Legenda motoryzacji kończy służbę w policji

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
"Dziennik": Po 30 latach polonez kończy służbę w polskiej policji (wcześniej milicji). Jednak ich wycofanie to nie wynik chęci modernizacji polskich służb mundurowych. Po prostu kolejne remonty polonezów są nieopłacalne.

Czytaj całość >>>

  
 
Kolejny głąb dla którego drogie naprawy są bardziej opłacalne od tanich.
  
 
Nie sądze aby komendant na jakiejś pipidówie chciał skasować samochód przy jakiś drobnych awariach. Przysłowiowy "Pan Henio" za drobną przysługę pewnie wykona naprawę za 100 zł

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
co racja to racja !!!
kije są jednorazowego użycia - po konkretnej awari wyrzuca się całość !!!
i brak kosztów remontowych w księgowości !!!
a zakup nowych idzie z innej puli hehehe !!!
  
 
Tu chyba nie do końca chodzi o to, czy naprawiać jest tanio czy drogo, ale też i o to, żeby takie auto było non-stop sprawne, tak jak każde inne auto do pracy. Co z tego, że może i naprawy są tanie, jeśli auto musi mieć przestoje.

Oczywiście decyzji nie popieram, bo faktycznie jest krzywdząca w przypadku powiedzmy 5-10% egzemplarzy, które jeszcze trzymają się kupy i jak najbardziej mogłyby być jeszcze eksploatowane przez kilka lat.
  
 
Dokladnie. Wiadomo ze park maszynowy sluzacy do realizacji glownych zadan policji musi byc niezawodny i nowoczesny - tu oczywiscie zmiany sa potrzebne i uzasadnione, ale sa tez takie "rejony" pracy gdzie polonez (a w koncu zostaly juz chyba tylko w miare nowe plusy) jest pojazdem wystarczajacym i moze jeszcze pare lat posluzyc. Ale tak jak napisal Mak - to jest margies.
  
 
wiadomosc z 04.02.09 od 22:45 - wedlug dziennikarzyny - polonezem wstyd jezdzic
  
 
Ja wszystko rozumiem tylko niech oni nie ściemniają, że odstawienie Polonezów im oszczędności przyniesie. No chyba że po prostu wszystkie te patrole od tej pory będą na piechotę latać.

A nie będę tego oglądał. I tak media wywołują u mnie odruch wymiotny. Nie będę nerwów sobie jakimś idiotą dodatkowo psuł.

[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2009-02-05 00:02:22 ]
  
 
Dziś rano słyszałem że remont poloneza to koszt ok 3000 czyli tyle ile jest wart. koniec cyctatu. Nie powiedzieli jaki remont

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
3000? Za co? Chyba za kapitalkę? Czy tylko ja mam takie wrażenie, że żyjemy w kraju głupoli?
  
 
Grzesiu policz czesci, robocizne i ciekawe ile za te 3000 da sie zrobic...
  
 
Części do całkowitej wymiany wszystkich hamulców kosztowały mnie ok. 550zł Jak się ostatnio dowiadywałem to remont silnika miałby kosztować ok 2400zł, ale przecież silnika się nie remontuje w aucie na policji.
Ale nie dawajmy się wkręcić. Cała ta akcja oparta jest na wtłoczonym skutecznie ludziom przekonaniu, że auto się opłaca remontować tylko wtedy kiedy koszt remontu jest mniejszy niż jego wartość przy sprzedaży. A przecież suma przy sprzedaży ma się nijak do wartości użytkowej samochodu. 13 - letni Range Rover jest autem wielkokrotnie lepszym i bardziej przydatnym niż Honda CRV sąsiada, ale to ona jest droższa. (Tak z 10 razy).
  
 
Grzechu, przestań w końcu z udowadanianiem wyższości poloneza nad całym motoryzacyjnym światem Policja (przynajmniej u nas) nie serwisuje samochodów u pana czesia w garażu, tylko swoich warsztatach albo na zewnątrz, gdzie stawki za robociznę są standardowe. W "normalnym" warsztacie (przynajmniej w Bydzi) nie rozróżniają naprawy poldka od naprawy innych aut (stawka jest jedna), więc częstsze naprawy poldka (nawet drobne) wychodzą drożej niż przy użytkowaniu aut zachodnich, które na codzień psują się mniej. Polonezy policyjne w mojej okolicy o ile się zdarzają, to widać że dożywają już ostatnich swych dni.
  
