Moze gaz tankowac w kuchni? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ciekawe jak podjade do kuchni na pierwsze pietro...
  
 
Cytat:
2003-03-25 20:44:04, Wyrwizab pisze:
Ciekawe jak podjade do kuchni na pierwsze pietro...



Ja mam gorzej bo na trzecie
  
 
...dlatego tez mowa o kablu...
spoko taka wizje puscic, i obserwowac jak sie wykluwa.
ewolucja.
dostane nagrode?
pozdrowka
  
 
o w morde, potrzebuje jakies 34 metry kabla. Mieszkam na 10
  
 
za gaz z kuchenki wychodzi u mnie 4.5 zl za m-c.
zapraszam do b-stoku ze sprezarka.
  
 
hmm inna butla panowie i wogole...
nie wiem co tu za kity posuwacie ale to zupelnie inne gazy...
W niemczech tak sa normalnie jak u nas LPG. Troche taniej ale drozsze instalacje. Inna zasada dzialania reduktora itp...
www.lavato costam nie pamietam dokladniego linka ale tam czytalem o tym kiedys.....

sumujac da sie. ale po co ? Ile litr tego i tego ? jakie spalanie jest na ziemnym ?
  
 
Cytat:
2003-03-25 22:37:35, gruen pisze:.
dostane nagrode?
pozdrowka



Kurde ty to miales zaplacic za to DUZO pieniedzy a nie nagrode dostawac...Jestes sponsorem tego projektu
  
 
Moja wiedza jest taka: są dwa rodzaje instalacji gazowych, 1 propan-butan i 2 chyba metan(czyli gaz ziemny). Jeśli chodzi o metan to instalacja jest drożdsza ale eksploatacja tańsza metan o tyle jest lepszy od LPG, że jest bardziej kaloryczny od benzyny a LPG mniej kaloryczny, liczba oktanowa metanu jest podobna do LPG. Problem polega na tym że jest bardzo mało stacji do tankowania metanu. A tankujemy nie litry tylko metry sześcienne.
Na tym gazie jest nie tylko taniej, czyściej ale też większa moc.
  
 
dlatego chce zwiekszyc ilosc stacji na metan.
"kuchenka twym CPNem!"
i z tym ide do nastepnych wyborow..

pozdrawiam
  
 
kuchenki też są zasilane propanem-widziałem jak gość tankował gaz na stacji cpn z dystrybutora do butli do kuchenki .... więc jak to w końcu jest ?
  
 
Więc jest to tak. Jak mieszkasz w jakimś bardziej zaludnionym miejscu i masz miejską instalację gazową to masz metan bezpośrednio z rur do kuchenki. Jeśli nie, to gotować na czymś trzeba i podpinasz butlę z propan-butanem+reduktor+wymiana dysz. Co jakiś miesiąc latasz na stację i doładowujesz tą butlę jak samochód, albo co chyba jest powszechniej stosowane - wymieniasz pustą na pełną.
Dzbanek