Trzask w cb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam .mam problem z CB. nakłada mi się sygnał z alternatora i cewek. auto to nissan primera 1,8 B 2001r. radio jest podpięte pod akumulator ,zastosowałem już filtry zasilania i nic. im wyższe odboty tym trzask większy. co dalej radio to alan 78+ i antena midland 9+ może jakieś pomysły.......lub konkrety. jak to wyeliminować. null
  
 
Musisz mieć coś nie tak z instalacja kolego. Moze zobacz jak w innym miejscu zamontujesz radio i jak to bedzie wtedy latało.Ale wiedz ze przebicia maja bardzo duzy wplyw na te szumy w radiu,pozdrawiam
  
 
Cytat:

......mam problem z CB. nakłada mi się sygnał z alternatora.....


-Jeśli wiesz, że z alternatora (zdjąć na chwilę pasek lub odłączyć złącze alternatora) - to musisz w nim wymienić komutator, - poprostu szczotki dokładnie nie przylegają. sprawdzić przy okazji diody,
Cytat:
.......i cewek......

- któryś z rezystorów ma przebicie - wymiana kabli WN.

Przy okazji, sprawdź napięcie na akumulatorze, najlepiej rano, przed uruchomieniem sinika, być może alternator nie ma "w co" ładować? - pomimo, że "kręci".
Powodzenia
  
 
Załóż kondensator na alternator i cewkę zapłonową tak jak ma polonez fiat 123p i po problemie przynajmniej ja tam zrobiłem i minęło.