 
Wiesz co nie znoszę tej demagogii. W którym miejscu napisałem, że uważam iż Polonez jest najlepszym autem na świecie? Czy o wyższości jego nad wszystkimi innymi autami? No? Proszę o wskazanie miejsca bo mnie to zaczyna irytować.
  
 
W kazdym razie do Wiadomosci nie weszlo najwazniejsze nagranie z wczoraj wieczor:
Wywiad nt. Poloneza



Pozdrawiam
Adamus
  
 
Tak szybko wycofają tylko w dużych miastach, w małych miejscowościach będą jeszcze dłuuugo służyły. U mnie w JG nie widziałem jeszcze ani jednej nowej KIA, i chyba nieprędko zobaczę. Kombiaki, które wożą psy policyjne są w rewelacyjnym, jak na auta służbowe, stanie...
  
 
Witajcie zadko bardzo tu zagladam wogole na FSO-AK jaks kiedys sie zrazilem... ale dzis zajzalem

Grzech:
w pelni Cie popieram! nie wiem jak z awaryjnoscia polonezow.. bo nie mam bo nie przepadam za bardzo.. ale sadzac po tym ze sa zbudowane na podzespolach 125p no to nie wiem co tam sie w nich tak niby psuje, ja jezdze CODZIENNIE swoim 125p (do pracy od 3 lat i nigdy nie zdazylo sie zebym nie przyjechal do pracy) i poza bzdetami ktore trzeba zrobic jak klocki itp no to naprawde jak juz cos robie to tylko dla tego ze "a moze bedzie lepiej" albo zapobiegawczo (jak czyszczenie aparatu zaplonowego ktore zrobilem ostatnio, po 2 latach nie ruszania tam nic) w zasadzie trzeba tylko kontrolowac stan oleju bo u mnie cieknie ;P no i troche tam pewnie tez pali... a tak no to czasem sie zdarzy np wymiana skrzyni biegow ale skrzynie za 50zl mozna kupic, poco ja remontowac.. a wszystko to jest proste i tanie, to tylko lezy w kwestii samej instytucji, ja sobie nie wyobrazam remontu za 3tys, chyba bym za tyle zrobil mojego Fiata jak nowke (kompletny remont karoserii ktora niestety ma juz dziury, progow prawie niema, pasa tylnego, podloga dziurawa, ale glowne elementy sa w porzadku i jezdzi sie bez problemu)

jak dla mnie to jesli sie by chcialo to mozna wszystko, przeciez mozna zaproponowac wspolprace z jakims malym warsztatem, ktory robi tanio i dobrze, sam bym chetnie taki zaklad zalozyl jak bym mial gdzie, a chetnie bym mogl to robic w jakis garazach policyjnych ktorych z pewnoscia maja duzo w kazdym miescie i bez problemu mogl bym tam poprostu pracowac jako elektromechanik do spraw polonezow za powiedzmy 1500zl/miesiac np z kolega, a we 2 w zasadzie juz wszystko mozna zrobic, a nie to jako podwykonawca, jak zleca to sie naprawia tylko ze do tego trzeba miec juz warsztat...
wszystko to jest bardzo proste i logiczne jesli tylko w to nie wejdzie ta cala parszywa biurokracja, jakies powalone przepisy (najbardziej powalone sa te unijne, NIENAWIDZE UNII) ktore to narzucaja jakies przyglupowate obowiazki...

powiem tak.. szkoda Polonezow.. nie moge sobie tego wyobrazic jak to jest mozliwe w tym dziwnym kraju ze wlasne panstwowe firmy nie powpieraja innych polskich firm.. we wszystkich krajach wszelkie panstwowe firmy maja rodzime samochody a u nas szmelcwageny, jakies beznadziejne ople czy jakies kije obrzydliwe i tandetne no ale tak to u nas jest, najpierw zniszcza wszystkie najwazniejsze zaklady produkcyjne a potem kupuja od innych, jawne dzialanie na szkode panstwa, ale wiadomo z jakiego powodu, ktos na tym zarobil, bo dla mnie np zwalnianie z podatkow firmy zagraniczne u nas wchodzace to jest paranoja! przeciez oni niszcza nasze zaklady, przez to ze nie placac podatkow moga drastycznie obnizyc cene, oni powinni 2x tyle placic! nie wiem dla czego u nas w rzadzie jest taka milosc do obcych, ja tego nie rozumiem wogole, ja jestem polakiem i uwazam ze Polacy w swoim kraju powinni miec pierwszenstwo we wszystkim a nie jakies szwaby-nazisci czy inne czuby, a juz najgorsze ze wszystkiego to ta cala "łuńja ełropejska". Polska chyba nie potrafi istniec bez zniewolenia, najpierw mielismy gospodarke centralnie sterowana z Rosji, i ona nami rzadzila a teraz mamy to samo tylko z brukseli, albo jeszcze gorzej, bo rosja nie zamykala nam zakladow a unia tak, najnowoczesniejsza cukrownie w lubelszzczyznie - w lublinie chociazby, bo im konkurencja bylismy.... to jest chore... wszystko to przez korupcje i wladze ktore nie patrza na interes panstwa tylko wlasny.. to jest bardzo przykre
  
