Gabaryty....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie!
Moje pytanie zwiazane jest z tym, ze mam stosunkowo malo miejsca w samochodzie i szukam radia o MINIMALNYCH GABARYTACH, ktorego nie musialbym mocowac na stale.
Stad moje zainteresowanie reczniakiem ALAN 42 + wtyczka do zapalniczki. Cena jak na razie jest jednak wagorowana....
Czy ktos moze polecic mi jakis inny maly radiotelefon nadajacy sie do uzytku mobilnego? Moze UNIDEN 510?
Z gory dzieki za propozycje!
  
 
generalnie sobie już odpowiedziałeś na to pytanie.

uniden pro5xx, onwa turbo, alan 100, mkIII, itp. sa bardzo popularne na polskim rynku i dość niedrogie. no może z wyjątkiem alana 100.

jezeli szukasz jeszcze mniejszego radia, to będzie to bardzoej skomplikowane.

spotkałem się z kilkoma modelami jeszcze mniejszych nadajników, ale były to modele sprowadzane z zagranicy (pracowały w systemie "piątek") i dość wątpliwej jakości.



  
 
dodam jeszcze, że cobra 7 plus, 10 plus są jeszcze mniejsze od unidena czy alana 100...



  
 
Witam,
jakie gabaryty? ...żeby się zmieściło!!!

...w fiacie 126 mieści się każde radio!!

Tak to bywa, współczesnych samochodów konsole są tak rozwiązane, że faktycznie radia nie ma gdzie zainstalować!
Czy stosowanie ręczniaków jest celowe? - chyba nie, takie jest moje zdanie. Dlaczego? - kierujący ma się koncentrować na prowadzeniu pojazdu, a nie na obsłudze radia. W drodze potrzebny jest kanał 19-sty, nic ponadto. Wystarczy tylko słuchać. Na ruchliwej trasie cisza w CB czyli brak informacji też jest informacją.

Bywa czsem, że kierowca stara się coś w CB-radiu zmienić: siłę głosu, kanał, squelcz itp. Poza skupieniem uwagi na mikroskopijnych nieraz przyciskach, musi to ręczne radio obsługiwać dwoma rękoma, a to chyba zagrożenie większe od np. używania tel. komórkowego bez zestawu głośnomówiacego. Musi też nieraz wytężać wzrok na mikroskopijnym wyświetlaczu ...itp.
Sytuacja na drodze nieraz potrzebuje szybkiego stosowania dwóch rąk, i co wtedy?, rzucić RADIO ZA 400ZŁ? POD NOGI? - czy mikrofon za...ok. 40zł? -nikomu tego nie życzę, nie życzę również znalezienia się w takiej sytuacji, gdzie intuicja nakazuje reagować na sytuację drogową a podświadomość nakazuje nie zniszczyć "drogiego" CB. ... Proszę tu o zastanowienie się, czy CB nie może spowodować efektu odwrotnego do tego w jakim celu zostało zakupione?

Generalnie - moje zdanie - żadnych ręczniaków w mobilach!!!!!!
Ja używam radia na stałe włączone na kanał 19, w zasiegu ręki mam dwa potencjometry: siła głosu i SQL no i oczywiście mikrofon; reszta "jeździ pod siedzeniem- i to mi w drodze wystarcza.

Oczywiście, opinii w temacie może być wiele, jednak radio CB powinno być w pojeździe zainstalowane na stałe, jeśli ktoś ma odmienne zdanie, które szanuję, to niech zwykłe radio samochodowe wyjmie z konsoli, położy-gdzie popadnie i niech go obsługuje,

pozdrawiam, życząc bezpiecznej i szerokiej drogi.
  
 
Cytat:
2005-11-06 23:05:52, jux pisze:
[...]jednak radio CB powinno być w pojeździe zainstalowane na stałe, jeśli ktoś ma odmienne zdanie, które szanuję, to niech zwykłe radio samochodowe wyjmie z konsoli, położy-gdzie popadnie i niech go obsługuje, pozdrawiam, życząc bezpiecznej i szerokiej drogi.



nikt tu mie pisze o kładzeniu cb byle gdzie.

radio wciśnięte np. między tunel środkowy a siedzenie, trzyma sie dosyć stabilnie i jest przede wszystkim pod ręką.

jeżeli jest to proste radio, to obsługa jego nie wymaga nawet spoglądania na nie...