G³o¶ne stukanie pomocy! g³owa boli(((

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Witam!
Mam problem od prawie 6 tygodni. Chodzi o odg³osy jakby ko³o czy co¶ o co¶ ci±gle
obciera³o przy je¼dzie - s³ychaæ juz od 30 km. Im szybciej jade tym odg³osy s± wiêksze ! Przy je¼dzie od 60 km na godzine to naprawde staje siê bardzo uci±¿liwe.
Tak jakby ko³o czy jaka¶ tarcza o co¶ tar³a, s³ychaæ to z przodu po stronie kierowcy
Wymieni³em niedawno silentbloki zprzodu bo my¶la³em ¿e to jest przyczyn± , potem by³y sprawdzane ³o¿yska , kilka podej¶æ nie da³o ¿adnych rezultatów. Wczoraj po kolejnej wizycie wysz³o i¿ klocek hamulcowy siê rusza (z³ama³ siê metalowy element) ip to ponoc mia³o byc przyczyn±. Ale po wyje¼dzie z warszatu znowu to samo !
Na prawde nie mam juz pomys³u co to mo¿e byæ - przednie zawieszenie by³o sprawdzane kilka razy i nic. Odg³osy psuja ca³kowicie komfort jazdy , ja sie juz przyzwyczai³em ale ka¿dy "nowy" pasa¿er zwraca uwage ¿e co¶ siê dzieje.
Macie jakie¶ sugestie mo¿e?




  
 
Sprawd¼ czy ko³o nie zaczepia o nadkole plastikowe.
Czy co¶ nie zaczepia o pó³o¶ .
A te klocki hamulcowe wymienione ? Mo¿e tarcze s± podrdzewia³e i nierówne.
A opona nie jest za szeroka i o amrtyzator nie zaczepia ?
  
 
Tarcze hamulcowe s± w dobrym stanie, maj± jakie¶ 50000 km, klocki niedawno wymieniane. Opony s± z tych mniejszych nawet 170 a nie 180. Mechanik krêci³ ko³em i nic nie wyczu³ ¿eby by³o co¶ nie w porz±dku(
  
 
Jak masz mo¿liwo¶æ to podnie¶ auto bez odkrêcania kó³ ,odpal silnik i rozpêd¿ ko³a np z 2-ki i pu¶æ na luz ;ja tak wykry³em problem w dyferencjale w skrzyni
  
 
Proponuje tutaj

http://www.toyota.serwis.biz.pl

rozmawialem z gosciem i powiem ze z technicznego pkt-u widzenia zrobi³ na mnie pozytywne wrazenie, przynajmniej sie nie wym±drza³ i nie filozofowa³

Chyba sprobuje i pojade do nich .....wymieniæ plyn sprzeg³a bo poprzedni w³. robi³ to juz dosyc dawno temu



  
 
Cytat:
Jak masz mo¿liwo¶æ to podnie¶ auto bez odkrêcania kó³ ,odpal silnik i rozpêd¿ ko³a np z 2-ki i pu¶æ na luz ;ja tak wykry³em problem w dyferencjale w skrzyni



Nie wiem czy to co¶ da bo ten cha³as jest równie¿ jak wrzuce na luz i jade powiedzmy te co najmniej 30 km. Dodawanie czy przyspieszanie, zmiana biegów w rzeczy samej nic nie zmienia. To zale¿y tylko od szybko¶ci obracaj±cych siê kó³ tak mi siê wydaje.
W poniedzia³ek pi±te podej¶cie u mechanika , teraz ju¿ do upad³ego)
  
 
mi do g³owy przychodzi namber jeden czyli gumy na wachaczach sprawdzic,jakies ³ozysko rowniez bym bra³ pod uwagê bo raczej ¿aden mechanik nie rozpêdzi ko³a swoimi rekami na podno¶niku do predkosci 30km/h a ten odg³os w³asnie pojawia sie od tej predkosci.

Kiedy¶ jeden wykwalifikowany mechanik zakwalifikowa³ skrzynie perzana do wymiany bo przy skrecie pojawai³y sie straszne zgrzyty , ale jak sie okaza³o o ile pamiec mnie nie myli wina lezala po stronie.......gum na wachaczach ktore wymieni³ i problem znik³ jak rek± odjo³.
  