 
Gratulacje!
mam wrażenie a jeszcze trochę a może będziesz postulował aby Nyski wróciły na karetki, Berliety do komunikacji miesjskiej.
Nie gniewaj się ale Twoja wiedza na temat motoryzacji ogranicza się chyba do znajomości 125p i Poloneza. Powiedz proszę jakie wg Ciebie samochody bardziej by się nadały na Radiowozy, Jeżeli z produkcji krajowej to nie za bardzo widzę lepszego kandydata. Jeżeli zagraniczna produkcja to może by się znalazło kilka ciekawszych, choć niekoniecznie tańszych propozycji. Może czas się obudzić i zobaczyć, że od czasu wyprodukowania Poloneza minęło już trochę czasu i nie jest on wieczny. Dojeżdżanie do pracy to trochę inaczej niż codzienna praca gdzie od samochodu często zależy ludzkie życie. Daruj więc bajki o bezawaryjności i solidności Poloneza a przyjmij za fakt, że na wszystko przychodzi czas i należy zmienić na nowsze. To się nazywa postęp.
Oczywiście każdy kto tu zagląda ma trochę inny stosunek do Poloneza i chwała nam za to, ale nie każmy Policjantom jeżdzić archaicznymi pojazdami tylko dlatego, że mamy taki kaprys.
Kupmy i odrestaurujmy kilka Polonezów w wersji policyjnej i pogudżmy się z tym, że za kilka lat przyjdzie kolej na KIE
  
 
Cytat:
2009-02-14 14:37:09, benny_pl pisze:
Witajcie zadko bardzo tu zagladam wogole na FSO-AK jaks kiedys sie zrazilem... ale dzis zajzalem Grzech: w pelni Cie popieram! nie wiem jak z awaryjnoscia polonezow.. bo nie mam bo nie przepadam za bardzo.. ale sadzac po tym ze sa zbudowane na podzespolach 125p no to nie wiem co tam sie w nich tak niby psuje, ja jezdze CODZIENNIE swoim 125p (do pracy od 3 lat i nigdy nie zdazylo sie zebym nie przyjechal do pracy) i poza bzdetami ktore trzeba zrobic jak klocki itp no to naprawde jak juz cos robie to tylko dla tego ze "a moze bedzie lepiej" albo zapobiegawczo (jak czyszczenie aparatu zaplonowego ktore zrobilem ostatnio, po 2 latach nie ruszania tam nic) w zasadzie trzeba tylko kontrolowac stan oleju bo u mnie cieknie ;P no i troche tam pewnie tez pali... a tak no to czasem sie zdarzy np wymiana skrzyni biegow ale skrzynie za 50zl mozna kupic, poco ja remontowac..



jasne, za 50zl kupisz skrzyniektora okaze sie gorsza od tej ktora wyjales a za przekladke zaplacisz w najlepszym razie kilkaset zlotych brutto.

Cytat:
a wszystko to jest proste i tanie, to tylko lezy w kwestii samej instytucji, ja sobie nie wyobrazam remontu za 3tys, chyba bym za tyle zrobil mojego Fiata jak nowke (kompletny remont karoserii ktora niestety ma juz dziury, progow prawie niema, pasa tylnego, podloga dziurawa, ale glowne elementy sa w porzadku i jezdzi sie bez problemu)




swietne auto. a co do remontu za 3 tysiace - za tyle moze uda Ci sie auto polakierowac. Na wiecej bym w tych pieniadzach nie liczyl.

