Jak poprowadzić kable???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!
Pytanie moje może wydawać się śmiesznym, ale nie uważam się za totalnego laika, a do specjalisty mi daleeeeko i ta jedna rzecz nie pozwala mi póki co poprowadzić instalacji... System jaki ma zagrać jest rozwiązaniem tanim, a (podobno) sprawdzonym, czyli BlaupunktGTA4100B + Magnat XPress1210 + odseparowany zestaw MacAudio 165mm plus tweeter.... Wszystko w Astrze F i wszystko fajnie, gdyby nie ta wątpliwość: czy długość przewodów głośnikowych pomiędzy stronami może się różnić??? Tzn z tego co wiem to zasilanie, sygnał i przewody głośnikowe powinny przebiegać osobno (u mnie prąd lewą stroną z wiązką główną, RCA środkiem, a przewody głośnikowe prawą) i tak też planuję zrobić, tyle że przewód do głośnika prawego od wzmacniacza (wzmacniacz w bagażniku) puszczony prawym progiem do prawych drzwi będzie znacznie krótszy niż przewód głośnika lewego prowadzony również prawym progiem a dalej przez deskę rozdzielczą do lewych drzwi. Czy nie wpłynie to na działanie instalacji? Jeśli tak, to jaka jest Wasza propozycja położenia kabli? Pomóżcie, bo sprzęt leży, a w autku cisza!!!!!!!!
  
 
zrob tak jak piszesz. Nie powinno byc raczej jakis niepokojacych objawow.
  
 
aha i jeszcze jedno....

Wiem, że kable rzecz ważna... Ale racjonalne rozumowanie skłoniło mnie do przemyślenia tej sprawy. Chodzi o to, czy faktycznie warto inwestować w "super przewody" za 150pln do głośnika za 300pln? Konkretnie mam na myśli to, że chinch'e, które dają sygnał na przód mam w miarę (chyba) dobre, marki Dietz, ale drugi kanał (subwoofer) będzie grał na taniźnie Boschmann'a za 30pln. Czy usłyszę różnicę przy sprzęcie, który wymieniłem w pierwszym pytaniu, wymieniając kabel RCA na coś droższego i bardziej markowego??
  
 
Daj przewody równej długości a nadmiaru jednego z przewodów nie zwijaj w kłebek tylko porozkładaj go np pod tylna kanapą.