Fotoradary - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tego bum nie robił bym omesią do tego mam coś większego
  
 
Ja bym przedzwonil po Sanipor lub inne sluzby porzadkowe.hihi Niech oczyszcza kubly,bo pelne...
  
 
Witam

Może dokładnie nie na temat, ale opowiastka jest powiązana z owym urządzeniem
Mianowicie chodzi o to, że ponad 1.5 miesiąca temu było pstryk 110/50 km/h.
Wszem chyba wiadomo cena takiej fotki to 500 zł + 10 pkt. Z uwagi, że jest dwóch właścicieli owego pojazdu, mieszkających w różnych województwach. Postanowiłem cierpliwie czekać i odwlec sprawę ile się da, by rozpatrzenie wykroczenia nastąpiło przez Sąd Grodzki. Z uwagi na jakie takie już doświadczenie w procedurze sądowej jak również parę pomysłów na wygranie sprawy Chciałem podjąć kolejne wyzwanie, na przetarcie nowego. Jednak nie było mi to dane
Wczoraj odwiedził mnie pan mundurowy (co prawda znajomy, ale bardziej on zna mnie niż ja jego ) i już na wstępie proponuje mi mandat 50 zł (słownie: pięćdziesiąt złotych) i 0 (słownie: zero) pkt. karnych . I co wy na to !? Jak to jest możliwe? Mniemam, że liczy na jakiś rewanż
Po 30 dniach od ujawnienia wykroczenia sprawa powinna trafić do SG. Wydawany jest w tym wypadku wyrok nakazowy. Ja się od niego oczywiście odwołuję i wyznaczany jest termin jawnej rozprawy. Tam właśnie chciałem „powalczyć”, a tu dupa zbita
Oczywiście przyjąłem mandacik, bo prawdą jest, że ekonomia przemawia do rozumu

Pozdrawiam i czekam na Wasze komentarze
  
 
Cytat:
2005-12-15 22:57:26, mayster pisze:
...I co wy na to !? Jak to jest możliwe?



mayster sam przecież sobie odpowiedziałeś

Cytat:
2005-12-15 22:57:26, mayster pisze:
...(co prawda znajomy, ale bardziej on zna mnie niż ja jego )...



przyznaj się co mu w przeszłości zrobiłeś
  
 
No jeśli chodzi o procedury to "znajomy" policjant chyba nie wie co robi bo albo zgodnie z taryfikatorem od do albo pouczenie i wyjaśnienia w przypadku fotek z fotoradarów. Myślę że jak któryś z przełozonych tego pana się o tym dowie a go nie lubi to postępowanko dyscyplinarne ma nie wyjęte. A szanowny obywatel dzięki uprzejmości tego jegomościa jest tylko do przodu. Ja na twoim miejscu sprawdziłbym jednak stan puktów. Sam sobie nie ufam.

Ps. Jeśli chcesz mieć miękkie serce musisz mieć twarą d..e
Pozdrawiam.
  
 
ZONK!
Jest nowy flesz (lub atrapa) w miejscowości Grabowiec - między Zduńską Wolą a Sieradzem.
  
 
W nowym "Auto Świat" na ten tydzień macie mapke z lokalizacja 600 miejsc gdzie stoja fotoradary. Są tez mapy objazdów wiecznie naprawianych dróg.
  
 
a taki se news wyczytalem:
Cytat:

Sieć fotoradarów "zapoluje" na kierowców
"Dziennik": Nadciągają ciężkie czasy dla kierowców. Unia Europejska przeznaczy na budowę u nas ultranowoczesnego systemu fotoradarowego aż 180 mln zł. Do tego Polska dorzuci rewolucyjne zmiany w prawie. W efekcie kary za przekraczanie prędkości staną się zmorą posiadaczy aut.
Projektowany system uderzy w posiadaczy samochodów nowymi urządzeniami - dziś jest ich 127, a będzie 200 oraz ponad tysiąc masztów, na których będą montowane - ale tym, co naprawdę zaboli, będzie tempo, w jakim zadziała system. Za pieniądze Unii powstanie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - fotoradary będą samodzielnie łączyć się z nim drogą radiową i przesyłać cyfrowe zdjęcia sfotografowanych samochodów - pisze dziennik.pl.

