[OGÓLNE] Sonda lambda - jak podłączyć (kolory kabelków)?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Kupiłem nową sonde 4ro przewodową ale mam problem z jej podlączeniem. Poprzedni właściciel zmiażdżył kostke (zdolny musiał być). O ile od strony samochodu jest w porządku tak od strony sondy przewody wiszzą luźno. Niestety kolory przewodów od strony samochodu nie pokrywają sie z kolorami przewodów sondy i nie wiem jak to podlączyc by było dobrze. Może ktoś ma z tym jakies doświadczenie (ewentualnie schemat) i wie jaki kolor przewodów wychodzących z sondy powinnien być podłączony do jakiego koloru w instalacji. Gdyby kostak byla dobra to podłaczyłbym w te same miejsca a tak nie mam pojecia jak to podpiać a nie chce czegos spalić...


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-01-09 20:27:31 ]
[ powód edycji: dostosowanie tematu do nowego regulaminu ]
  
 
Nie wiem czy na sto procent tak ale z tego co pamietam to chyba :
czarno czerwony - bialy
braz - bialy
to bylo zasilanie grzalki.
niebiesko bialy - szary
czarny - braz
przynajmniej tak ja mialem u siebie nie wiem czy w mkIV tez sa takie kolorki.
  
 
No własnie takie kolory mam... tzn prawie bo ostatnia pozycja odwrotnie tzn czarny jest od sondy


[ wiadomość edytowana przez: EZG-62GP dnia 2005-11-11 23:14:39 ]
  
 
Podlaczylem sonde i dziwia mnie troche odczyty.. jak wepne voltomierz miedzy bialoniebieski a mase to pokazuje ~3,5V Jak włacze na gaz to napięcie spada do 0,25V Czy ja cos pomieszalem czy cos mam uwalone w aucie?
  
 
Witam postanowiłem kontynuwać te temat.Otóż po stronie komputera mam takie kolory czarno-czerwony ( jest to masa bo sprawdzalem) biało-niebieski no i 2 braząwe po stronie sondy wiadomo 2 białe szary i czarny.Moje pytanie następujące jak to wszystko podłączyć które do których? Robiłem różne kombinacje z których najbardziej sensowna wydała mi się ta :
czarno-czerwony - szary
biało-niebieski - czarny
brąz - biały
brąz - biały
jednakże po wpięciu miernika sie w przewody w sondzie (czarny i szary) miałem napięcie 12V
Aha i jeszcze jedno czy przy tylu próbach i kombinacjach podłaczeń (nieodpowidnie podłączenie sondy) mogłem coś spalić?
Sonda powinna być dobra bo ma miesiąc i jest boschowska z tym że auto pali 12l na 100 1.4i 1991
  
 
Nikt nie wiedział albo nikt nie napisał ale już wiem i może to komuś pomoże:
biało niebieski - czarny
czarno czerowny - biały
brąz - biały
brąz - szary