciem koncówki drążka kierowniczego
i dolnego swożnia wachacza.

Roboty od cholery mit o zajeło (obie strony) + tarcze +klocki +bębny + szczęki cały dzień - od 8 rano do 9 wieczorem.....

licz się z tym ze będą spore problemy ze zdjęciem kolmny ... i prawdopodobnie plastikowo metalowe gniazdo sprężyny też jest rozwalone - i zdjęcie będzie równe zniszczeniu.
Te gniazda nie są drogie bo kosztują coś ok 24zł szt.
  
 
Robiłem to ostatnio sam - ok 3h na obie strony.

Jak pisał Tomek robota niewdzięczna. Jesli zabardzo nie wiesz o co chodzi i nie masz właściwych narzędzi to nie polecam wymiany samemu.


----
----------
Wielu wie dużo, nikt wszystkiego....

[ wiadomość edytowana przez: -Piotr- dnia 2003-03-25 00:16:52 ]
  
 
tyle że ja miałem obrobione śruby amorka w obu poduszkach.....i nie miałem pneumata.......

zabawa z odkręcaniem tego była przednia......
potem musiałem dopasować szczęki......ferodo....które nie pasowaly i trzeba było podcinać stopke szczeki aby ta weszła....

cały boży dzień się z tym męczyłem.....no ale jaki byłem potem z siebie dumny
  
 
Tomek chciałeć pneumatem sprężyny ścisnąć ??
Wygodniś z ciebie.
  
 
nie - pneumatem odkręcic poduszki
Mialem ukręcone łby (kontry) wychodzące z amortyzatora - i nie miałem jak odkręcić tych srub mocujących poduszke.

Wkońcu z pomocą przyszedł młotek - i tak qumpel trzymał w specjalnych szczypczykach tłok amortyzatora .....a ja w jednej rece z kluczem w drugiej młotkiem...wytwarzałm udar

wkoncu się odkręciły
  
 
Dziękuję za wszystkie instrukcje i uwagi. Gumę już zamówiłem wraz z osłoną amortyzatora.