W centrum na podstawie numerów rejestracyjnych komputery zidentyfikują auto i jego właściciela, a potem wydrukują mandat i wyślą, tak jak wysyłane są np. bankowe wyciągi z kont. Od sfotografowania do znalezienia przez kierowcę mandatu w skrzynce pocztowej upłynie tylko kilka dni.
REKLAMA Czytaj dalej

Więcej w "Dzienniku".

W normalnych krajach buduje się drogi i stawia fotoradary w miejscach niebezpiecznych, w naszym wspaniałym kraju oddaje się 0,5km autostrady (zresztą za chwilę remontowanej) i wydaje się 180 mln na fotoradary.
  
 
to wszystko pikus
ja sie boje dnia w którym ww urzadzenia zaczna identyfikowac samochody i oceniac srednia predkosc z ktora pojazd poruszal sie pomiedzy punktem A i B

to bedzie dzien w ktorym skonczy sie normalna jazda samochodem
  
 
Cytat:
ja sie boje dnia w którym ww urzadzenia zaczna identyfikowac samochody i oceniac srednia predkosc z ktora pojazd poruszal sie pomiedzy punktem A i B

Mówisz o urządzeniu które testują w W-wie, masz rację to dopiero kicha.
  
 
życie w tym kraju przypomina zamordyzm jak na białorusi , kutafony na górze nie zdaja sobie sprawy z tego że te atrapy fotoradarów to jest większe zagrożenie jak jazda szybka i dynamiczna , mówie tak bo ostatnio jadąc na kudowe zdrój , jechaliśmy w ciągu ok 130 kmh i jeden z kierowców byl na tyle inteligentny że ze 130 zwolnił nagle do 60 bo sie wystraszył tego metalowego szajsu , koniec mógł byc tragiczny , ponad 10 samochodów paliło gumy hamulce i ogólnie wielkie zamieszanie

i tu pytanie... czy to ma być po to żeby było bezpieczniej skoro jest właśnie gorzej......
  
 
10000000000% racji Diro. W Polsce zawsze wszystko się robi od dupy strony likwiduje się objawy a nie przyczyny. A te ciecie z miejskiej to już mnie łajzy wku..... na maksa. Byłem świadkiem sytuacji, w której dzieciak w ramach zabawy wdrapywał się na latarnię osiedlową a obok "karki" waliły browary. Jak myślicie do kogo się przyczepili - oczywiście małolata na siłę zaczeli zdzierać z latarnii. Nie wytrzymałem i ich zrugałem. Trochę się stawiali ale jak zagroziłem, że zadzwonię do przełożonych po prostu wsiedli do samochodu i pojechali. Ich obecność to nic innego jak wywalanie pieniędzy w błoto.
  
 
system sredniej A-B jest w Anglii. Ja sie tylko zastanawiam skad system wie, ze to wlasnie JA jestem???
  
 
No co Ty? Fomin tv4 nie oglądasz?
Tam ścigają piratów drogowych, nagrywają ich na kamery, pokazują auta w TV. Czekam tylko jak mnie złapią, twarzy nie pokażą ale auto tak i co nikt nie pozna???

Bojkotuje ten program po tym jak parę razy obejrzałem jak podpuszczją kierowców i czekają na kilka wykroczeń.

A wnioski:

W polsce jest system reperowania budżetu poprzez mandaty stąd kamery video i radary straży miejskiej to takie chamstwo jakich mało.

Reasumując jestem przeciw:
- kamerom video w autach
- strazy miejskiej i ich radarom,
- radrom z ręki,

Jestem za:
by w każdej wiosce/miasteczku przelotowym stanął radar stacjonarny wraz tablicą informacyjną o jego usytuowaniu.
Przepraszam Fomin . jesli to było w jakieś wsi.


