Antena 77 cm i 66 cm. pomocy !

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
chciuałem się spytac czy antena długości 66 cm lub 77 cm była by dobra do samochodu dostawczego ? czy wogóle wystarczy na trasę ? prosze o pomoc. właściwie to chodzi mi o 66 cm czy ona jest dobra czy nie ?
  
 
Cytat:
2006-03-28 14:37:26, Marcinozo123 pisze:
witam chciuałem się spytac czy antena długości 66 cm lub 77 cm była by dobra do samochodu dostawczego ? czy wogóle wystarczy na trasę ? prosze o pomoc. właściwie to chodzi mi o 66 cm czy ona jest dobra czy nie ?



Kolego,czy masz zamiar zamontować antenę po to aby moc prowadzić rozmowy na CB,czy może chcesz przystroić samochód?
Bo jeśli chodzi o nawiązywanie łączności to ideałem byłaby antena o długości równej długości fali,czyli w naszym przypadku ok.11m.Niestety takiej anteny nawet na bazie nikt nie odważy sie postawić,dlatego stosuje się anteny skrócone typu 1/4;1/2;5/8, czy jeszcze inne.Skrót najczęsciej polega na wmontowaniu cewki przy podstawie lub w połowie anteny.W zależności od ilości zwojów anteny takie mają różne dług.mechaniczne,stąd 66cm,125cm lub dłuższe.Analizując charakterystyki promieniowania takich anten wydaje się,że ze względu na wysokość zamocowania/wysokość samochodu/najlepiej spisują się w samochodach ant.1/2 fali,ale czytając posty na forach raczej nie cieszą się one popularnością.dług.takiej anteny/Indiana/ to 125cm. 73
  
 
AHA

No ja mam samochód dostawczy i mam zamiar kupic CB MIDLAND 1001z. i się pytam czy jak bym kupił ten zestaw z anteną 66 cm to czy by wystarczyło żeby sie przez to CB dogadac z kimś.

Poprostu odpowiedzcie mi czy tyo by wystarczyło ??
  
 
Cytat:
2006-03-28 14:37:26, Marcinozo123 pisze:
witam chciuałem się spytac czy antena długości 66 cm lub 77 cm była by dobra do samochodu dostawczego ? czy wogóle wystarczy na trasę ? prosze o pomoc. właściwie to chodzi mi o 66 cm czy ona jest dobra czy nie ?


Oczywiście,że wystarczy.Osobiście posiadam Lemma AT 900 jest on nie dłuższy niż 80 cm i nawiązuję łączność na odl.6-8km.Odbiór oczywiście jest lepszy.Antena jest zamontowana na tylnych drzwiach.Auto trzydrzwiowe.Osobiście uważam,że nawiązywanie łączności będąc w ruchu na odległość 3-5km jest zupełnie wystarczające.Kiedy słychać dalsze stacje powstaje bełkot w którym trudno wyłowić interesujące info,np....mobilki jak dojechać na ulicę...
  
 
marcino - kup normalna dobra anytenkę o dł. 120/150cm i masz spokój !!!
napisz, jak chcesz ją zamontować i co to za fura ---> coś poradzimy !!!
73 !!!
  
 
do CEZARA.

wiem ale wydałem dużo kasy na radio i narazie poprostu niemam na dobrą antene dlatego chce taką.
  
 
Powiedz jaką konkretnie antenę chcesz kupić. Magnes czy na stałe? 66cm - to mi pasuje do Midlanda 18-244...
  
 
no ja chce kupic antene 18-244 na magnes to jest i chce ją do midlanda 1001z. moze byc do samochodu dostawczego ??
  
 
Tego się obawiałem. Ta antena to moim zdaniem wyrzucone pieniądze. Piszesz, że nie masz kasy na lepszą, ale ja wyznaję zasadę, że nie stać mnie na kupowanie badziewia. Teraz wydasz te 40-50 zł na tą antenę, a co potem? Będziesz chciał ją za jakiś czas zmienić i zapłacisz i za tą i za następną. Lepiej trochę poczekać i kupić choćby Hustlera za jakieś 80-90 zł - z tej anteny przynajmniej będziesz zadowolony.
Ta antena wystarczy do nawiązania łączności, jeśli nie liczysz na wiele to możesz na to iść, ale z krókiego doswiadczenia wiem, że za jakiś czas będziesz chciał ją zmienić...
  
 
wiem wiem

to jest moje pierwsze CB i poprostu chciałem zobaczyc jak to bedzie potrzebne mi jest poto żeby sie dogadac w trasie i żeby szumów za dużo nie było. później napewno zmienie. a co sądzisz o tym MIDLANDZIE 1001z ??
  
 
O tym konkretnie Midlandzie nie mam zdania. Nie miałem okazji zobaczyć jak działa, dlatego obiektywnie się nie wypowiem.