Niepokojące odgłosy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć

mam peugeot 206 z roku 99. Jakiś czas temu zaczęły wydobywać się niepokojące dźwięki, jakiś szum. Jest on słyszalny w momencie zapalenia samochodu. Po wciśnięciu sprzęgła szum ten przestaje już być słyszalny. Nie wiem czy to jest coś ze sprzęgłem, skrzynią czy ... może coś innego. Dodam tylko, żedźwięk ten ustaje po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów poza miastem. Jednak później gdy samochód postoi lub pojeżdzę po mieście szum powraca.

Proszę bardzo o pomoc w tej kwesti, opinie i ewentualne porady. Może ktoś miał podobny przypadek...
Czy może to być związane np. z niskim stanem oleju w skrzyni?

Proszę jeszcze raz o pomoc.
  
 
Moze byc za malo oleju, albo jest on za gesty i skrzynia huczy, az sie nie rozgrzeje i nie ma dobrego smarowania.
inym powodem moze byc lozysko oporowe sprzegla.
  
 
Czyli co byś mi sugerował?
Co zrobić w takiej sytuacji?
Czy to jest groźne?
  
 
Co powinienem się zrobić w takiej sytuacji?
  
 
zalej jakis rzadszy olej, syntetyk i popatrz, czy cos to dalo. Jak nic, to do mechanikow, niech szukaja co to.
  
 
Cytat:
2006-01-16 10:56:18, tomo_pw pisze:
Po wciśnięciu sprzęgła szum ten przestaje już być słyszalny.



Jeżeli po wciśnięciu sprzęgła przestaje szumieć to wskzywało by na łożysko oporowe sprzęgła. Zapal na zimnym silniku i kilka razy wciśnij i póść sprzęgło. Jeśli na wciśniętym nie będzie słychać a na puszczonym będzie szumieć to na mój gust łożysko.

Pozdrawiam
  
 
Sprawdzilem i jest dokladnie tak ze szumi na wycisnietym sprzegle a gdy wcisne to szum ustaje.

Czy jest to bardzo pilna sprawa?

Czy jest to grozne?

Czy jest to droga sprawa?
  
 
nie az tak bardzo, ale niebawet trzeba to zrobic, najlepiej przy okazji wymiany sprzegla

grozi to najwyzej unieruchomieniem auta

doklanie nie wiem. do 405 kpl sprzeglo valeo z wymiana miesci sie w 700-800 zl. Mysle, ze bedzie podobnie.
  
 
Szumiące łożysko nie jest groźne - można jeździć. A wymienić najlepiej jak napisał Kolega wyżej najlepiej razem z wymianą sprzęgła - za dużo roboty. Więcej zapłacisz za robotę niż za samo łożysko.
Pozdrawiam
  
 
Dzisiaj na przykład kiedy uruchomiłem silnik nie było żadnych szumów. Wszystko było OK niezależnie od tego czy pedał sprzęgła był wciśnięty czy wyciśnięty.
Jednak po tym jak przyjechałem kilka kilometrów po mieście troszeczkę znowu zaczęło szumieć....

Czy dalej podtrzymujecie swoje tezy o łożysku oporowym sprzęgła?

Czy może to być związane z niskim stanem oleju w skrzyni a może jeszcze z czymś innym?

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!!
  
 
Temperatura robi swoje. Jak zimny to cichy a jak sie nagrzal to zaczyna szumiec....
  
 
Cytat:
2006-01-18 19:02:22, TicTac1986 pisze:
Temperatura robi swoje. Jak zimny to cichy a jak sie nagrzal to zaczyna szumiec....

a popatrz u mnie wszystko działa ciszej jak sie nagrzeje bo olej robi sie płynniejszy i nie smiga pod takim cisnieniem a co do sprzegła to ....sporo chyba kosztuje wymiana