Jak wymienić gałkę biegów? [306]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

sreberko mi popękało i kaleczy dłonie. Kupiłem okazyjnie od P406 bo miało pasować. Ale nie daję rady zdjąć gałki !!! Pomocy , próbowałem na siłę do góry, próbowałem odkręcać, spojrzałem pod mieszek... wszystko na nic.

Wszelkie wskazówki mile widziane.

Pozdrawiam KaiM
  
 
przekrec o 1/4 i do gory
  
 
Cytat:
2005-12-05 23:27:59, adasco pisze:
przekrec o 1/4 i do gory



w lewo czy w prawo? próbowałem już kręcić w obie ale się w ogóle nie daje obracać. Czy podgrzanie np suszarką pomoże?
  
 
musi zejsc. Tam jest taki bagnetowy zaczep, jak w obiektywie fotoaparatu. Tyle, ze juz nie pamietam, w ktora strone krecic. Musisz pokonac taki lekki opor przekrecajac i potem juz lekko zejdzie do gory. Nie jest niczym przykrecona. Mowie o modelu mkII z 1998.
  
 
bardzo Ci dziękuję, spróbuję jeszcze raz i dam znać. Niestety dopiero w piątek będę przy moim HDI
  
 
rozczaruję Was - gałkę w 307 należy wykręcić w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara

wcześniej należałoby również uwolnić ramkę mieszka drążka zmiany biegów

dziś sam to przerabiałem, stąd wiem
  
 
mowimy o 306. i JESTEM pewien, ze tak sie demontuje, bo sciagalem do wymiany mieszka. Przekrecic o niepelny obrot, zwolnic zaczep i do gory. A w ktrora strone - to juz na czuja. I mowa o 306 po liftingu, wyprobowane na silniku 1,4 i 1,6. Nie sadze, zeby hdi mialo inny lewarek
  
 
nie ma znaczenia w którą stronę się kręci, trzeba poprostu obrócić o jakieś 45-50 stopni i mocno ciągnąć do góry a co do mieszka to należy go zsunąć z gałki w dół nie trzeba koniecznie wypinać całej ramki-ale można- gałki we wszystkich pugach ściąga się prawie tak samo jest to mocowanie na tak zwaną choinkę(taki kształt ma drążek zmiany biegów po zdjęciu gałki)
pozdro