POMOC W SPRAWIE ZAKUPU CB RADIA - pilne

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
jestem nowym uzytkownikiem owego serwisu
Potrzebuje pomocy w sprawie zakupu cb radia (komplet z antena)
Prosze mi doradzic jaki sprzet mam kupic i ktory jest najlepszy
Potrzebuje cb do auta osobowego
bardzo duzo czasu spedzam za kierownica a nie kusi mnie dostac mandatu

POTRZEBUJE RADIO KTORE ULATWI MI KOMUNIKACJE W MIESCIE (w duzych miastach)
NIE ORIENTUJE SIE WOGOLE JAKI SPRZET I CO wogole mam kupic WIEC PROSZE OSOBY KTORE ORIENTUJA SIE ZNAJA SIE NA TYM LUB MOGA POLECIC SPRZET KTORY SPELNIAL BY MOJE OCZEKIWANIA

AUTO jakie posiadam to LANOS haczbeg (nie iwme dokladnie jak sie pisze i mam nadzieje ze to nie przeszkadza)

POTRZEBUJE PILNEJ PODPOWIEDZI POZDRAWIAM
  
 
Też jestem dopiero początkujący w temacie ale trochę poczytałem i popytałem i zakupiłem do autka:
- radio UNIDEN PRO 510XL (małe wymiary)
- antenę NEW ALASKA 1,5 metra montowana za pomocą uchwytu na klapie bagażnika.

Przez kilka dni miałem małą antenę 45 cm FLORIDA na magnesie ale jednak z nowym batem mam lepszy zasięg.
Małą antenę lepiej jest schować - to jest jej +.

Jestem z tego zestawu zadowolony.
Jak dla mnie to w zupełności wystarczy. Przy odpowiednim ustawieniu SQ nic nie szumi i nie denerwuje.
POLECAM CB


[ wiadomość edytowana przez: superkto dnia 2005-12-13 13:19:16 ]
  
 
ja zakupiłem Uniden 520xl, a do tego antenke Sirio 145ml na magnesie bo często przekładam radio z prywatnego do służbowego z radia i anteny jestem zadowolony, ale popieram kolegę od unidena 510 bo słyszałem że też dobrze sobie radzi, a do lanosa nada się w sam raz bo ma dodatkowo filtr przeciwzakłuceniowy i nie słychać obrotów silnika w głośniku. kolega miał onwe i strasznie w niej było słychać obroty silnika w reno kangoo 1.6


Jak już zakupisz to daj znać

w Lodzi jest dość tani sklep z cb możesz go namierzyć na allegro
  
 
BOJE SIE ZE NA LANOSA NIC NIE PRZEWIERCE
MUSZE MIEC CHYBA MAGNES ? SAM NIE WIEM
  
 
Możesz magnes albo uchwyt do klapy bagażnika
Ja miałem wczesniej magnes, a teraz mam uchwyt do klapy. Nie trzeba nic wiercić. Szybki montarz - dwie śrubki.
jak chcesz przekładać do innych aut to weź magnes, a jak jeździsz tylko jednym autem to lepszy będzie uchwyt do klapy bo nie będziesz miał zarysowań lakieru i antena zawsze będzie w tym samym miejscu.
  
 
Witam !

Posiadam CB od m-ca więc wtrące swoje 3 grosze.
Jak już kupujesz to nie idź na łatwizne czy małe koszty bo będziesz żałował, kup sobie dobre radyjko z filtrami, SQ takie jak Uniden 510, 520 President Jimmy lub inne (z funkcją ASC polecam) a antenkę na początek na magnesie i nie przesadzaj z długością bo jej nie schowasz i w miejskich warunkach (hamowanie, ruszanie) sprawdza się gorzej od krótkiej ale sztywniejszej a np. metrowa jak moja da Ci od kilku do nawet kilkunastu km zasięgo co w zupełności wystarczy.
Przejrzyj sobie posty to dowiesz się więcej na temat sprzętów i zamontowania.
  
 
raczej chce kupic cos co mi ma wystarczyc na wieki (oczywiscie przenosnia) pozdrawiam
antena hmm to wydaje mi sie ze 1-1.5 m takie jakie polecacie musze kupic i iwem jedno na magnes bo innego wyjscia nie mam
  
 
Cytat:
2005-12-13 12:56:48, ciochu pisze:
... POTRZEBUJE RADIO KTORE ULATWI MI KOMUNIKACJE W MIESCIE (w duzych miastach) NIE ORIENTUJE SIE WOGOLE JAKI SPRZET I CO wogole mam kupic WIEC PROSZE OSOBY KTORE ORIENTUJA SIE ZNAJA SIE NA TYM LUB MOGA POLECIC SPRZET KTORY SPELNIAL BY MOJE OCZEKIWANIA AUTO jakie posiadam to LANOS haczbeg...



W miastach,zwłaszcza w tych wiekszych jest spory ruch w eterze więc polecam radio z RF GAIN(regulacja czułości odbiornika) ,bardzo przydatne,radio wtedy nie zdiera szystkich"śmieci" z okolicy tylko te najśilniejsze sygnały(wzależności od ustawienia pokrętła)...więc UNIDEN 510, czy słabszy ALAM juz dopada
...a ma być na wieki jakie nie kupisz i tak po jakimś czasie zmienisz
Jesli chodzi o kase na radjo,jak masz 300 PLN to kup UNIDENA 520 (bardzo dobre),a jak 500PLN to kup sobie PRESIDENTA HARREGO II (bardziej rozbudowany od UNIDENA ),ale ja bym nie przepłacał na początek!!!nie warto!!!,a zaoszczędzone 200PLN przeznacz na antenke. NA magnesie polecam OHAIO albo ALASKE.
  