 
No có¿ gumy na wachaczach przednich mia³em wymianiane miesi±c temu i nic to nie zmieni³o. Mo¿e to byæ jaka¶ "pierdó³ka" wiêc nie chcia³bym ryzykowaæ wizyt u "kwalifikowanych" mechaników. Wmówi± cz³owiekowi ¿e trzeba nie wiadomo co wymieniaæ Mój mechanik bêdzie szuka³ jutro od pocz±tku - nie chce siê wci±gaæ w jakie¶ dodatkowe koszty . Zreszt ± ka¿dy od razu mówi ¿e hamulce, tarcze czy ³o¿ysko itp, itd , a te rzeczy by³y ju¿ robione i sprawdzane.
  
 
Jak ma jakis stabilny podnosnik np. ramowy to moze zalaczyc silnik wlaczyc 3 bieg i bez dodawania gazu oblukac, kola beda sie kracic na pewno z min. predkoscia 30km/h wiec bedzie slychac

  
 
Witam, kolejna wizyta u mechanika i klapa. Podnie¶lismy samochód tak aby ko³a siê krêci³y , wrzucalismy biegi rozpedzali¶my do 60 km i nic nie s³ychaæ( Dopiero jak samochód jest obci±¿ony i jedzie naprawde to s± te odg³osy.
Mechanik zasugerowa³ wymiane oleju w skrzyni biegów+ uszczelniacz ¿eby dolaæ a jak to nie pomo¿e to "profilaktyczna" wymiana przegubu. Nie wiem co robiæ. Sam olej bêdzie mnie kosztowa³ ze 130 z³ , przegub nowy ze 300 o roboci¼nie ju¿ nie wspomne. A gwarancji ¿e to pomo¿e ¿adnych(((
  
 
Jakby¶ wytrzyma³/nie rozwi±za³ problemu do przysz³ego tygodnia to mo¿emy siê gdzie¶ spikn±æ i os³ucham co te¿ mo¿e tam klekotaæ
Pozdro.
  
 
Taka próba na podno¶niku ¶rednio ma siê do warunków rzeczywistych. Na podno¶niku ko³a i ca³e zawieszenie opad³y maksymalnie w dó³. I je¶li przyczyna tkwi w obcieraniu opny lub felgi o co¶ innego to tylko pod obci±¿eniem bêdzie ten "klekot". Tak samo na podno¶niku inny jest k±t za³amania przegubów (niekiedy mo¿e mieæ to znaczenie). Tak ogólnie to ka¿dy element jest inaczej naprê¿ony i ustawiony.
  
 
Dzieki Perzan - w poniedzia³ek jade jeszcze do innego mechanika ¿eby to obluka³. Jak nie da rady to mo¿e faktycznie by¶my siê gdzie¶ spikneli) Mia³em wymieniaæ olej w skrzyni biegów , ale stwierdzi³em ¿e dam sobie siana i w poniedzia³ek podjade do mechanika. Wymiana oleju + robocizna to ze 160 z³ i te¿ nie wiem czy to naprawde co¶ da. Za duzo tutaj niewiadomych a tak sobie za czêsto je¼dziæ do mechanika nie moge bo jestem udupiony w pracy. Zreszt± juz straci³em nadzieje ¿e cokolwiek to pomo¿e( Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2005-12-16 13:54:30, PiterK pisze:
Dzieki Perzan - w poniedzia³ek jade jeszcze do innego mechanika ¿eby to obluka³.



Gdzie ?

Gajnie bylo by to postawic na rolkach i od dolu sie przyjzec
  
 
Witam!

No i problem zosta³ dzisiaj rozwi±zany! By³em dzisiaj u innego mechanika. Zostawi³em wózek na dzieñ w facet sprawi³ ¿e szum usta³ na dobre.
Jak mi mówi³ ustawia³ "dystans" miêdzy ko³ami, ale powiedzia³ ¿e to "tajemnica zawodowa" i nic wiêcej z niego nie wyciagno³em. Zap³aci³em 100 z³ i problem mam z g³owy . A dwa miesiace siê z tym mêczy³em ) Pozdrawiam.
  
 
No No Piterk super !!

Zdradz nam jeszcze kim jest i gdzie pracuje owy mechanik ??