Budowa ramki na panel LCD w kokpicie i montaż - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
temat jest swietny
jak mam zamiar swojego escorcika włąsnie przeobic ale mam problemy bo buduje domi nawet rozwazam sprzedaz mojego brum ale jak nie sprzedam to napewno go przerobue a LCD myslałem tak zamontować za jak stacyjke mamy wyłączonom lub radio wyłączone to LCD. monitor chował by się, poprostu trzeba go zamontowac o tak http://img514.imageshack.us/img514/9730/0016cb.jpg wiecie narusowałem to prowizorycznie ale to mniejwiecej tak no i radio można by było zamontować tam gdzie wyloty powietrza. Własnie mysle nad takim czymś ale problem wiadomo jaki. jak sprzedam mpjego bru bruma to napewno kupie takiego samego bo escorcik jest ok i zrobie i wam pokaze.
  
 
panel lcd + TO to chyba by było lepsze rozwiązanie niz komp
  
 
jesli chodzi o muzyke lub video ale komp daje nam jeszcze DVD, GPS, możliwości rozbudowy i konfiguracji pod siebie. przy cenie 450zł za kompletną plyte na via epia + 200zł ram + jakiś dysk naprawde wolę kompa
  
 
wszystko fajnie tylko bedziesz czekał 3minuty zanim sie kom właczy, xpek sie sypie i czasami sie nie da zamknąc szybko.
To jes wszysko fajne ale to jest produkt microsoftu jezeli wiesz o co mi chodzi
  
 
Cytat:
2006-03-08 21:56:31, kiepas96 pisze:
wszystko fajnie tylko bedziesz czekał 3minuty zanim sie kom właczy, xpek sie sypie i czasami sie nie da zamknąc szybko. To jes wszysko fajne ale to jest produkt microsoftu jezeli wiesz o co mi chodzi



Rzecz w tym, że zasilanie do carputer'a nie może być "po stacyjce" więc co za róznica ile czasu będzie się zamykał lub otwierał system? To po pierwsze. A po drugie nikt nie każe Tobie instalować XP. Wystarczy zainstalować Win'a 98 i specjalny program, który uruchamia się zaraz po odpaleniu Wina. Istnieje oczywiście możliwość opuszczenia tego programu i dalszej pracy w Windowsie.

Tak oto wygląda ten program "od środka":





Oczywiście program można samemu "projektować" według potrzeb i własnego gustu (funkcje, tapety, kolory, kształty przycisków etc.). Nie muszę chyba dodawać, że z takim oprogramowaniem THE BEST SOLUTION jest montaż panela LCD z Touchscreen'em...

Ech... rozmarzyłem się, ale kto wie kiedy mi palma odbije i wprowadzę w życie swój crazy pomysł.
  
 
Cytat:
2005-12-02 08:11:55, DarasBB pisze:
Dzięki VIKInG23. Płyta główna z prockiem kosztuje około 350zł. (procesor 1GHz + dźwięk 5.1 + grafika) Za panel TFT LCD 7" Touchscreen zapłacę €50. Czytnik płyt DVD też kosztuje teraz grosze. Jeszcze musze pomyśleć nad zasilaczem, który może mnie troszkę szarpnąć. Ze względu na rozmiary płyty głównej (17x17cm) całość można zmieścić np w obudowie po zmieniarce na 10 CD. Ze względu na posiadany Touchscreen nie będę potrzebował myszki ani klawiatury. Na tym poziomie będziemy mieli: Mp3, Filmy DVD, Filmy DivX, Gry. Po pewnym czasie można pokusić się o rozbudowę w postaci urządzenia nadawczo-odbiorczego GPS podłączanego do portu USB oraz Internetu.



ja mam dwa pytanka

"Płyta główna z prockiem kosztuje około 350zł. (procesor 1GHz + dźwięk 5.1 + grafika)"
- jaka to jest plyta, taka na 12v? jak rozwiazesz zasilanie tego wszystkiego?

- no i co z nawiewem srodkowym? nie ma?
  
 
Jest specjalny zasilacz do tego, tak więc nie ma problemu.

Rzeczywiście środkowego nawiwu siłą rzeczy musisz sie pozbyć, natomiast sterowanie ogrzewaniem, siłą i kierunkiem nawiwu musisz przenieśc w inne miejsce (poniżej radia).
  
 
Ogolnie fajna sprawa jednak pozostaje fakt ze taki monitorek nie jest wyjmowany jak panel a jak wiadomo bedzie kusil... ojjj bedzie..
Dlatego miedzyinnymi zniechecam sie do dvd zabudowanego w samochodzie w desce rozdzielczej...
Ehhh ta nasza kochana Polska...
  
 
Cytat:
2006-06-23 06:42:43, DarasBB pisze:
Jest specjalny zasilacz do tego, tak więc nie ma problemu. Rzeczywiście środkowego nawiwu siłą rzeczy musisz sie pozbyć, natomiast sterowanie ogrzewaniem, siłą i kierunkiem nawiwu musisz przenieśc w inne miejsce (poniżej radia).



a moge poprosic o jakies blizsze szczegoly tego zasilacza?))
  
 
tani malutki zasilacz atx to koszt 30zł
przetwornica 12V=>~230V 120zł

gotowy zasilacz atx do samochodu 250-300zł
  
 
Cytat:
2006-06-23 12:33:21, _Maly_ pisze:
a moge poprosic o jakies blizsze szczegoly tego zasilacza?))