 

Może faktycznie okreslisz w jakiej kasie operujesz to będzie prościej.
Za swoje radio Harry II ASC dałem 580 zł + 109 za antenkę Hustler 100 mag. + montaż 100 + koszty operacyjne (postanowiłem kupić lepsze radio i rozłożyć sobie na raty) = 830 zł
Pewnie wielu powie, że przepłaciłem (mogłem kupić jakieś używane badziewie za 140 zł ale 2 okazały się nie do końca sprawne) ale mam przynajmniej nówkę z gwarancją i brak podstaw do szukania czegoś lepszego, wczoraj jadąc do Lublina odebrałem przekaz z Piask oddalonych o ok. 18-20 km w bardzo dobej jakości a mam przykręcony RF GAIN i włączony ASC czyli aż za dużo jak na potrzeby mobilka.
Niżej masz link do posta z fotkami montażu w tym mój sprzęt.

Przykłady montażu
  
 
cena najlepiej tanie ale dobre wiec wydaje mi sie ze to radyjko co pisaliscie jest najlepsze
  
 
mam pytania do urzytkownika crazy. czy gdybys mial kupic jeszcze raz to kupilbys harrego czy johhnego.
ogulnie czy urzywa sie FM.
co sodzicie o antenach
-OHIO 1/2(magnes)presidenta
- magnetyczna ML-145 presidenta
-NEW ALASKA
te anteny sa sprzedawane z kablem(magnetyczne) czy trzeba je stroić.
i jeszcze jedno pytanie czy jak antene zestroimy na jednym samochodzie to na innym tez bedzie prawidlowo dzialać.
Moze niekture pytania sa glupie ale ja jestem troche zielony w te klocki dzieki za pomoc
  
 
Cytat:
2005-12-14 17:36:05, mlody3s pisze:
... i jeszcze jedno pytanie czy jak antene zestroimy na jednym samochodzie to na innym tez bedzie prawidlowo dzialać. Moze niekture pytania sa glupie ale ja jestem troche zielony w te klocki dzieki za pomoc


...pytania nie są głupie,tylko ile razy mozna pytać o to samo
trzeba tylko troszke poszukać na forum i znajdziedz na nie odpowiedź...
...a co do stojenia nateny to NIE. Jesli stroisz ant. to praktycznie do danego samochodu(na innym samochodzie będziesz miał już inny SWR...ja u siebie jak przesune ant. o 40cm. to SWR z 1.1 zmienia mi się na 1.5, no niestety tak bywa )
  
 
Cytat:
2005-12-14 17:36:05, mlody3s pisze:
mam pytania do urzytkownika crazy. czy gdybys mial kupic jeszcze raz to kupilbys harrego czy johhnego. ogulnie czy urzywa sie FM . ..




W zasadzie różnica jest taka, że model Harry posiada przełącznik rodzaju modulacji AM/FM, a model Johnny przełącznik HI-CUT do wycinania wysokich tonów w odbieranym sygnale. Osobiście nie używam FM-u ale kupiłem to radio na jak myślę parę ładnych lat więc kto wie czy się nie przyda.
Nie używałem Johnegoo ani innego radia więc nie mam porównania, kiedy kupowałem byłem "zielony" (i niewiele się zmieniło ) a sprzedawca powiedział, że Harry ma więcej zastosowanych filtrów więc wolałem dopłacić niż żałować.
Teraz może celowałbym w Herberta bo (może to śmieszne ale ...) jest lepiej wykonane, ma lepszy bo ciekłokrystaliczny wyświetlacz wielofunkcyjny i podświetlane przełączniki (a bursztynek idealnie pasowałby mi do podświetlenia-patrz foto) bo ten Harry to jakoś mi tak mizernie wygląda ale za to jest naprawdę niewielkim radyjkiem co ma niewątpliwe zalety.
Oceniając jednak parametry a nie stylistykę to jestem zadowolony z osiągów i polecam jak najbardziej Presidenty zwłaszcza z ASC, pozdrawiam.



  
 
Jak odłoże 9-setek na nowe radio to kupie HERBERTA
,a narazie mam 520-ke za 3-setki i też jestem bardzo zadowolony
  
 
witam
kolega crazy ma racje dobre radio a nie anntena
narazie mam unidena 510 i hustlera antena super ale nad radyjkiem zastanawiam sie czt nie zmienić na coś lepszego
narazie mam zasieg około 6-7 km to jest wystarczalne w mobilku ale jak zaczniesz to chcesz coraz lepsze mieć osiąbi


pozdrawiam i szerokości mobilkom

[ wiadomość edytowana przez: Mister_M dnia 2005-12-31 18:36:49 ]
  
 
na unidenie powinienes miec zasiegi powyzej 10 km i to grubo

moj Uniden 520 z antena president maryland (1,5m) lapie z odleglosci ok 15 km (na tyle sie mozna porozumiec) a odsluch jest z jeszcze wiekszej odleglosci (w sprzyjajacych warunkach, plaski teren itp itd) miedzy mobilkami.

Baze z sasiedniej miejscowosci slysze z okolic 25-30km i moge sie z nim porozumiec w razie potrzeby