Nowe oczka Cossiego. - Strona 3.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a raczej wyscigu
  
 
No...no gitesik ...mnie to takie się ogromnie podobają ...a ile za cosik takiego trzeba sobie odżałować???
  
 
Nowe 2800 zł. Ceny są chore np. jedno oczko obojętnie które kosztuje 450 zł.


[ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2006-01-12 22:48:47 ]
  
 
Cytat:
2006-01-12 22:47:03, -OMEN- pisze:
Nowe 2800 zł. Ceny są chore np. jedno oczko obojętnie które kosztuje 450 zł. [ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2006-01-12 22:48:47 ]


mozna załatwić taniej
  
 
Cytat:
2006-01-12 22:47:03, -OMEN- pisze:
Nowe 2800 zł. Ceny są chore np. jedno oczko obojętnie które kosztuje 450 zł. [ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2006-01-12 22:48:47 ]


mozna załatwić taniej
  
 
extra kampki
i wtrace swoje pytanko a'propos :
czy u nas (w polsce) da sie kupic wrozsadnej cenie morette lub podrobki do MK7?
cos takiego :
Lampy
jescze jakby tak jak w tym zestawie zalaczone byly kierunki w zderzak to juz wogole bylo by super




[ wiadomość edytowana przez: BraincrusH dnia 2006-01-13 02:36:54 ]

[ wiadomość edytowana przez: BraincrusH dnia 2006-01-13 02:38:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: BraincrusH dnia 2006-01-13 02:38:49 ]
  
 
Cytat:
2006-01-13 02:33:52, BraincrusH pisze:
extra kampki i wtrace swoje pytanko a'propos : czy u nas (w polsce) da sie kupic wrozsadnej cenie morette lub podrobki do MK7? cos takiego : Lampy jescze jakby tak jak w tym zestawie zalaczone byly kierunki w zderzak to juz wogole bylo by super [ wiadomość edytowana przez: BraincrusH dnia 2006-01-13 02:36:54 ] [ wiadomość edytowana przez: BraincrusH dnia 2006-01-13 02:38:02 ] [ wiadomość edytowana przez: BraincrusH dnia 2006-01-13 02:38:49 ]

Magu miał ostatnio po chyba 700 czy 900 i jakiś jeszcze komplet niekompletny czy coś, zapytaj go. Widziałem także na allegro po 1100/kpl.
  
 
Cytat:
2005-12-16 19:33:43, -OMEN- pisze:
Azrael, a gdzie kupowałeś te lampy ?



W Anglii jak wszystko

Cytat:
Czy te nowe reflektory od świateł mijania pasują bez przeróbek do starych morettów ?



Ponoć da się je wpasować, coś tam trzeba przyciąć


Cytat:
I koniecznie napisz jaka jest różnica w oświetlaniu drogi pomiędzy tymi nowymi, a starymi.




PRZEPAŚĆ
  
 
Cytat:
mozna załatwić taniej


Możliwe, ja podałem ceny z tego sklepu. Tam właśnie pytałem co i po ile.
Morette

Cytat:
PRZEPAŚĆ


I tego właśnie się obawiam. Będe u siebie montował te stare modele, ciekawe jak będą świecić w porównaniu do oryginalnych lamp MK6.
Azrael jeśli to nie tajemnica to możesz napisać ile za te lampy zapłaciłeś Anglikom ? Ciekawe jak duża jest różnica w cenie tam, a u nas.
  
 
Cytat:
2006-01-13 20:01:32, -OMEN- pisze:
Azrael jeśli to nie tajemnica to możesz napisać ile za te lampy zapłaciłeś Anglikom ? Ciekawe jak duża jest różnica w cenie tam, a u nas.




