Swistaki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam dopiero zaczynam przygode z cb i teraz jestem na etapie wyboru antenki ale jak wszyscy wjedza wybor jest b ciezki. generalnie sie wacham pomiedzy hustlerem , sirio ml145 (to na magnesik) a alaska na uchwyt przy klapie.Zasiegi sa podobno dobre ale niewiem ktora najmniej slychac-bo podobno hustler swiszczy-(opinja z jakiegos forum) Pytanko do posiadaczy tych antenek jak to naprawde jest a jezeli tak czy wkuza . Pozdrawiam i szerokosci
  
 
Mam NEW ALASKA na orginalnym dzwonku i nic nie świszczy.
POLECAM.
  
 
mam hustlera i faktcznie troche swiszczy... ale wystarczy ze masz lepsze wygluszenie samochodu niz w maluchu i bedzie to zauwazalne delikatnie w nocy... lub ewentualnie jak za oknem bedzie taka gesta mgla
  
 
czyli rozumie że że da się z tym żyć i nie psuje to przyjemnosci z użytkowania radia A czy tą alaske montuje się na stałe czy da się ją tak zamontować na tym dzwonku żeby ją można było zdejmować?(bo cenowo niewielka różnica a poco ma trochę świszczeć jak może wogóle
  
 
jakiej anteny nie kupisz to i tak w krótkim czasie wymienisz ją na lepszą
też na początku nastawiłem sie na krótką antenę tzn 1 metr
teraz już mam 1,5 metra i jest nie porównywalnie lepiej
kup hastlera a potem kup sobie ml 145 (sirio lub president)
albo kup sobie odrazu ml 145 lub new alaske
takie moje zdanie
pozdro
  
 
New Alaske mozesz zamontowac w dachu i bedziesz sobie odkrecal i zabieral... dzownek jesli masz mozliwosc zamontowania dzwonka poziomo to alaske tez wykrecisz i zabierzesz.
Jesli dzwonek chcesz np pionowa zamontowac to niestety alaska nie ma regulacji kata zeby ja postawic do pionu

[ wiadomość edytowana przez: szopenradom dnia 2006-02-25 16:29:51 ]
  
 
Albo Alaskę na magnes weź sobie przyczep.
Apropo mi alaska na magnesie lekko świszczy.
  
 
a jakiej średnicy magnes ewentualnie zamontować pod tą alaske ? i jaką prędkość to wytrzyma? i czy jest różnica pomiędzy antenka z orginalnym magnesem a taką do której ten magnes dokupimy-chodzi mi o jakość trzymania
  
 
Cytat:
2006-02-25 07:46:30, aprzem pisze:
a jakiej średnicy magnes ewentualnie zamontować pod tą alaske ? i jaką prędkość to wytrzyma? i czy jest różnica pomiędzy antenka z orginalnym magnesem a taką do której ten magnes dokupimy-chodzi mi o jakość trzymania



Magnes ma średnicy 125 mm firmy cte. Nie mam porownania z innymi magnesami bo innych nie używałem. Ja za szybko nie jeżdzę więć do 130 - 140 mi wytrzymał bez problemu.
  
 
Odwiedziłem dziś sklep i koleś równiez ja wy wszyscy polecił mi alaske na dzwonku przy klapie albo sirio super carbonium równie na klapę . Gdy zapytałem o magnes do tych antenek przy alasce powiedział "a i owszem dobry wybór" natomiast montował dziś sirio sup carb na magnesie (klient się uwzioł) i podobno były problemy ze strojeniem . Myśle jeszcze nad jedną sprawą : pusty dzwonek na klapie bagażnika i tak zdradza "panom lepkie rączki" ze w środku jest radio więc chyba będę bardziej przychylny do jakiejs magnesówki którą sru w kufer i niema sladu Chyba wybiore którąś z tych dwóch: president ml-145 lub sirio ml- 145. Z checią przyjmę wasze sugestie i w wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi pozdro
  
 
Z tego co czytalem na tym forum to napisza wszyscy, ze sirio ma parametry i osiagi presidenta... tylko jest tansza
  
 
Cytat:
2006-02-25 19:48:10, aprzem pisze:

Gdy zapytałem o magnes do tych antenek przy alasce powiedział "a i owszem dobry wybór" natomiast montował dziś sirio sup carb na magnesie (klient się uwzioł) i podobno były problemy ze strojeniem .



A ja na alasce swr mialem 1.2 jak kupowalem.
Teraz mi skoczył do 2 po tym jak kabel 2 m zastapilem 7 metrowym. Narazie nie mam czasu się za to wziąść i tak sobie jeżdze.
  