Polecam poszukać na www.elektroda.pl tam już ktoś poruszał ten problem, można przerobić zwykły zasilacz, bo na wtórnej stronie ATX i tak jest podawane 12V tyle ze symetrycznie, a potem jest stabilizowane do innych napięć (3.3V 5V itp.)

A co do tego ze system się będzie wolno włączał.
Po prostu zainstalujcie sobie Linuxa, gdzieś nawet widziałem specjalną dystrybucje przeznaczoną do komputerów samochodowych, odpala zaraz po włączeniu kompa (no prawie, BIOS też musi zrobić swoje).
Ale zawsze jest też funkcja hibernacji przecież, z tym ze raczej nie za dobrze działałoby to na akumulator.
  
 
Cytat:
2006-06-23 12:50:06, DarasBB pisze:
tani malutki zasilacz atx to koszt 30zł przetwornica 12V=>~230V 120zł gotowy zasilacz atx do samochodu 250-300zł



moim zdaniem troche bezsensem jest przetwarzac 12v na 220 i pozniej spowrotem na 12.. to chyba daje pewien spadek mocy?

"gotowy zasilacz atx do samochodu 250-300zł" - co to takiego? tu masz na mysli zasilacz sugerowany specjalnie pod komputer ktory ktos chcialby wsadzic do samochodu?
a jakis konkretny przyklad takiego zasilacza? link czy cos?

bo jakis czas temu sie zastanawialem wlasnie nad kompem w samochodzie, ale jakos utknalem nad wyborem albo przetwornica napiecia, albo jakis ups (ktorego i tak nie potrafilbym przerobic badz tez cos slyszalem o plytach ktore sa typowo na 12v ale cholernie drogie byly...
  
 
Cytat:
2006-06-23 14:29:54, _Maly_ pisze:
moim zdaniem troche bezsensem jest przetwarzac 12v na 220 i pozniej spowrotem na 12.. to chyba daje pewien spadek mocy?


Tak spadek jest przecież urządzenia elektroniczne nie są idealne, tak jak mówiłem łatwiej przerobić ATX na 12V.A co do płyty na 12V, wszystkie są na 12V tyle ze symetryczne, potrzebują również 3.3V oraz 5V, można pokombinować z zrobieniem samemu zasilacza ale koszty będą chyba zbyt wysokie (drogie stabilizatory impulsowe)

To tabela jakie napięcia muszą być dostarczane do płyty głównej
  
 
mozna kupic takiKLIK komputerek, tylko jedna sprawa nie ma on wyjscia tv-out a monitory lcd (te samochodowe) nie maja wejscia vga. Jest mały to jego plus, na potrzeby samochodu jest ok. Tylko co z tym monitorem? karty są niewymienne. Wiem ze sa jeszcze przejsciówki na allegro do kupienia vga > cinch. Tylko nie widziałem nigdy jaka jest jakość tego obrazu. cos takiego jak ktos tego uzywal to niech wyrazi opinie

a co do zasilacza to napewno da sie go przerobic!!
  
 
czy jest ktos w stanie napisac cos na temat tego zasilacza atx ktory jest dedykowany do samochodu i zwyklego pc?

bo jak narazie nadal nic nie dowiedzialem sie na ten temat, jakis konkretny link albo nazwa firmy?
  
 
Ja na dniach oddaję pracę dypl do dziekanatu zatem jestem ale mnie nie ma. Dostałem Twoje odp na GG, ale na prawde nie miałem kiedy odpowiedzieć. Jak tylko znajdę chwilę to uraczę Ciebie i pozostałych klubowiczy niezbędnymi informacjami na ten temat. Sorka za literówki, ale jestem w robocie i mam ograniczony czas. BYE
  
 
Cytat:
2006-06-27 12:54:05, DarasBB pisze:
Ja na dniach oddaję pracę dypl do dziekanatu zatem jestem ale mnie nie ma. Dostałem Twoje odp na GG, ale na prawde nie miałem kiedy odpowiedzieć. Jak tylko znajdę chwilę to uraczę Ciebie i pozostałych klubowiczy niezbędnymi informacjami na ten temat. Sorka za literówki, ale jestem w robocie i mam ograniczony czas. BYE



ok, ok) czekam z niecierpliwoscia)
  
 
Tak na szybko udało mi się znaleźć taką stronkę:

ZASILACZ

Proponuje zapodać sobie GOOGLE i wpisać "Zasilcz ATX DC/DC". Zamiast "DC/DC" można wpisywać "DC-DC" możliwości jest wiele, a odpowiedzi znajdziecie jeszcze więcej. Wystarczy tylko poszukać.
  
 
Przepraszam, że odgrzebuje stary wątek, ale jak by kogoś interesowało to znalazłem aukcje zasilacza PC 12v na ebay
klik
  
 
Przepraszasz? No wiesz co? Tu nie ma za co przepraszać. A nóż komuś przyda się umieszczona przez Ciebie informacja