Cytat:
jak dla mnie to jesli sie by chcialo to mozna wszystko, przeciez mozna zaproponowac wspolprace z jakims malym warsztatem, ktory robi tanio i dobrze, sam bym chetnie taki zaklad zalozyl jak bym mial gdzie, a chetnie bym mogl to robic w jakis garazach policyjnych ktorych z pewnoscia maja duzo w kazdym miescie i bez problemu mogl bym tam poprostu pracowac jako elektromechanik do spraw polonezow za powiedzmy 1500zl/miesiac np z kolega, a we 2 w zasadzie juz wszystko mozna zrobic, a nie to jako podwykonawca, jak zleca to sie naprawia tylko ze do tego trzeba miec juz warsztat...



za 1500 miesiecznie - hmm...ciekawe czy przy takich zarobkach tez tak chetnie grzebalbys w tych poldkach wkladajac czesci ze szrotow..

Cytat:
wszystko to jest bardzo proste i logiczne jesli tylko w to nie wejdzie ta cala parszywa biurokracja, jakies powalone przepisy (najbardziej powalone sa te unijne, NIENAWIDZE UNII) ktore to narzucaja jakies przyglupowate obowiazki... powiem tak.. szkoda Polonezow.. nie moge sobie tego wyobrazic jak to jest mozliwe w tym dziwnym kraju ze wlasne panstwowe firmy nie powpieraja innych polskich firm.. we wszystkich krajach wszelkie panstwowe firmy maja rodzime samochody a u nas szmelcwageny, jakies beznadziejne ople czy jakies kije obrzydliwe i tandetne no ale tak to u nas jest, najpierw zniszcza wszystkie najwazniejsze zaklady produkcyjne a potem kupuja od innych, jawne dzialanie na szkode panstwa, ale wiadomo z jakiego powodu, ktos na tym zarobil, bo dla mnie np zwalnianie z podatkow firmy zagraniczne u nas wchodzace to jest paranoja! przeciez oni niszcza nasze zaklady, przez to ze nie placac podatkow moga drastycznie obnizyc cene, oni powinni 2x tyle placic! nie wiem dla czego u nas w rzadzie jest taka milosc do obcych, ja tego nie rozumiem wogole, ja jestem polakiem i uwazam ze Polacy w swoim kraju powinni miec pierwszenstwo we wszystkim a nie jakies szwaby-nazisci czy inne czuby, a juz najgorsze ze wszystkiego to ta cala "łuńja ełropejska". Polska chyba nie potrafi istniec bez zniewolenia, najpierw mielismy gospodarke centralnie sterowana z Rosji, i ona nami rzadzila a teraz mamy to samo tylko z brukseli, albo jeszcze gorzej, bo rosja nie zamykala nam zakladow a unia tak, najnowoczesniejsza cukrownie w lubelszzczyznie - w lublinie chociazby, bo im konkurencja bylismy.... to jest chore... wszystko to przez korupcje i wladze ktore nie patrza na interes panstwa tylko wlasny.. to jest bardzo przykre



tak, a wszytkiemu winien uklad, szara siatka, zydzi, cyklisci i unia.
  
 
Robi i inni to nie o to chodzi. Chodzi o to, że pozbywa się Polonezów w ramach oszczędności gotówki firma, która dopiero co utopiła 150 000 zł w kupnie bezzałogowego samolotu szpiegowskiego, (którego notabene nie ma jeszcze w produkcji,) a który miał kosztować 2 500 000zł. Całe to gadanie, że się pozbywają Polonezów bo to się nie opłaca finansowo jest zwyczajnie propagandą. Rząd postanowił sobie notowania podnieść, a media korzystają z każdej okazji żeby zrobic "sensację". W normalnych warunkach to stare nie nadające się do eksploatacji radiowozy się sprzedaje, a kupuje nowe i nie ma absolutnie żadnego powodu do trąbienia o tym w mediach bo o czym do licha w ogóle??

To mnie drażni - ta cała nagonka pod tytułem "pozbywamy się Polonezów bo teraz nadchodzi nowe lepsze". Zupełnie jakby oni w ogóle cokolwiek na lepsze zmieniali... Czy z powodu wymiany paru radiowozów na nowsze cała policja będzie inna? Taką zrobili kampanię jakby to było nie wiadomo co...

[ wiadomość edytowana przez: Grzech dnia 2009-02-15 19:23:55 ]