311 funtów
  
 
No to wychodzi 1tyś. zł taniej, sporo.
  
 
odswierze troche kotlecika. z kolega azrelem juz rozmawialem i wiem skad je ma, ale pytanie do was koledzy ( i kolezanki ). marza mi sie takie wlasnie swiatelka do moich morettek ( te od mijania, zewnetrzne ) z przezroczystym szklem. firma morette na maile nie odpowiada. azrael stwierdzil, ze pewnie nie istnieja, bo od kilku lat wisza im spora kase, ale nie o to chodzi.

ci co maja moretki wiedza, ze idealnie i super nie swieca ( zwlaszcza jak szklo ma juz swoje lata ). wiem, ze pasuja od fiata 125p, ale dla mnie to rozwiazanie krotko terminowe.

czy ktos z was jest wstanie takie swiatelka do morett zalatwic? swiatla mijania z przezroczystym szklem ??

mowa o morette z cossa.

przeklejam foto z postu azraela, zeby nie szukac po watku





[ wiadomość edytowana przez: smallsize dnia 2011-02-03 21:46:22 ]
  
 
Rozumiem, że E36 cie nie interesuje, więc ja bym uderzył do firmy, która regneruje reflektory i przerabia na xenony, itp.

Podać wymiary reflektorów i zapytać czy by nie przerobili standardowych na takie jak chcesz.

Ja w swoim zostawiam oryginał, świecą świetnie.
  
 
Cytat:
2011-02-03 22:13:52, Tigerbart pisze:
Rozumiem, że E36 cie nie interesuje, więc ja bym uderzył do firmy, która regneruje reflektory i przerabia na xenony, itp. Podać wymiary reflektorów i zapytać czy by nie przerobili standardowych na takie jak chcesz. Ja w swoim zostawiam oryginał, świecą świetnie.



Albo podpasuj z E30 nie E36 .
Albo są gotowe zestawy xenonów z soczewkami na dane mocowanie żarówki. Wtedy tylko polerujesz szkło od środka, żeby światło z soczewki nie waliło gdzie popadnie.
Ewentualnie dajesz odbłyśniki do regeneracji - np. w Cieszynie koszt 100zł - i jakieś lepsze żarówki.

Daj sobie siana z przeźroczystym szkłem .
  
 
Cytat:
2011-02-03 22:13:52, Tigerbart pisze:
Rozumiem, że E36 cie nie interesuje, więc ja bym uderzył do firmy, która regneruje reflektory i przerabia na xenony, itp. Podać wymiary reflektorów i zapytać czy by nie przerobili standardowych na takie jak chcesz. Ja w swoim zostawiam oryginał, świecą świetnie.


Z tym że e36 to jeden z najgorszych pomysłów co do lamp, ponieważ w e36 szkła montowane są w kloszu, a tył w tyle lampy tzn szkło i odbłyśnik po wyjęciu z lampy bmw są całkowicie rozdzielne i nie mają ani uchwytów ani mocowań które trzymałyby je w kupie.

Dużo prościej brać całą lampę z e30/e34 o ile pasuje rozmiarowo. Oczywiście jeżeli gabaryty pasują można zaadaptować dowolną lampę, ale po co wydłużać sobie drogę i utrudniać zadanie.
  
 
Ja kiedyś rozmawiałem z jakąś firmą (nie pamiętam już niestety z jaką) w sprawie wymiany klosza reflektoru na gładki i wnętrza reflektoru na taki co pozwoli zamontować xenon. Pamiętam też, że było to możliwe, za 600-800zł ze wszystkim.
  
 
ja kupiłem do moretek takie i pasują ładnie. WESEM
  
 
Czyli te są gładkie, tak?


heh, a ja mam pytanie o te mniejsze.... ciekawe co tam pasuje.
  
 
Cytat:
2011-02-03 23:40:16, fryszard pisze:
ja kupiłem do moretek takie i pasują ładnie. WESEM



To i ja podepnę się pod temat, czy w moretkach do mkVII jest ten sam rozmiar? Bo widzę, że u kolegi jak dla mnie to superaśnie wyglądają i też bym się zaopatrzył w takowe "czyste" lampki, moja esina w trakcie swap-a stoi na warsztacie i nie mam nawet jak teraz podskoczyć i średnicy zmierzyć.
  
 
oryginalne reflektory mijania w morettach ( MKVII) maja srednice 144mm wiec raczej tej roznicy nie bedzie widac...