 
Jeszcze sie niemogę zdecydować ponieważ teorie o niezawodności sirio ml 145 obalił mi jeden sprzedawca -twierdzi ze lipa. Mozecie mi powiedzieć jaka jest roznica pomiedzy alaska a presidentem MS 145??? bo ja róznice widze tylko w cenie.
Ps planuje którąś z tych dwóch postawić na magnesie - może wiecie jak to sie zestroi
Pozdrawiam i szerokości
  
 
zastanów sie czy magnes czy dzwonek
ja zaczynałem na magnesie i przekonałem sie tej zimy jakie są mankamenty
po pierwsze jak przyszroni lub przymrozi dach -to jak go odmrozisz i wyczyścisz bo przecież nie skrobaczką do szyb?
może nie dokładnie czyściłem dach ale pojawiają sie rysy od magnesu (a starałem sie prawidłowo kłaśc antenę)
i to były dwie podstawowe sprawy które nakłoniły mnie na zmiane anteny z wilsona na sirio super carbonium
jestem w pełni zadowolony
a co do "szybkie ręce" to dzwonek albo ucho mocujące antenę wcale nie rzuca się w oczy
a pod sklepem czy gdzieś indziej i tak musisz zdjąc magnes - i zawsze możesz zostac zauważony
pozdro...
  
 
Dzwonek ma tę przewagę nad magnesem, że nie musisz się męczyć z kablem co przy 1,5 metrowej antenie stanowi mały problem. Odkręcasz antenę i do auta.
A z tym skrobaniem dachu to przerąbane jak oblodzi. Musiałem kłaść szmatę na dach i przyciskać czymś jak miałem auto na dworze w zimie.
Bierz dzwonek - dla mnie o wiele lepszy.
  
 
Każdy coś pisze o swoich spostrzeżeniach, więc i Ja napiszę co o tym myślę.
A więc:

1.
Cytat:
2006-03-01 12:06:09, superkto pisze:
Dzwonek ma tę przewagę nad magnesem, że nie musisz się męczyć z kablem co przy 1,5 metrowej antenie stanowi mały problem.


Problem znika jak sobie przeciągniesz kabelek przez cały samochód do bagażnika i wychodzi sobuie przez tylną klapę na dach. Czynności przy zdejmowaniu magnesówi wykonujesz mniej niż przy dzwonku. A z kablem mocować się wcale nie trzeba. W tym wypadku przewagi nie widzę.

2.
Cytat:
2006-03-01 12:06:09, crafenberg pisze:
może nie dokładnie czyściłem dach ale pojawiają sie rysy od magnesu (a starałem sie prawidłowo kłaśc antenę)


Rysy na dachu - no cóż. Po pierwsze należy zakupić podstawę magnetyczną z podkładką gumową, a nie plastikiem, po drugie przed założeniem antenki nalęży starnnie wyczyścić magnes bo czepiają się do niego jakieś syfy i opiłki metalu. Z tego co czytałem na forum niektórzy praktykują naklejanie foli na dachu.

3. Dzwonek paskudnie wygląda na krawędzi samochodu.

4. Z czasem dzwonek śniedzieje a później koroduje.

5. To prawda problemjest w zimie, ale można sobie z tym poradzić - Ja parkuje w garażu. , ewentualnie zmiotka, odmrażacz, ściereczka.

6. Alternatywa dla magnesu - dziurka w dachu jeśli ktoś sobie może na to pozwolić. Według mnie dzwonek odpada.

Pozdrawiam.
Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę


  
 
Taki uchwyt chyba wcale nie jest taki szpetnyuchwyt a z tym skrobaniem dachu to macie absolutną rację ja przez kilka lub nawet kilkanaście dni w tą zimę nie widziałem lakieru na dachu - stoi pod chmurką- nie mówiąc ze codzien rano jest oszroniony
Pozdrawiam
  
 
Decyzja należy do Ciebie.
Każdy wyraża swoją "rację".
  
 
Niestety u mnie magnes jest problemem z 1,5 metrową anteną bo mam mały bagażnik i nie chcę zginać anteny za każdym razem jak ją wkładam do bagażnika. I na dodatek jestem ograniczony kablem, z którym trzeba się czasami pomotać przy gabarytach mojego auta. Muszę ją mieć w kabinie z tyłu żeby "wygodnie sobie odpoczywała".
A w zimie to dzwonek jest o wiele lepszy od anteny. Żadnego skrobania, odmrażaczy itp. Odkręcasz zaślepkę i przykręcasz antenkę i w drogę.
Więc polecam dzwonek.
  
 
W małym aucie długa antena rzeczywiście jest problemem. W fiacie SC też z tym miałem problem, ale teraz już nie.