Idąc dalej jestem za:
- zniesieniem ograniczenia prędkości wraz z infornmacją/ustawą, iż za skutki/odkszkodowanie wypadku którego powodem jest prędkosc ponad 130 km/h powinien płacić sprawca lub jego ubezpieczyciel (nowe specjalne ubezpieczenie od takich przypadków ale nie obowiązkowe).

Nic tak nie hamuje ludzie jak kasa, którą mają płacić.
Teraz są prawie bezkarni.


Cytat:
2007-10-03 10:29:24, fomin pisze:
życie w tym kraju przypomina zamordyzm jak na białorusi , kutafony na górze nie zdaja sobie sprawy z tego że te atrapy fotoradarów to jest większe zagrożenie jak jazda szybka i dynamiczna , mówie tak bo ostatnio jadąc na kudowe zdrój , jechaliśmy w ciągu ok 130 kmh i jeden z kierowców byl na tyle inteligentny że ze 130 zwolnił nagle do 60 bo sie wystraszył tego metalowego szajsu , koniec mógł byc tragiczny , ponad 10 samochodów paliło gumy hamulce i ogólnie wielkie zamieszanie i tu pytanie... czy to ma być po to żeby było bezpieczniej skoro jest właśnie gorzej......

  
 
Fomin mialem to samo co Ty. Goscie nie wiedzą jakie ograniczenie mineli. Facio wcisnął pedał jak zauważył znak kontrola radarowa. Ale mnie wpienił. Zwolnił do 50 na 90
  
 
Zwolnił czy przyśpieszył?
  
 
zwolnił, znak podziałał na niego jak kubeł zimnej wody Ja sobie na luzaczku kierunkowskaz wyprzedzanko i zapomniałem o panu. A teraz Fomin mi go przypomniał
  
 
Stara prawda mówi że lepszy sznur samochodów jadący nawet 130 km/h niż jeden cymbał jadący w tym sznurze 80 którego trzeba wyprzedzać.
Wyprzedzanie jest najniebezpieczniejszym z manewrów i dlatego

1. W miastach wymagałbym ograniczeń 50,70 do ustalenia, ale do bólu - wszystkie fotoradary i policja do miast,
2. Poza miastami zdjął wszelkie ograniczenia i zrobił prędkości sugerowane jak na autobanie - jak wypadniesz z zakrętu - twój problem,


  
 
Cytat:
Zwolnił do 50 na 90


O to mi chodziło.
  
 
Przeglądając Wasze wypowiedzi nie mogę sie zgodzić z wypowiedzią PiotraS
1. W polsce jest system reperowania budżetu poprzez mandaty stąd kamery video i radary straży miejskiej to takie chamstwo jakich mało. ZGODA
2.
- kamerom video w autach JAK NAJBARDZIEJ
- strazy miejskiej i ich radarom STANOWCZE NIE
- radrom z ręki NIE KONIECZNIE
3.zniesieniem ograniczenia prędkości wraz z informacją/ustawą, iż za skutki/odszkodowanie wypadku którego powodem jest prędkość ponad 130 km/h powinien płacić sprawca lub jego ubezpieczyciel (nowe specjalne ubezpieczenie od takich przypadków ale nie obowiązkowe).
Przy zniesieniu prędkości wiekszosc zaczęła by latać. Az trudno wyobrazic sobie cene ubezpieczenia

4. Nic tak nie hamuje ludzie jak kasa, którą mają płacić.
Teraz są prawie bezkarni.
Ci co nagminnie przekraczają predkosc przygotowani sa na płacenie, i to właśnie jest ich bezkarność. zapłaci i jeździ dalej.

jeździcie widzicie ile małolatów niedoświadczonych szaleje po drogach stwarzając zagrożenie dla innych, to wyobrazcie sobie jakby nie było ograniczenia predkosci

ps. wiadomosc z ostatniej chwili +++++
Mamy najgorsze drogi w europie !!!