REFLEKTORY CLEAR RINGI - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
www.power-tuning.fr/fr/eclairage_tuning/angel_eyes/Ford_/p16738815.html

[ wiadomość edytowana przez: ZYGGY69 dnia 2005-12-13 19:39:10 ]
  
 
Panowie .....wszystkie te lampy są pikne i fajne ale.......
- przydymiane słabiej świecą ponieważ czarny filtr zabiera pewną część widma
- czarne pewnie są bez homologacji E
Niedawno czytałem test teflektorów, z którego jednoznacznie wynikało, że nowe auta z gładkimi reflektorami mniej skutecznie oświetlają niż tradycyjne reflektory z "fakturą" na szkle ( faktura pięknie rozprasza/układa światło na drodze - gładkie szkło nie ma takich właściwości). Było testowanych chyba 20 reflektorów różnych nowych modeli aut i najgorsze były światła nowej Corolli a przed nimi Golfa V......
Tak że te nowe gładkie lampy są efektowne ale mniej już efektywne .....też byłem zdziwiony

Co do produktów tańszych firm jak np. DEPO to słyszałem o nich wiele niedobrych opinii ale nie wierzyłem dopóki nie zobaczyłem różnicy między odbłyśnikiem tegoż DEPO i oryginału......duuuuuuża różnica, Depo jakby odbłyśnik był srebrzanką pomalowany, taki matowy zaś ORYGINAŁ to po prostu lustro !!! I jak tu podróbka ma dobrze świecić ?!
Dlatego wolę używkę oryginalną niż nową podróbkę typu Depo.

Ale jeśli komuś zależy tylko na wyglądzie to takie lampy są jak najbardziej ok....ale warto by było poszukać takiej lampy , która by jeszcze ładnie świeciła
  
 
nie wszystko co pikne jest dobre,jak załatwie te lampy dam znać jak to świeci!!!
  
 
Cytat:
2005-12-14 14:03:07, Andrew pisze:
Panowie .....wszystkie te lampy są pikne i fajne ale....... - przydymiane słabiej świecą ponieważ czarny filtr zabiera pewną część widma - czarne pewnie są bez homologacji E.....



bzdura....jeżeli lampa jest oryginalnie przyciemniana to nie jest przyciemniony klosz....tylko wkład który nie bierze udziału w odbijaniu światla.....więc homologacja jak najbardziej jest......co innego jak ktoś sobie sam pomalował szybe.....ale to całkiem inna historia....
są też stosowane czarne krzyże montowane w lampie które odbijają się od odbłyśnika i tworzą efekt czarnej lampy....jednak nie mają żadnego wpływu na oświetlenie drogi.....
  
 
micab - godos świntom prowde !
  
 
co to za "eksperci" testowali te lamy i stwierdzili że lampa z szkłem ożebrowanym śwwieci lepiej niż taka z szybą gładką i technologią "swobodnych luster" - może jeszcze napisali że żarówka H4 stosowana w tak lampach z ożebrowaniem świeci lepiej jak H7?
  
 
Ja ostatnio widziałem taki amteriał na ten temat w Motorze albo Auto Świecie, nie pamiętam.
  
 
Aczkolwiek faktycznie mogą mieć rację. Sławku, nie chodziło o jasność świecenia czy zasięg, ale o to że lampom z gładkim szkłem daleko do tych ze szkłem użebrowanym, jeśli chodzi o układanie światła, samooślepianie itd. Suma sumarum wyszło, że jeszcze nie doszli to takiej jakości pod tym względem w kloszach czystych co w użebrowanych.
  
 
też mnie to zastanawia,z tego wynika że produceńci lamp robią coraz to gorsze szkła,w 1996 robili super-a teraz w 2005 robią kiłę - coś tu jest nie tak!!!
  
 
To jest proste - moda... robią choćby często w nowszych modelach mniejsze bagażniki, bo zadek musi ładnie wyglądać, przykładów są dziesiątki.
  
 
ok, zgodzę się może co do samooślepiania, ale jasność świecenia zasięk, i rozkład światła jest lepszy w nowych lampach /oczywiście uogólniam, bo pojedyńcze przypadki mogą być inne/
  
 
"Dobre światła tylko w drogich autach?" - Auto Świat - nr 47/05 str. 36

Jak będę miał chwilkę to przpiszę kawałek, bo skanera nie mam
  
 
Fragmenty:
"...Badanie odbywa się (...) największego na świecie tunelu do testów świateł (...)należy do firmy Hella..."

"Nowy trend: światła gorsze, ale ładniejsze.

Szkoda, że nie wszyscy producenci wyciągają wnioski z testów. Problemy pojawiły się, kiedy nastała moda na reflektory z gładkimi, przezroczystymi szkłami. Wyniki wielu modeli znacznie sie pogorszyły. Nowe, modne reflektory emitują olbrzymie ilości światła rozproszonego, które zamiast oświetlać drogę, oślepiają wszystkich uczestników ruchu. Wprawdzie konstruktorzy doszli juz do wprawy i lampy z gładkimi szkłami staja się coraz lepsze, jednak do wynków prostych konstrukcji sprzed lat nadal jest im daleko. Prawdziwy postęp widać głównie w przypadku lamp ksenonowych z funkcją dożwietlania zakrętów."

Taki urywek artykułu
  
 
mam porównanie bo mama jeździ corsą C czyli są w niej lampy z gładkimi szybami i żarówką H7 do świateł mijania....w escorcie miałem lampy RS z bardzo dobrymi żarówkami PHILIPSA.....i powiem szczerze że w escorcie świeciło lepiej.....a długie to już było coś pięknego....jednak te w corsie są też bardzo dobre.....i w porównaniu do innych aut z żebrowanymi kloszami (np. fiesta, polo) jest różnica na korzyść corsy....
  
 
Cytat:
2005-12-15 17:37:46, micab pisze:
mam porównanie bo mama jeździ corsą C czyli są w niej lampy z gładkimi szybami i żarówką H7 do świateł mijania....w escorcie miałem lampy RS z bardzo dobrymi żarówkami PHILIPSA.....i powiem szczerze że w escorcie świeciło lepiej.....a długie to już było coś pięknego....jednak te w corsie są też bardzo dobre.....i w porównaniu do innych aut z żebrowanymi kloszami (np. fiesta, polo) jest różnica na korzyść corsy....



zważ Michał, że w rsie przy długich świecą dwie żarówki a nie jedna jak w corsie
  
 
w corsie przy długich też świecą dwie żarówki, H7 i H1...
  
 
no i kurde mi dzisiaj namieszali w glowie....... sam juz nie wiem co robic.......

co wybrac soczewki z halogenami czy bi-ksenon??
...z pierwszym jest taki klopot ze zeby zmiescic wszystko (krotkie, dlugie i kierunek) to trzeba to strasznie 'upchnac' i raczej nie bedzie zbyt ladnie wygladalo no i kierunek zostalby prawie nieruszony (tzn przegroda ta co jest miedzy kierunkiem a swiatlami by zostala). W ksenone nei ma az takiego problemu bo miesci sie bez wiekszych problemow tylko klopot jest z jakiego koloru zrobic srodek lampy: calosc srebrne, calosc czarne, czy srebrna ramka i soczewka a reszta czarne?

kurde sam nie wiem

[ wiadomość edytowana przez: borys dnia 2005-12-18 22:05:37 ]
  
 
Kto Ci namieszał? I jak?
  
 
ci od lampek...... nie wiem co zrobic (wybrac)
  
 
A jaki masz wybór Da się to opisać, albo pokazać?