Problem z komputerem :( - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2006-08-31 10:25:55, CzapCzap pisze:
Jak sie restartuje bios?



albo wyjmujesz baterie

albo musisz odnaleść piny na płycie głownej i zewrzeć zworka na jakieś 5 sekund
  
 
Cytat:
2006-08-31 00:24:14, CzapCzap pisze:
[...]"Secondary IDE channel no 80 conductor cable"[...]



To znaczy, że na drugim kanale IDE masz zwykłą taśmę 40 żyłową, a co za tym idzie, urządzenia do niej podpięte będą działały maksymalnie w trybie ATA66 (UDMA 4? 5? - nie pamiętam) albo nawet ATA33. Cholera, nie pamiętam już do jakiej prędkości chodzą taśmy 40-ki.
Nic strasznego, wszystko powinno działać jak należy, co najwyżej nieco wolniej niż mogłoby.
Jeżeli masz na drugim kanale taśmę 80-kę to znaczy że coś jest z nią nie halo.
Pozdro.
  
 
Dobra koniec problemu , dostal mi sie taki komp z plyta glowna, przelozylem wszystkie swoje graty, kupilem karte sieciowa i dalej smigam
  
 
..................... stracilem rzeczy z jednej partycji, mialem tam bardzo wazne rzeczy np. wszystkie zdjecia z cyfrowki .
Zostal na partycji jeden folder a reszty nie widac, chociaz w opcjach jest pokazane 4.95GB wolne , total 28.3GB , czyli takjakby to tam bylo. Pliki napewno nie sa ukryte. Jak to odzyskac, z gory dzieki.
  
 
jest taki program rescue Pro

do odzyskiwania danych
  
 
Sciagnalem Norton Scan Disc, niestety po rusku, windows mi nie czyta tego jezyka i sa tylko znaki zapytania ????????????? . Rushy poszukam tego rescue
  
 
Zadnego scan disca nie puszczaj jak chcesz potem dane odzyskiwac. Jak scan disc cos ponaprawia to moze sie okazac ze niczego juz nie odzyskasz (choc moze byc tak ze naprawi i bedzie dobrze ), ale generalnie scandisc nie sluzy do odzyskiwania danych...
Nie zapisuj niczego na tym felernym dysku bo mozesz podnadpisywac dane. Sprawdz czy masz wlaczone pokazywanie ukrytych plikow

Jakiego typu to partycja? NTFS? Jesli nie to mozesz z lini polecen sprobowac sie do niej dostac i zobaczyc czy cos tam jest

Szukaj tego co polecil rsuchy albo programow typu data recovery




[ wiadomość edytowana przez: Pigletto dnia 2006-09-18 20:25:20 ]
  
 
Ukrywanie jest wylaczone . Scan disca olalem, mam typ FAT32 , wlasnie teraz dziala mi program FILERESCUE for Fat. Zobaczymy co z tego bedzie . Probowalem np. zobaczyc te pliki przez NERO , tak jakbym nagrywal ale nie bylo
  
 
poradziłeś??
  
 
Wczoraj zaczolem skanowac, poczekalem do rana i przerwalem i sie okazalo ze zla partycje skanowalem. teraz znowu zaczolem , mam nadzieje ze dobra ale nie wiem. Pokazuje mi sie wiadomosc ze ten program nie oblsuguje dyskow twardych tylko digital media , zobaczymy co z tego bedzie.
  
 
Rsuhy jestes bogiem , ratujesz moje wspomnienia . Juz odzyskalem wiekszosc zdjec . Teraz pora na muze i filmy
  
 
Cytat:
2006-09-20 20:36:19, CzapCzap pisze:
Rsuhy jestes bogiem , ratujesz moje wspomnienia . Juz odzyskalem wiekszosc zdjec . Teraz pora na muze i filmy


no no

ciesze się że moglem pomóc
  
 
podepne się pod topic

kto wie czy istnije jakaś możliwość podpiecia dysku ATA pod kabel do SATA ??
Edit
już wiem sa przejsciówki

[ wiadomość edytowana przez: rsuhy dnia 2006-10-05 21:19:01 ]
  
 
Wczoraj mialem atak mega wirusow az wyskoczyl blad krytyczny systemu. Przeskanowalem Avastem (wykryl kilka) , potem Ad-Aware SE (wykryl 20 czegos tam) a dzisiaj sciagnalem Trojan Hunter (wykryl kilka trojanow w pamieci kompa) i informacja o krytycznym bledzie zniknela. Czy moge spac spokojnie ? czy np. jutro nie wlacze kompa albo strace rzeczy wazne ? Moze macie jakis dobry program antywirusowy.

A to wszystko bo wczoraj na jakims forum sie zalogowal nowy gostek i dal link do czegos i kliknalem i sie stalo , nigdy nie klikam na linki dziwne, ale to bylo na forum i sie stalo
  
 
Ad-Aware SE uważam za świetny program do wszelkiego rodzaju syfów ale niekoniecznie wirusów.
Avasta używam i jakoś ciągne narazie więc chyba będzie ok

Pzdr
  
 
ok, dzieki troche sie podbudowalem psychicznie
  
 
u mnie najlepszym antywirusem jest Format c:
  
 
Cytat:
2006-10-16 09:03:20, rsuhy pisze:
u mnie najlepszym antywirusem jest Format c:



Chcialem to zrobic ale mam wszystkie partycje zajete i nie mam gdzie skopiowac rzeczy z C:.
  
 
Najpewniej jest wyjąć dysk, wsadzić do jakiegoś pewnego kompa z antywirusem i przeskanować. Często syfy trzymają pootwierane procesy i ich "usunięcie" jest tylko chwilowe
Pozdro.
  
 
Mam adapter USB 2.0 > HDD

Mam tez dwa dyski twarde, jeden Maxtora 30GB i bezproblemu go moj laptop wylapuje pod tym usb i wszystko dziala. Mam tez 80gb Seagate Barracuda , jak podlaczam to niby windows wydaje dzwiek znalezienia sprzetu, czasem nawet pokazuje sie chmurka ze znalazl, ale nie widac go w "Moim komputerze". W "zarzadzaniu dyskow" tez go nie widac. Ale jak wejde w "menadzera urzadzen" to sie wyswietla , jak wejde w jego wlasciwosci to sie pokazuje ze sterowniki jakies nie zainstalowane (jak klikne tam zeby aktualizowac sterownik , to sie robi bez konca). Nie wiem co robic zeby go odpalic, ktos mowil o formacie dysku, no ale nie moge bo mam tam mnostwo danych. Te dyski to ATA , ustawione jako Master (jak w instrukcji bylo napisane).