Wzmacniacz antenowy... - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
www.wizfon.pl zobacz tam prowadza sprzedaz wzmacniaczy,anten,glosnikow i innych dupereli samochodowych
  
 
tak jak jak kolega pisał, kabel w kombi pęka na przejściu z budy na klape. Pekają równiez inne kable które tam sa przeprowadzone.
Kabel antenowy można zmienić, jest na złączce. Złącze jest w miejscu gdzie są żarówki (trzeba tam poszukac, nie zawsze go widać). Najlepiej przełozyć same końcówki ze starego kabla.
Od roku modelowego 96 opel zastosował anteny na dachu jako środek zaradczy na pękające kable i ogólnie kiepski zasięg poprzedniego rozwiązania. Jak ktos ma starszą ome i ma bat na dachu, to znaczy że omka już była w serwisie na poprawce
W Tis jest opis co i jak należy zrobic żeby poprawnie założyć bat na dachu.
  
 
A gdzie szukać ten Tis? sorki za pytanie ale jestem tu nowy
  
 
Twister31
na ftp ale musisz poczekać

czacha

ja mieszkam w lesie i radio mi super odbiera bez bata
  
 
mi radio ściagło nawet gdy było niepodłonczone. Nadajnik był Blisko.
Oprócz tego samo radyjko ma duzo do powiedzenia co do jakości odbioru
  
 
alescie sie uczepili kabla... byl przerwany ale jest juz dawno naprawiony ....

  
 
Ja się podłączę bo mam problem tego typu: najpierw było ok. Potem przy włączaniu ogrzewania tylnej szyby radio szumiało tak że nie dało się go słuchać- teraz jak na postoju ( bez włączonego silnika) włączę radio to nawet gra- natomiast po odpaleniu szumi jakby traciło fale w sumie da się słuchać ale co chwile trzeszczy. Jak włączę ogrzewanie to jest oczywiście kicha również. I pytanie - czy to padł wzmacniacz antenowy???? Dodam że antenę mam w tylnej szybie. Bo na kabel to nie wygląda.
  
 
tak wzmacniacz
  
 
Dzięki SENATOR za szybką odpowiedź -w takim razie już szukam na allegro tego ustrojstwa
  
 
witam

gdzie znajdę się wzmacniacz antenowy w "B" kombi 1998r (antena dachowa) ? zdiołem górną listwe przy klapie tam gdzie jest swiateło górne by się dostać do anteny - widzę antene i kabel idący do przodu auta pod sufitem ale ni hu hu wzmacniacza.

???
  
 
Wzmacniacz jest w tym ustrojstwie na dachu, do którego wkręcasz bat.
  
 
Cytat:
2011-10-25 22:20:33, sewcio pisze:
Wzmacniacz jest w tym ustrojstwie na dachu, do którego wkręcasz bat.




hm... to coś dalej jest nie tak. Na myjce urwało mi antene. Swego swego czasu zakupiłe u mariosa oryginał. Przysłał mi cały komplet bat z wzmacniaczem i kabel z dwóch stron z gniazdami oblepiony gąbką. Teraz śmigam na zamienniku ale strasznie szumi a nie zmieniam tylko dlatego że nie bardzo widzę do czego podłączyć ten kabel z wtyczkami od mariosa a nie chciał bym go ciąć. Jest coś pomiędzy radiem a anteną do czego się wkręca przewód antenowy??? bo obie koncówki są zakręcane jedna strona na wzmacniacz przy antenie a druga koncówka ??? bo jak miał bym ją pociągnąć do samego radia w lini prostej to nie sięgnie chyba że marios dał mi od sedana. Mój kabel znika z lewej strony przy ostatnim słupku i dalej cholera wie gdzie leci. Macałem w wnękach coś do czego można by wkęcić i odginałem podsufitówkę ale nic tam nie widze.
  
 
wiem !

w moim td kabel wkręcany jest przy antenie i leci do lewego słupka w dół otwiera się klapkę lewej lampy w bagażniku i sięgając do góry macamy drugi koniec kabla który łączony jest na zasadzie wtyk gniazdo - zatrzask ot cała filozofia. To tak mówię jak by ktoś miał zamontowaną antenę zamiennik z pociętym oryginalnym kablem a miał ochotę zamontować jednak fabryczną antenę na której radio odbiera o wiele lepiej - nie szumi