[Bart128] fiaty Barta z Krakowa :) - Strona 17

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ale czas leci! Tak niedawno kolega za grubą kasę sprowadził Regatę 100s i szalał po Krakowie. A teraz to już klasyk.
  
 
Sezon rozpoczety,amelinium zalozone .



  
 
Zaczalem dlubac przy dieslu, jest pare rzeczy do zrobienia, liste otwiera nowa chlodnica dedykowana do diesla, jezdzilem rok na chlodnicy z 1.6 benzyny, ale jest 30% mniejsza niz wlasciwa.

Do zrobienia przednie hamulce{ tarcze klocki}, czujnik cisnienia oliwy do wskaznika{urwany kabelek}, fotel kierowcy{ jakas 100 kilowa dupa go zlamala} i alternator{ laduje tylko 13,6}



  
 
Pare zdjec sprzegielek klowych na polosiach i mostu z y10 4WD:





  
 
Wal rozebrany, szpeje wypiaskowane,




Ladne foto strzelili temu misiu na podziemnym w galerii:


  
 
odnawiania ciag dalszy:






dodatkowe uszczelnienie lozysk podpor walu napedowego, 4 simeringi 36x52x7



  
 
Widzę przygotowania do Dakaru
  
 
Nie trzeba Dakaru, wystarczy na pelnej bombie walnac oslona podpor walu w jakis kamor wielki i oslona wyglada tak jak na foto ponizej, pogieta, przekoszona itp. O ile taka oslone sie poprostu zdejmie i wyklepie, to przy takim odksztalceniu urywaja sie podpory walu ktore sa dosc drogie, wal sie moze zalkinowac itp, mozna do domu juz na kolach nie wrocic Ja juz pare razy walnalem ta oslona tak, ze mnie zeby zabolaly, ale jeszcze mi sie nie udalo tego przekosic jak na foto czy nawet zagiac, nie wiem co gosc robil ta panda , ale widac da sie to wole sobie to wzmocnic troche. Plus dwa kilo plaskownikow 3mm.



Tak przy okazji, to ta oslona pojawila sie dopiero po kilku latach w wersji 4x4, pierwsze pandy 4x4 chyba do polowy 86 roku nie mialy wogole polaczonych plyta dwoch podpor walu tylko pojedyncze "mostki" pod podporami przykrecone do podlogi, to dopiero latwo uszkodzic!












[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2013-06-25 07:50:01 ]
  
 
no ładnie to wygląda...
  
 
trez czarnuchu odezwałbyś sie czasem
  
 
Bart masz jakieś wymiary/numery uszczelnień dyfra ?
  
 
nie bylo wycieku z glowki dyfra to nie ruszalem, a na polosiach wersja ze sprzeglami klowymi ma chyba inne uszczelniacze, niz wersja bez, tzn most z y10 4wd ma uszczelnienia w postaci simeringow a z pandy chyba oring gumowy, jak np argenta czy 132, chyba.
  
 
Rocznikowo ten sam rok produkcji, ale widac te 20 lat roznicy "mysli technicznej", 2 generacje roznicy to jak wnuk i dziadek, przy czym w tym przypadku i doslownie i w przenosni, bo 125p nalezal do mojego dziadka a teraz upala go moj kuzyn.


  
 
Bart, zrobilbys fotke z bliska relingow? ciekawi mnie jak dokladnie je zamontowales
  
 
Relingi sa przykrecone do dachu na osmiu srubkach M6, przez dach, tak jak w uno czy pandach do 86.

Kolekcja gratow wzbogacila sie o pandabelle z hiszpanskim temperamentem. Przechodzi kuracje rewitalizacyjna i przywracajaca misiowaty wyglad, na wiosne bedzie wrzucanie innego silnika, gratow z y10 4WD i ogolnie przerabianie na 4x4.





















[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2013-12-17 08:32:59 ]
  
 
Widzę że większe koła faktycznie robią robotę.

Ja bym bocznych listew nie zakładał.
  
 

Yeahbunny imageshack, jak sie klika na fote to wywala errora zamiast powiekszenia zdjecia




Mnie sie podobaja listwy plastikowe, z tym ze z czerwonej pandy srednio pasuje tylna listwa bo jest inna wytloczka blotnika do 86 a z marbelli sa okropne, zakrywaja najfajniejszy "motyw" pandy do 86 czyli ryflowane blachy, ale po potraktowaniu szlifiera cos sie da z tych listew zrobic. Auto bedzie do polowy od dolu malowane ciemno-szara farba poliuretanowa jak pandy do 86.


kolo ma 62cm, seryjne w 4x4 ma 56cm srednicy, miesci sie i masz 3cm wiekszy przeswit, u Ciebie te 3cm nie maja raczej znaczenia przy lifcie 10cm









[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2013-12-17 08:46:38 ]

[ wiadomość edytowana przez: Bart128 dnia 2013-12-17 08:51:32 ]
  
 
kiedy najfajniejsza robotę optycznie robi ten szeroki trapez z ryflem poniżej, z listwami się to traci
  
 
Przymierzylem w koncu wszystkie cztery kola 62cm{165-14}

  
 
Bart128
Załapałeś się swoimi Pando/Marabellami w artykuł na złomnik.pl
K L I K
Któraś tam n-ta fotka od góry